Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Glasgow - jestem tam!
#1
Wink 

Udało mi się dziś być na MŚ w Glasgow!

Piszę z hotelu po 14 godzinach zawodów, więc będzie krótko, zdjęcia i filmiki pojawią się później, a wyników punktowych nie pamiętam.

Zaczęło się grubo, bo od Uzbekistanu i Rumunii. Zawodniczka tego pierwszego, Chusovitna, wykonała Produnovę - skok za 7 tłustych punkciorów! Została za nią 14 z groszami.

Rumunii plany zapewne pokrzyżowała operacja Cataliny Ponor (więcej na jej instagramie), bez niej drużyna poradziła sobie bardzo słabo, kolekcjonując upadki nawet wśród najlepszych: Larisa z poręczy i równoważni, Didi 2 razy z poręczy...

W 2 i 3 subdywizji raczej nikt się nie spodziewał gwiazd, ale odpowiednio Japonia w 2 i Kanada w 3 wyprzedziły Rumunię.

W 4 subdywizji wystąpili gospodarze, aktualni i najbliższej olimpiady, czyli Wielka Brytania i Brazylia. Bez paru upadków się nie obeszło, np obie siostry Downie z poręczy, ale dzień mogą zaliczyć do udanych - wraz z obecnymi na sali licznymi fanami. GB zakończyła dzień na miejscu drugim!

W 5 subdywizji również gwiazdy wielkiego formatu: Rosja i Włochy - czyli spadek o kolejne 2 miejsca dla Rumunii, bo obu poszło nieźle. Rosja w końcu nie miała Mustafiny, ale z Komową, Sedą, Paseką (2 piękne skoki, finał murowany i medal prawdopodobny), Kharenkową, Afanasjewą (uf, zmieniła muzykę!) i Spiridonową mają w czym wybierać. Mistrzyni świata z 2006, Vanessa Ferrari, pokazała, że nigdzie się nie wybiera i że jej miejsce jest wśród najlepszych, a za sobą ciągnie dobrą drużynę - drżyj Wielka Czwórko!

Najbardziej jednak wyczekiwana przeze mnie była ostatnia subdywizja tego dnia, gdyż wystąpiła tam Polska! Polki postawiły sobie za cel kwalifikację do Rio, do której są dwie drogi: być jedną z top 8 drużyn tu w Glasgow, lub jedną z top 16, pojechać w kwietniu do Rio na test event i tam być w top 4. Pierwsza droga niestety jest już zamknięta: walka jest bardzo zacięta i już dziś 8 drużyn nas wyprzedziło, więc walczymy o drugą. Jak w każdej drużynie, bez paru upadków się nie obyło, ale i wpadło kilka ładnych wyników w okolicach 14, czyli na jak najbardziej światowym poziomie, do tego w przepięknych układach, z których zdjęcia zobaczycie już niebawem.

Jest parę zdjęć na moim fejsbuku (nick Anna.kosieradzka).


Wiadomości w tym wątku
Glasgow - jestem tam! - przez Lilavati - 2015-10-24, 10:16
RE: Glasgow - jestem tam! - przez Mrowek - 2015-10-24, 11:21
RE: Glasgow - jestem tam! - przez Lilavati - 2015-10-24, 23:49
RE: Glasgow - jestem tam! - przez Mrowek - 2015-10-25, 17:26
RE: Glasgow - jestem tam! - przez Lilavati - 2015-10-25, 18:30
RE: Glasgow - jestem tam! - przez mlody1410 - 2015-10-26, 08:51
RE: Glasgow - jestem tam! - przez Lilavati - 2015-10-26, 21:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości