Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening od "specjalisty"
#2

Uważam że powiedziałeś dobrze, i bardzo słusznie ze względu na jego staż i nie tylko. Co do metod kulturystycznych (jest ich trochę ) ale najogólniej wygląda to następująco :
-trening dla os. początkujących stricte z obciążeniem max 3 razy w tyg
-obciążenia treningowe od 40-80 % max. obciążenia
- ilość powtórzeń w serii 8-12 gdzie dwa ostatnie powtórzenia wykonywane są z większym wysiłkiem lecz nigdy do upadku mięśniowego( zostaje zapas na 1-2 powtórzenia )
- przerwy pomiędzy seriami (to dość indywidualna sprawa) ale kształtuje się na poziomie 1-3,5 min (różne źródła naukowe różnie podają ale widełki mniej więcej są takie)
-ilość serii na poszczególne gr. mięśniowe podczas jednej sesji 4/5 ćw po 3 serie = 12/15 serii na daną gr mm.
- jeśli ćwiczymy dwie gr. mięśniowe ( tylko możliwe gdy łączymy małe gr. z dużymi- np: plecy, barki lub klatka piersiowa+ dwugłowy ramienia itd) wykonujemy 27-30 serii dzieląc pół na jedną partie i pół dla drugiej.
-ćwicząc całościowo wykonuje się również max 30 serii ćwiczeń
-Dla os początkujących poziom 12 powtórzeń z pozostawieniem sporego zaplecza Energi jest dobrym kluczem wyjścia, i powinno to trwać minimum w granicy 2 miesięcy, później 1-3 tyg lekkie roztrenowanie, i utworzenie planu o nieco wyższej intensywności
- po każdym treningu należy wykonywać kilka ćw. rozciągających aktywizowane gr. mięśniowe
-Niezbędna rozgrzewka i to na fajnym poziomie, z uwagą na atakowane grupy mięśniowe.
Jeśli coś pominąłem z podstaw( bo tylko to opisuje) to proszę zapytać lub priv a myślę ze na pewno będę w stanie odpowiedzieć, sporo czasu się tym zajmowałem a również robiłem kurs instruktora kulturystyki i nie było to na zasadzie zdobycia papierka, a zdobycia wiedzy.

Aby wymagać od innych, najpierw zacznij wymagać od siebie.


Wiadomości w tym wątku
Trening od "specjalisty" - przez Marcin88 - 2015-02-09, 16:21
RE: Trening od "specjalisty" - przez nielat07 - 2015-02-09, 19:37
RE: Trening od "specjalisty" - przez Marcin88 - 2015-02-09, 19:53
RE: Trening od "specjalisty" - przez Sebastian - 2015-02-10, 00:57
RE: Trening od "specjalisty" - przez Marcin88 - 2015-02-10, 07:42
RE: Trening od "specjalisty" - przez Mrowek - 2015-02-10, 09:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości