Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waga przodem
#1

Witam, jestem tutaj nowy. Pomyślałem, że znajdę tutaj pomoc... bo nie mogę sobie z tym poradzić. Chodzi o to, że za kilka dni mam egzamin teoretyczny z gimnastyki na studiach(awf) i nie mogę znaleźć w żadnych książach(Eider,Mazurek, Mieczkowski - wszystkie ściśle związane z gimnastyką:pozycjami, ćwiczeniami, metodyką nauczania, techniką itd.)
Wszystkie ćwiczenia sobie opracowałem a do wagi przodem nie mogę znaleźć zupełnie nic. Pokażę na przykładzie przewrotu w tył o co mi chodzi, mam nadzieję, że mi ktoś pomoże:

Przewrót w tył
TECHNIKA
Z przysiadu podpartego na palach stóp będących w małym rozkroku, odepchnąć się rękoma w tył, jednocześnie przejść na całe stopy. Wykonać skłon głowy w przód i chwycić rękoma za podudzia przyjmując pozycję w skuleniu. W tej pozycji przetoczyć się w tył. W momencie dotknnięcia podłoża plecami ułożyć ręce przy głowie palcami skierowanymi w tył. Po przejściu ciężaru ciała za punkt podparcia rąk, wyprostować ręce, unieśćbarki i tułów w górę i przejść do przysiadu podpartego
METODYKA
1.Z leżenia tyłem, leżenie przewrotne
2.Z siadu ugięteego przejście do siadu skulonego -przetaczanie do leżenia tyłem skulonego i powrót do siadu skulonego
3.Z leżenia tyłem leżenie przewrotne z nogami skulonymi.
4.Siad ugięty, ręce w przód zgięte w tył w górę, dłonie odwrócone w górę i ugięte w tył kciukami do wewnątrz- przetaczanie w tył w siadzdie skulonym do leżenia przewrotnego skulonego z oparciem rąk o podłoże oraz odepchnięcie się rękoma i powró do siadu ugiętego
5.Z siadu skulonego o rękach w przód w tył zgiętych w stawach łokciowych- przewrót w tył do klęku podpartego na równi pochyłej
6.Z przysiadu skulonego podpartego - przewrót w tył do przysiadu na równi pochyłej.
7.Z przysiadu podpartego -przewrót w tył do przysiadu podpartego na równi pochyłej
8.Z przysiadu podpartego- przewró w tył do przysiadu podpartego na materacu
BŁĘDY
-Źle wykonane skulenie
-Powolne przetoczenie się w tył
-Złe ułożenie rąk na podłożu
-Słabe odepchnięcie się rękoma od podłoża
-Przetoczenie przez bark

[MOD]Kolor czerwony jest zarezerwowany dla moderatorów. Zmieniłem formatowanie[/MOD]


Wiadomości w tym wątku
Waga przodem - przez dagoberto666 - 2015-01-22, 23:45
RE: Waga przodem - przez Newcio - 2015-01-22, 23:50
RE: Waga przodem - przez dagoberto666 - 2015-01-22, 23:58
RE: Waga przodem - przez Newcio - 2015-01-23, 00:09
RE: Waga przodem - przez dagoberto666 - 2015-01-23, 00:15
RE: Waga przodem - przez Mrowek - 2015-01-23, 07:49

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości