Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok
#5

Fajny temat! Jako wielki entuzjasta koszykówki sporo się w życiu o wyskoku naszukałem Smile Warto jeszcze byłoby wspomnieć, że w zależności od tego jak skaczemy to różne mięśnie się angażują. Przynajmniej w przypadku skakania do kosza. Inaczej jest z jednej nogi, gdzie bardziej są hamstringi, łydki, ale efekt wynika bardziej z naszej prędkości i zwinności, a inaczej jak pakujemy (próbujemy zapakować Tongue) z dwóch nóg, gdzie jest potrzebna większa moc i solidne uda oraz pośladki.

Fajnie, że dałeś tu nacisk na podstawę w postaci siły. Z własnego doświadczenia wiem, że bez tego ani rusz. Miałem sytuację, że przerobiłem cały taki program na wyskok i nie było praktycznie żadnych efektów (jestem naturalnie dość skoczny, więc poprawa dynamiki nic mi nie dała). Olałem po tym sprawę i jakoś po pół roku poruszyłem sprawę typowo od strony siłowej (przysiady, martwy, wykroki) efekty były widoczne przed upływem 2 miesięcy (tak jakoś +8cm). Potem sprawę olałem ponownie (ach ta młodość xD)

Teraz znowu (2 lata po tym) wszedłem na siłkę z nogami...trzeci miesiąc leci. Wyskok znowu się poprawił. Planuję dojść do 1.25*waga w martwym i 1.5*waga w przysiadzie i wtedy dopiero zrobić jakiś program na wyskok. Nie jestem tu specjalistą, ale takie proporcje z reguły wszyscy polecają przed rozpoczęciem plyo (przynajmniej w przypadku wyskoku czy zapasów). Polecam od siebie trening Kangaroohops. Jest wykonalny (nie jak Air Alert II Tongue ), nie przesadza z obciążeniami więc chyba każdy da radę go skończyć z zyskiem.

Teraz jestem już zmotywowany więc tym razem nie oleję i będę mógł za jakiś czas (bliższy lub dalszy) wrzucić info jak mi się to sprawdziło Tongue

Aha...jeszcze co do martwego, to polecam na nogi nie wersję klasyczną, a tą na prostych nogach. Dużo bardziej angażuje hamstringi. Efekt widać potem zwłaszcza u skaczących z jednej nogi.

Oczywiście nie mam tu żadnego wykształcenia w tym kierunku, żeby twierdzić, że się nie mylę. To po prostu część tego co z różnych źródeł przez jakiś okres zebrałem


Wiadomości w tym wątku
Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok - przez M6K3 - 2013-06-08, 16:44
RE: Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok - przez zahir - 2013-06-08, 20:03
RE: Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok - przez M6K3 - 2013-06-08, 20:12
RE: Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok - przez zahir - 2013-06-08, 21:14
RE: Increase your vertical jump - kilka podpowiedzi jak poprawić swój wyskok - przez Binary - 2014-06-10, 18:16

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości