Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

joga
#2

Joga metodą B.K.S Iyengar'a to właśnie bardzo prozdrowotna, ogólnie joga jest uznawana za naturalną medycynę. Jak sam Iyengar powiedział, Vinyasa(sekwencje pozycji) jest dobra dla kogoś młodego, ale po 60 już nie mogłem robić różnych skoków, aby przejść z pozycji do pozycji, a więc wymyślił coś pod siebie, co jest odpowiednie i zdrowe dla każdego(choć tu też trzeba uważać), wiele osób myśli, że joga to głównie rozciąganie. "Joga to balans pomiędzy rozciąganiem, a wzmacnianiem ciała, tak jak jest to balans między ciałem a duchem" - Kino MacGregor, I jeszcze jeden z moich ulubionych cytatów: "Bez oddechu nie ma jogi", "bez drishti(punkt skupienia uwagi) nie ma jogi" - Sri. K Pattabhi Jois Tzw. Tristana MethodBig Grinrishti, Asana i prana(oddech).

Polecam książkę Kino "Power of Ashtanga Yoga" biblia Ashtangi. Zawiera całą pierwszą serię, czyli dla początkujących, choć aby opanować większość asan potrzeba jest kilku lat, a więc na pewno warto ją mieć, szczególnie, że połowa książki jest teoretyczna ogólnie przedstawiająca historię itp, a później wstęp i opisanie jak ćwiczyć, w Ashtandze, jest to dobre, że jest dokładna sekwencja jak powinno wszystko wyglądać w kolejności dokładnej, jeśli się jej nie zachowa to już nie ashtanga. Fajnie dokładnie są wszystkie asany opisane od anatomicznej strony. Dobra rozpisałem się.


Wiadomości w tym wątku
joga - przez Kubus Puchatek - 2014-06-19, 16:13
RE: joga - przez Chudini - 2014-06-19, 22:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości