Forum Gimnastycy.pl
Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? (/thread-999.html)



Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Hannibal - 2014-06-06

Jak opanować stanie na głowie z H1?

Forearm Headstand (fHeS)
HS/PE3


cały czas padam albo to tyłu albo do przodu, przy ścianie to jakoś idzie, ale też nogami dotykam do ściany, staram się nie dotykać


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Chudini - 2014-06-06

Wchodzisz siłowo do pozycji czy kopiesz? Aby wejść siłowo do pozycji tzn. o prostych nogach, trzeba jak najbliżej stopami podejść i wciągnąć brzuch przerzucić miednicę do przodu mocno i same nogi idą w górę, co ważne robić to powoli i w końcu balansu się nauczysz. Tzn. możesz kopnąć i wskoczyć od razu do pozycji, ale wtedy trudniej jest balans złapać, a tak to małymi kroczkami do przodu. to samo, jak polecisz do przodu i nogami ściany dotkniesz, wtedy jest bardzo trudno, bo musisz od nowa całe ciało napiąć.

Ogólnie co zrobić żeby HeS utrzymać:
-barki mocno napięte
-brzuch wciągnięty
-palce obciągnięte
-nogi złączone
-uda razem
-pośladki spięte

Dlaczego jest trudniej utrzymać fHeS od Tripod HeS? Dlatego, że tutaj już tak bardzo ręce nie pomogą, musisz bardziej ciało spiąć, żeby utrzymać dobrą pozycję.

Nagrałem na szybko:



RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Hannibal - 2014-06-06

dzięki, ładnie to napisałeś i nagrałeś ;p

wchodzę z pozycji kopanej
z tripodu HeS dam rady wejść w wersji siłowej, lecz do samego handstandu przy ścianie/wolnego czy forearm headstand nie dam rady
spiczaga mi jeszcze nie wychodzi ;/


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Chudini - 2014-06-06

Pamiętaj , aby brzuch wciągnąć, próbuj robić tą wersję ze zgiętymi nogami. Każdemu to zabiera inny okres czasu, jednemu 5-10minut. Drugiemu tydzień, trzeciemu miesiąc. Jak zrozumiesz o co chodzi i jak to połączyć razem wszystko o czym pisałem to ogarniesz bardzo szybko, najtrudniej na początku. Przechodziłem przez to samo


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - KrzysiekIno - 2014-06-07

Ja pamiętam, też miałem z tym problem. Wg planu opanowałem to po miesiącu dopiero. Z tym, że ja kopałem. Pomocne będzie też wciskanie przedramion w podłogę dla złapania równowagi. Czuć wtedy rozciąganie. Być może to wina również słabego rozciągnięcia.


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - zahir - 2014-06-07

Chudini, bardzo fajny tutorial Smile


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Darren - 2014-06-07

Chudini, super tutek, poszedl rep


RE: Jak opanować stanie trójkątne na głowie ? - Hannibal - 2014-06-07

jest, udało się teraz,
lecz nie wiem jaką pozycję miałem, w salonie zrobiłem, gdzie jest mało miejsca, ustałem przez chwilę i siłowo wszedłem, dobrze, że nie upadłem ;p