Forum Gimnastycy.pl
Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Tutoriale (https://gimnastycy.pl/forum/forum-74.html)
+--- Wątek: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 (/thread-976.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Mrowek - 2014-05-28


Specjalnie dla naszych użytkowników nowy poradnik odnośnie pompek ! Smile


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Seth - 2014-05-28

Takie głupie pytanie: dlaczego pompki nazywamy ugięciami ramion, a nie wyprostami? Tongue Przecież głównie pracujemy prostownikami, nie?
Skoro pompki to ugięcia, to podciąganie to wyprosty? Big Grin


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - locash - 2014-05-28

ciekawe, jakbym to widzial gdzies na facebooku czy innej naszej klasie to bym skomentowal ze to niepoprawna forma robienia pompek....


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - julo1976 - 2014-05-28

Doceniam Twoją prace i chęci, więc rep leci Wink.


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Newcio - 2014-05-28

(2014-05-28, 13:17)Seth napisał(a):  Takie głupie pytanie: dlaczego pompki nazywamy ugięciami ramion, a nie wyprostami? Tongue Przecież głównie pracujemy prostownikami, nie?
Skoro pompki to ugięcia, to podciąganie to wyprosty? Big Grin

bo zaczynasz ruch od ugięcia ramion


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Marcin88 - 2014-05-28

Świetna robota! Pompki w takiej formie dają nieźle w kość Smile


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Mrowek - 2014-05-28

Locash jeśli możesz rozwiń swoją myśl Smile


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Marcin88 - 2014-05-28

(2014-05-28, 15:25)locash napisał(a):  ciekawe, jakbym to widzial gdzies na facebooku czy innej naszej klasie to bym skomentowal ze to niepoprawna forma robienia pompek....

To są pompki gimnastyczne bo to forum o gimnastyce Smile Polecam zrobić ze 2 serie to uwierzysz że jest to zdecydowanie poprawna forma.Jak dla mnie są bardzo wartościowe i dają wiele więcej niż 'zwykłe' pompki.Po 3-4 seriach brzuch mi rozrywa..


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Seth - 2014-05-29

Teraz obejrzałem filmik, bo wcześniej nie miałem możliwości (brak głośników w pracy).
No i stwierdzam, że tak jak wartość samego materiału jest oczywista, bo zawsze dobrą wiedzę przekazujesz, tak jakościowo film jest mega, więcej takiej jakości filmów i youtube jest nasz! Big Grin
Pozdro, Mrówku ;d


RE: Gymnastic Push Ups / Pompki Gimnastyczne v1.0 - Kubus Puchatek - 2014-05-29

ja mam pytanie - chociaz mowisz w tym materiale, ze lokcie moga byc "skrecone" do pewnego kata, poza ktorym juz niepotrzebnie narazamy barki - to jednak mnie sie wydaje, ze lokcie powinny byc blizej ciala, a nie taki szeroki rozstaw i na zewnatrz. A drugie - zaczynajac pompke ustawiasz rece na wysokosci klatki piersiowej, myslalem, ze - zwlaszcza w gimnastyce - dlonie powinny byc zdecydowanie mocniej przesuniete w strone miednicy, co by powodowalo trudniejsza dzwignia dla wykonujacego.

pozdrawiam
ks