Forum Gimnastycy.pl
Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Okiem trenera (https://gimnastycy.pl/forum/forum-12.html)
+--- Wątek: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha (/thread-942.html)

Strony: 1 2 3


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - toowee - 2014-06-21

(2014-06-21, 12:29)zahir napisał(a):  ...by zacząć ćwiczyć na kółku (izotonicznie) trzeba zbudować podstawy siły poprzez trening izometryczny (podpór przodem zwany z angielska plankiem). Następnie warto łączyć te ćwiczenia z założeniem, że zaczynamy od ćwiczeń izometrycznych.

sugerujesz: najpierw deska potem kółko? Ojciec gdzieś wrzucił swoje serie na kółku, widziałem: 20 pompek - 2 rozjazdy ; 10p - 1r.. On to robi na pochylni, nogami wyżej - ale to trzeba mieć jego moc...
Ja sobie wymyśliłem dłuższe przytrzymanie (5s) w pozycji max rozjechanej (płaskiej) - katuje nieźle, ale czy ma sens - tego nie wiem...


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Hannibal - 2014-06-21

(2014-06-21, 12:56)toowee napisał(a):  sugerujesz: najpierw deska potem kółko? Ojciec gdzieś wrzucił swoje serie na kółku, widziałem: 20 pompek - 2 rozjazdy ; 10p - 1r.. On to robi na pochylni, nogami wyżej - ale to trzeba mieć jego moc...
Ja sobie wymyśliłem dłuższe przytrzymanie (5s) w pozycji max rozjechanej (płaskiej) - katuje nieźle, ale czy ma sens - tego nie wiem...
też robiłem i robię te ćwiczenie, na forum tutaj napisali, że nie ma sensu takie ćwiczenie


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - zahir - 2014-06-21

(2014-06-21, 12:56)toowee napisał(a):  
(2014-06-21, 12:29)zahir napisał(a):  ...by zacząć ćwiczyć na kółku (izotonicznie) trzeba zbudować podstawy siły poprzez trening izometryczny (podpór przodem zwany z angielska plankiem). Następnie warto łączyć te ćwiczenia z założeniem, że zaczynamy od ćwiczeń izometrycznych.

sugerujesz: najpierw deska potem kółko? Ojciec gdzieś wrzucił swoje serie na kółku, widziałem: 20 pompek - 2 rozjazdy ; 10p - 1r.. On to robi na pochylni, nogami wyżej - ale to trzeba mieć jego moc...
Ja sobie wymyśliłem dłuższe przytrzymanie (5s) w pozycji max rozjechanej (płaskiej) - katuje nieźle, ale czy ma sens - tego nie wiem...

Tak. Najpierw deska ale poprawna gimnastycznie, czyli barki wypchnięte, biodra nisko. Jeśli zadbasz o poprawność, to od razu poczujesz skurcz brzucha. Warto do tego dodać podpór bokiem i tyłem w celu wszechstronnego rozwoju i zadbania o stabilizację.

Przytrzymanie w pozycji rozjechanej to znowu izometria. Oczywiście, że katuje brzuch ale chyba bardziej rozwojowym ćwiczeniem izometrycznym byłaby poziomka. Utrzymanie takiej "rozjechanej" pozycji będzie powieleniem podporu przodem, tyle że w niestabilności.


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - StreetWorkout - 2014-11-25

mam jeszcze jedno pytanie. czy najszersze grzbietu pracują przy tym ćwiczenie ? jakie jeszcze mieśnie oprócz brzucha i najszerszych ?


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Seth - 2014-11-25

[Obrazek: 1933945_120226122816_F0024338-Ab_wheel_exercise-SPL.jpg]


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Marcin88 - 2014-11-25

Po zdjęciu wnioskować można że to ćwiczenie daje popalić dużej ilości mięśni więc wydaje mi się że można bez problemu włączyć do treningów


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Newcio - 2014-11-25

cały tułów pracuje najszerszy również, powyższy obrazek ekstra to obrazuje


RE: Kółko do ćwiczeń na mięśnie brzucha - Mrowek - 2014-11-27

Jeśli wykonanym z pozycji stojąc "rozjazd" pracuje praktycznie "całe ciało" Smile
Polecam ćwiczenie bardziej zaawansowanym.