Forum Gimnastycy.pl
Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Aktualności (https://gimnastycy.pl/forum/forum-8.html)
+--- Dział: Konfrontacje (https://gimnastycy.pl/forum/forum-75.html)
+--- Wątek: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! (/thread-677.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Anasti - 2014-03-03

A to nie będzie czasami tak, że gdy bierzemy siłę pod uwagę to przydałoby się podzielenie na kobiety i mężczyzn? Nie ma co kobitki są" trochę" słabsze od panów Wink Tylko z kolei mało tu pań....


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Damian - 2014-03-03

(2014-03-03, 19:56)KrzysiekIno napisał(a):  Może wznosy nóg do drążka, zwis brodą nad drążkiem, zwis na drążku, zwis odwrotny.

Mi sie podoba Smile
Coś z drążkiem chciałbym,wtedy na pewno nagrałbym coś i by odpowiednia osoba oceniła sylwetkę,technikę itp. Smile


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - zahir - 2014-03-03

Satetsu, dipy rozumiem ale pseudo planche może być za trudne dla większości użytkowników. Myślę, że Anasti też ma rację, że trzeba by wziąć pod uwagę kobiety i stworzyć dla nich osobną kategorię. Może po prostu wybrać parę opcji ćwiczenia i w zależności od skali trudności dobrać do nich ocenę punktową. Np. dip z oparciem o taśmę - 1 pkt, z kółkami neutralnie - 2pkt, z kółkami odkręconymi - 3pkt. Podaję punktację dla orientacji, niekoniecznie wiążącoWink


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - rafal - 2014-03-03

(2014-03-03, 22:31)zahir napisał(a):  Może po prostu wybrać parę opcji ćwiczenia i w zależności od skali trudności dobrać do nich ocenę punktową. Np. dip z oparciem o taśmę - 1 pkt, z kółkami neutralnie - 2pkt, z kółkami odkręconymi - 3pkt. Podaję punktację dla orientacji, niekoniecznie wiążącoWink

Właśnie to proponowałem pisząc o "mnożnikach" dla różnych progresji ale to się komplikuje cały system oceniania i będzie ciężko wyznaczyć takie mnożniki dla poszczególnych progresji


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - zahir - 2014-03-03

No tak, bo w różnych ćwiczeniach różnica między kolejnymi progresjami będzie różna. Za każdym razem trzeba by indywidualnie określać wartości punktowe biorąc pod uwagę skalę trudności progresji danego ćwiczenia.


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Stary Człowiek i Może - 2014-03-03

Może podciąganie w poziomce, zwis na drążku w róznych kątach, może być na jednej ręce - filmy będą krótsze Big Grin


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Mrowek - 2014-03-03

Zróbmy na kółkach kto dłużej utrzyma rozpięcie Smile taśmy min. 1,5m Big Grin


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - rafal - 2014-03-03

(2014-03-03, 23:08)Mrowek napisał(a):  Zróbmy na kółkach kto dłużej utrzyma rozpięcie Smile taśmy min. 1,5m Big Grin

zwykłe czy odwrotne?


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - KrzysiekIno - 2014-03-03

Załóżmy, że:
podciąganie jest wyjściowe z najniższej grupy A.
A. Podciąganie podchwytem, 0.1 ocena
B. Podciąganie nachwytem, 0.2 ocena
C. Podciąganie podchwytem w poziomce, 0.3 ocena
D. Podciąganie nachwytem w poziomce, 0.4 ocena
E. Podciąganie podchwytem na jednej ręce, 0.5 ocena
F. Podciąganie nachwytem na jednej ręce. 0.6 ocena
Zatem:
Krzysztof podciąga się 10 razy podchwytem, grupa A. Dostaje 1pkt. razem, gdyż 0,1 x 10 = 1 pkt.
Analogicznie: żeby dostać 1 pkt. musi podciągnąć się nachwytem (grupa B) 5 razy
Grupa C: by wygrać musi się podciągnąć ok. 3,5 razy. 4 razy.
Grupa D: 2,5 raza.
E: 2 razy.
F: 1,7 raza.

Nie uwzględniałem błędów, itp.

Takie skomplikowane... Wybaczcie musiałem! Wink


RE: Konfrontacje luty "Pompujemy"!!! - Stary Człowiek i Może - 2014-03-03

a podciągnięcie na jednej ręce nachwytem w poziomce ?Big Grin