Forum Gimnastycy.pl
[oddzielony] Rozmowy o życiu i jego przejawach - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: [oddzielony] Rozmowy o życiu i jego przejawach (/thread-290.html)

Strony: 1 2 3


[oddzielony] Rozmowy o życiu i jego przejawach - zahir - 2013-08-17

(2013-08-16, 21:12)Luko napisał(a):  Przedstawiłem swoją metodę stania na rękach i dostałem za to ostrzeżenie? LOL. Nie ma jednej słusznej meotody, a moja pochodzi od instruktora StrongFirst a nie od pierwszej lepszej osoby.

Z całym szacunkiem ale nie wystawia to dobrej opinii temu instruktorowi. Może każdy powinien zostać przy tym, co potrafi robić a nie uczyć innych tego o czym nie ma pojęcia. Swojego czasu zetknąłem się ze świetnym trenerem karate, który swoich adeptów próbował uczyć dźwigni waki gatame. Efekt był tak samo śmieszny, jak te rady dotyczące stania na rękachBig Grin


RE: Stanie na rękach - User - 2013-08-17

Ale co jest w tym złego? Równowaga dzięki staniu, siła dzięki pressom. Ktoś mi wytłumaczy co w tym może być złego?


RE: Stanie na rękach - Luko - 2013-08-17

Właśnie też się zastanawiam. Z całym szacunkiem ale gimnastycy nie mają monopolu na nauczanie stania na rękach. Metody tego instruktora, to typowe połączenie technik wysokiego napięcia z pozycjami pochodzącymi od Boba Hoffmana. Chodzenie na rękach praktykowali siłacze dawno dawno temu, i żaden z nich nie był gimnastykiem. Proponuje trochę więcej otwartości na inne możliwości i szkoły, zawsze można się czegoś nowego nauczyć.
Mam świetne rezultaty, tak samo jak ludzie których uczę w ten sposób, sorry to jest dla mnie wyznacznik, a nie jakieś jedyne słuszne i super metody. Głupiej pompki na jednej ręce można uczyć na 130 sposobów, i teraz pytanie który jest słuszny ;]


RE: Stanie na rękach - Adam.Kalman - 2013-08-17

[Obrazek: ilana-handstand_700.JPG]

W tym złego, że nie widziałem u nikogo w konfrontacjach idealnej sylwetki w staniu, a to proszę, robi to 10 letnia dziewczynka, czy zrobi pompkę na 1 ręce, raczej nie, czy zrobi press to handstand, raczej nie, czy przeczytała tyle książek co Luko i User, raczej nie, czy wali teorią wszędzie na prawo i lewo, co nie jest w Waszym przypadku poparte żadną praktyką, żadnym filmem, żadnym spotkaniem czy konfrontacją... raczej nie, a sylwetka idealna.

User, Luko, jeżeli macie lepsze argumenty, proszę podeślijcie swój film na konfrontacje, pokażcie, że nie nie piszecie bajek dla zasady. Jeżeli nie, proszę o stonowanie wypowiedzi i rozwagę jakich rad udzielacie użytkownikom.
To jedyne moje ostrzeżenie, które radzę wziąć na poważnie.


RE: Stanie na rękach - Luko - 2013-08-17

Jaką teorią, jak nauczyłem się tych rzeczy od instruktora i działa to w moim przypadku. To że ta dziewczynka nie wykonuje pompek na jednej ręce czy innych ćwiczeń siłowych, nie świadczy o tym że metoda która najpierw buduje siłę mięśni pchających a dopiero potem zaczyna się z balansem, nie jest poprawna.

Nie będę tonował i rezygnował ze swoich metod, skoro one działają. Bo Ty tak mówisz i masz monopol na stanie na rękach. Więc daruj sobie ostrzeżenia, możesz mi od razu bana wlepić.

Jeśli chcesz zobaczyć, zapraszam w okolice Zakopanego, możemy potrenować wspólnie, nie ma problemu, ale nie będę specjalnie nagrywał Ci filmików Smile


RE: Stanie na rękach - Adam.Kalman - 2013-08-17

(2013-08-17, 13:37)Luko napisał(a):  ... ale nie będę specjalnie nagrywał Ci filmików Smile

Smile


RE: Stanie na rękach - User - 2013-08-17

A to teraz i ja jestem winny bo pytam się co jest złego w jego metodzie? o.O


RE: Stanie na rękach - BeF1990 - 2013-08-17

(2013-08-17, 13:33)Adam.Kalman napisał(a):  W tym złego, że nie widziałem u nikogo w konfrontacjach idealnej sylwetki w staniu, a to proszę, robi to 10 letnia dziewczynka [...]
Ja widzę jednak jeden znaczący problem. Mianowicie chyba żaden z nas nie jest gimnastykiem (chodzi mi o osoby, które wysłały swoje filmy). Ja przynajmniej nie jestem i moje stanie na rękach to zupełny freestyle. O gimnastycznym staniu na rękach dowiedziałem się od Mrówka, który wyniósł tę wiedzę na studiach. Ale przecież nie ma czegoś takiego jak jeden idealny sposób stania na rękach. Nie muszę być gimnastykiem i nie muszę tego robić w taki sposób jak robią to gimnastycy. Mogę to robić tak po prostu dla zabawy, przyjemności i ogólnego fun'u. Nie jest to może zgodne z gimnastycznymi wymogami ale tak jak pisałem nie musi być bo robię to tylko dla siebie.


RE: Stanie na rękach - Luko - 2013-08-17

Adam, jesteś pewnie świetnym instruktorem, nie wątpię w to. Ale przeczytaj raz jeszcze co napisałem, przedstawiłem moje podejście do nauki stania na rękach i to podejście również DZIAŁA. Moja alternatywa opiera się głównie na sile, ale cóż ja już jestem takim maniakiem siłowym, nic nie poradzisz. Nigdzie nie napisałem że moje podejście ma być stosowane i jest jedyne słuszne, po prostu luźno je przedstawiłem, być może komuś się przyda i ktoś skorzysta. Natomiast Ty swoimi wypowiedziami, usiłujesz udowodnić że Twoja metoda jest jedyna i słuszna. W kontekście gimnastyków być może jest, ale doskonale wiem że ilu trenerów tyle różnych metod. Taki jest fakt.
Mówienie że masz rację a wszyscy się mylą, to tak jak mówienie że TA dieta jest słuszna, a wszystkie inne nie działają. Błąd, wszystkie działają.

Dlatego warto uczyć się od ludzi kompetentnych. Nie martw się nie uczyłem się od pierwszego lepszego grajka z ulicy, tylko od człowieka który doskonale znał się na swoim fachu. Dostałem krótkie i proste rady, które, uwaga - działają i są bezpieczne. Chyba o to chodzi prawda?

Śmieszne jest że zarzucasz mi teoretyzowanie, skoro ja cały czas praktykuje handstand. A czy ja napisałem że jestem w tym mistrzem? To nie jest rywalizacja na poziomie światowym. Podobnie jak Szymek robię to dla zabawy, bo nauka takich rzeczy sprawia mi niesamowitą frajdę. I to czego się nauczyłem, ładnie wchodzi w praktyce. Natomiast jeśli już mowa o teoretyce, to jestem ciekaw ilu z was faktycznie sprawdziło patent ze ściskaniem butelki pomiędzy kostkami, czy tylko przeczytaliście? Hehehe.

Ale rozumiem Cię po części, to Twoje forum i chcesz mieć monopol na rację. To ewidentnie widać z Twoich wypowiedzi. W takim razie polecam dodać adnotację na forum "że posty które nie zgadzają się z ideami i poglądami adminów będą usuwane lub użytkownicy będą dostawać ostrzeżenia" Tak jak dostałem je ja, bo przedstawiłem kompletnie inny punkt widzenia. Chciałbym też dodać że najwięcej osiągają Ci co łamią zasady i mają gdzieś wszelkie schematy i jedyne słuszne drogi. Tyle z mojej strony, chciałem to wyjaśnić. Długo także siedzę w treningu i nie pozwolę by ktoś próbował mi wmawiać pewne rzeczy Smile


RE: Stanie na rękach - zahir - 2013-08-17

Panowie, zachowanie Adama wynika z faktu, że podobnie jak ja i cala reszta ekipy, chce, by to forum było postrzegane profesjonalnie i stało się kompendium wiedzy dla każdego, kto tu wejdzie. Wmawianie ludziom w wątku o staniu na rękach, że jest do tego potrzebna niezwykła siła, wyrabiana pompką w staniu na rekach jest bzdurą, wprowadzającą zamęt dla każdego kto chce się nauczyć tej techniki. Argumenty, że to działa średnio mnie przekonują. Oczywiście każdy wysiłek fizyczny w jakimś stopniu przełoży się na sprawność fizyczną i naukę takich elementów jak stanie na rękach. Dużo łatwiej nauczy się tego elementu lekko atleta, niż grubas z nadwagą. Nie oznacza to jednak, że do nauki stania na rękach trzeba ćwiczyć skok wzwyż lub pchnięcie kulą. Z postu Luko wyraźnie wynikało, że nie rozumie na czym polega stanie na rękach, co za to odpowiada itp. wypowiedział się jednak jako autorytet, podpierając się reputację instruktora Strongfirst. Może to wprowadzić w błąd użytkownika nie mającego żadnego pojęcia o treningu a takiego, który ma rozśmieszy i sprawi, że nie będą traktować poważnie tego forum.

I jeszcze jedno a propos techniki gimnastycznej. Zapewne gimnastycy nie mają monopolu na stanie na rękach. Jednak ich technika z czegoś wynika. Przez wiele lat trenerzy, naukowcy itp. zastanawiali się jak powinno wyglądać każde ćwiczenie gimnastyczne, by wyeliminować kontuzje, wyciągnąć z każdego z nich jak najwięcej itp. Dzięki temu ewoluowały one w takim a nie innym kierunku. Jest to charakterystyczne dla każdej dyscypliny sportu. Zapaśnicy nie mają monopolu na suplesa. Nie mniej jednak nie odważył bym się wejść na forum zapaśnicze i przekonywać instruktora z blisko trzydziestoletnim stażem (bo tyle lat Adam zajmuje się gimnastyką), że moje metody są lepsze. chyba że byłbym w stanie się z tym zmierzyć.

Luko, uważam, że jesteś facetem z potencjałem. Lubię czytać Twoje artykuły ale w niektórych przesadzasz. Proponuję albo stonować, albo pokazać nam, że rzeczywiście jesteś taki niesamowity jak piszesz. Podobno masz "niesamowite" rezultaty w staniu na rękach. Jednak nie wrzuciłeś filmiku na Konfrontacje. Z tego co pisałeś trenujesz również wagi swoimi metodami i masz rewelacyjne rezultaty. Też nie widziałem filmiku. Nie widziałem Cię na żadnym seminarium. Doświadczenie życiowe mówi mi, że ludzie którzy dużo mówią a mało pokazują, tak naprawdę niewiele potrafią. Choć jeśli wrzucisz filmik i zaskoczysz mnie poprawnością techniki, odszczekam wszystko co napisałem i zrobię sobie koszulkę z Twoim zdjęciemSmile