Forum Gimnastycy.pl
Jakie kółka gimnastyczne kupić? - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+---- Dział: Kółka gimnastyczne (https://gimnastycy.pl/forum/forum-68.html)
+---- Wątek: Jakie kółka gimnastyczne kupić? (/thread-285.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - zahir - 2015-01-12

(2015-01-12, 12:56)rafal napisał(a):  na takich kółkach raczej się zamachów nie robi. nie sądzę, żeby przy pompkach, wagach itp jakiekolwiek kółka pękły. plastików nie bierz choćby miały nie wiadomo co Smile

A ja uważam, ze warto tez ćwiczyć zamachy ale i tak nie widze ryzyka "zerwania" kółek.


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - DareDevil85 - 2015-01-12

Smile Mieliśmy okazję rozmawiać telefonicznieSmile
Na tą chwilę u mnie sytuacja wygląda tak że albo kupię kółka za ok. 150 zł albo nie kupię w ogóle...
Tak naprawdę ja na co dzień przygotowuję się do biegów górskich i tri, kółka i drążek traktuję jako możliwość wzmocnienia core-stability, którego siła jest potrzebna w pływaniu i bieganiu. Aktualnie sporo trenuję i obawiam się że nie wykorzystam kółek więcej niż 2 razy w tygodniu...dlatego myślałem, że na razie postawię na coś tańszego.
Jak tańsze pękną to się wkurzę i zrobię dobrą reklamę sprzedającemu, bo jednak 150zł piechota nie chodziSmile


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - DareDevil85 - 2015-01-22

Hej.
Niedawno dotarły do mnie kółka gimnastyczne firmy NOREP i muszę powiedzieć że jakość ich wykonania prezentuje się zadowalająco. Mógłbym się przyczepić do dwóch rzeczy:
1. Powierzchnia kółek nie jest idealnie wyszlifowana i w paru miejscach wyczuwalne są malutkie „zadziorki”. Jednak muszę dodać że ten mankament nie daje żadnego dyskomfortu przy wykonywaniu ćwiczeń. Myślę że drobny papier ścierny załatwi sprawę…jestem bardzo drobiazgowy, więc pewnie przeprowadzę ta operacjęSmile
2. Szerokość warstw drewna w przekroju nie są jest idealnie równa. Ten mankament nie przeszkadza w ćwiczeniach, raczej gryzie oko. Kółka są wykonane z „pełnego” drewna – brzoza. W jednym miejscu zauważyłem delikatny ubytek drewna, ale z tego co wyczytałem na forum to norma.

Pasy jak na razie są oki, mam je zamontowane na drążku, nie przesuwają się podczas ćwiczeń. Pasy posiadają klamry wspinaczkowe. Szkoda że pasy podziałki nie mająSad

Kółka mam około tygodnia czasu i póki co mogę je z czystym sumieniem polecić dla kogoś kto nie ma aktualnie zapasu gotówki. Żałuje co prawda że nie widziałem kółek MTIDEA, aby porównać jakość tych dwóch firm. Jak coś się wydarzy z NOREPem to zainwestuję w coś droższego, lepiej żeby nic się nie stało bo główkę można rozwalić.
Ps. Treningi na kółkach to inny świat…nie wiedziałem że jestem tak słabySmile Muszę jakiś trening znaleźć bo na razie pojedyncze ćwiczenia wykonuję w seriach.


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - mtidea.pl - 2015-01-28

hej

Tutaj kółka jeszcze wtedy nie jako firma No Rep :

[Obrazek: kollka.jpg]

Znana historia z tego wątku. Kółka rozpadły się przy lekkich zamachach.
Także uważaj na ćwiczenia dynamiczne, a najlepiej ich nie rób.


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - Senjin - 2015-01-31

Witam
Czy miał ktoś okazje użytkować kółka gimnastyczne firmy Elite Games ( link do allegro http://allegro.pl/polerowane-kolka-gimnastyczne-sandbag-elite-games-i4956958525.html ) i mógłby się podzielić opinią na temat ich trwałości i wytrzymałości . Z opini w tym temacie rozumiem że nie są one tak wytrzymałe jak droższe odpowiedniki , ale niestety na ten moment nie mam większych funduszy do wydania , a sam dopiero będę zaczynał ćwiczyć na kółkach gimnastycznych , a więc nie mam ogromnych wymagań.


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - Predi - 2015-01-31

Ja mam E.G. Cóż, do moich zastosowań są wystarczające chociaż drażni ich śliskość (są lakierowane) tak więc może Ci to przeszkadzać, szczególnie jak zaczynasz dopiero ćwiczyć na kółkach i pewność chwytu ma dla Ciebie znaczenie. Podobno wszystko co trzeba zrobić to zedrzeć lakier papierem ściernym i wymoczyć w coca-coli ale nie mam na razie parcia na takie zabawy.

Druga uwaga - aukcja, którą podałeś zawiera normalne pasy i niech Cię nie podkusi o kupno wersji tańszej z linkami transportowymi "cam buckle". Z moich OSOBISTYCH doświadczeń - to się potrafi otworzyć.


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - Senjin - 2015-01-31

Dzięki wielkie za odpowiedź i chyba się na nie zdecyduje ,ponieważ na ten moment za tą cenę nic lepszego nie znalazłem


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - zahir - 2015-01-31

Lakierowane kółka?! Kiepski pomysł Sad


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - brzydal - 2015-01-31

(2015-01-31, 15:29)Senjin napisał(a):  Witam
Czy miał ktoś okazje użytkować kółka gimnastyczne firmy Elite Games ( link do allegro http://allegro.pl/polerowane-kolka-gimnastyczne-sandbag-elite-games-i4956958525.html ) i mógłby się podzielić opinią na temat ich trwałości i wytrzymałości . Z opini w tym temacie rozumiem że nie są one tak wytrzymałe jak droższe odpowiedniki , ale niestety na ten moment nie mam większych funduszy do wydania , a sam dopiero będę zaczynał ćwiczyć na kółkach gimnastycznych , a więc nie mam ogromnych wymagań.

Ja mam takie kółka, na innych pasach, co do pasków się nie wypowiadam bo moje to troszkę tragedia Tongue

Co do samych kółek, moje nie mają żadnych większych zadziorów, są wygodne i sprawiają wrażenie solidnych (choć innych nigdy w życiu w ręku nie miałem). Ja na nich wykonuje same podstawy, bez żadnych dynamicznych elementów. Podciągnięcia, pompki, podpory i dają radę. Jedyny minus wynika tylko z tego że strasznie mi się pocą dłonie i wtedy trochę się wyślizguje z głębokiego chwytu, ale myślę że jakby je obwinąć jakimś plastrem, albo tak jak już kiedyś ludzie pisali cola+miód czy coś podobnego i powinno być ok, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo bym się za to zabierał.

PS nie przeglądałem całej aukcji, moje nie są lakierowane Tongue


RE: Jakie kółka gimnastyczne kupić? - Senjin - 2015-01-31

brzydal gdzie kupywałeś kółka tej firmy ale nie nakierowane?