Forum Gimnastycy.pl
6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac (/thread-2672.html)



6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Soqul - 2017-08-23

Witam. Moze ktos mnie pamieta, bylem tutaj kilka miesiecy temu, ale uj z tym. Ogólnie to 6 miesięcy ciężko trenowałem, no w sumie to nie aż tak ciężko, bo w maju miałem mieć 15 treningów, a miałem 5, a cały czerwiec i lipiec przesiedziałem na dupie. Ale od sierpnia wziąłem się za siebie. Ogólnie to wycisne 50 pompek, 54 przysiady i 0 podciagniec. Moim celem jest nauczenie sie podciagania i nabranie sily. Mam do was prosbe, pomozecie mi ulozyc plan ?

Btw. jestem na " redukcji " przestalem pic slodkie napoje i jesc slodycze i jem regularnie 3-4 posilki dziennie syte. Poki co to lece takim planem, ma na celu mnie nauczyc pompki na jednej rece, podciagania, handstandu i pistoletow, ale nie wychodzi mi to zbytnio, juz 2 tydzien bez zadnego opuszczonego treningu cwicze.

Pompki z jedną reką na 3 cegłach - 8 na lewą rękę 8 na prawą rękę x 4

Pompki pike - 10 10 10 10

W pozycji pike wychylam się i przytrzymuje 5 s - 5 5 5 5

Dipy na odwróconym krześle tyłem - 10 10 10 10

Przysiady z jedną nogą na krześle - 5 5 5 5 ( tyle, że ledwo co zginam kolano XD)

Podciąganie z gumą - 4 4 4 4 nie wiem czy to sa poprawne podciagniecia, jak bedzie trzeba to sie nagram i wstawie tu

Hollow body - 30 s 30 s 30 s 30 s

Deska - 45 s 45 s 45 s 45 s


Cwicze 3/4 dni w tyg i przerwa pomiedzy seriami trwa minute, a pomiedzy cwiczeniami nei robie zadnych przerw.


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Mrowek - 2017-08-23

Na podstawie tego ułóż sobie obciążenie treningowe : http://gimnastycy.pl/forum/watek-metoda-maksymalnych-obciazen-cz-1
Wypoczynek do pełnej regeneracji żeby się nie nudzić możesz robić sylwetki.
Progresje rozumiem ,że znasz do pompki i przysiadu.


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Soqul - 2017-08-23

Tak, progresje umiem. Wszystko poprawnie robię, tylko do uja pana przez te 2 tygodnie ani trochę nie umiem się podciągnąć. Jedynie nauczyłem się trochę ugiąć biceps. Btw przeczytałem tamto i nic z tego nie zrozumiałem. Btw. nie ćwiczę gimnastyki, tylko kalistenikę i nic na temat gimnastyki nie wiem


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - zahir - 2017-08-23

"uginasz biceps"?! Wow! Jak to robisz?


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Mrowek - 2017-08-23





RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Silacz - 2017-08-23

Moze wstawisz jakies fotki?


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Soqul - 2017-08-24

Ogladalem tamte filmiki, wiem jak sie podciagac, tylko mam za malo sily, caly czas lecialem pushem, więc to raczej normalne, że nie dam rady się podciągnąć.



Potem mogę dać zdj


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - rev - 2017-08-24

Na twoim miejscu skupiłbym się głównie na tym podciąganiu bo taka dysproporcja między klatką i plecami to nic dobrego a już na pewno w twoim wieku.
Pytanie o twoją gumę - jaki ma opór? Bo jeśli ważysz te 70kg, guma odciąża cię o 10-12kg to potem próbując się podciągać bez niej masz skok ciężaru o ~17-21%. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś np robił wyciskanie na ławce ciężarem 100kg a potem próbował zrobić od razu 120kg Big Grin
Druga sprawa: guma najmocniej odciąża na dole, skoro masz problem z inicjacją ruchu to tą metodą nie zalecisz daleko. Poproś ojca albo brata niech ci lekko pomagają przy podciąganiu ew. rób coraz wolniejsze negatywy.


RE: 6 miesiecy ostrego zapierdzielania, ale bez drazka i teraz nie umiem sie podciagnac - Soqul - 2017-08-25

To juz wole sam robic negatywy, bo brata nie mam, a ojciec bedzie sie czepial ze cos zle XD