Forum Gimnastycy.pl
Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem (/thread-1697.html)

Strony: 1 2 3


Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - GURNIK - 2015-04-22

Cześć! Do wagi tyłem doszedłem w listopadzie 2014 roku, nie robiłem nigdy bananów, od razu wskoczyłem do wagi ( z początku była to street workoutowa, bo zaczynałem nachwytem ) i przytrzymałem. Z czasem zacząłem zaczynać ruch podchwytem ( typowa waga gimnastyczna ), tułów prosty, barki ściągnięte w przód, palce obciągnięte, głowa neutralnie.

Jakieś 2 miesiące temu zrobiłem wagę po treningu i zaczęło mnie boleć powyżej miejsca gdzie pobiera się krew. Nie boli jednak w samym łokciu, tylko właśnie przy wewnętrznym zgięciu. Odpuściłem wagę na około 2 miesiące. W czasie przerwy robiłem dużo podciągania, pompki, tucked planche hold i push up i nic mi nie dolegało. Ból pojawiał się gdy rzucałem tą ręką piłką na wfie.
Przy próbie wagi ból nadal występuje.

Proszę o pomoc,
pozdrawiam


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - Wylfryd - 2015-04-22

(2015-04-22, 20:13)GURNIK napisał(a):  Jakieś 2 miesiące temu zrobiłem wagę po treningu i zaczęło mnie boleć powyżej miejsca gdzie pobiera się krew. Nie boli jednak w samym łokciu, tylko właśnie przy wewnętrznym zgięciu. Odpuściłem wagę na około 2 miesiące. W czasie przerwy robiłem dużo podciągania, pompki, tucked planche hold i push up i nic mi nie dolegało. Ból pojawiał się gdy rzucałem tą ręką piłką na wfie.
Przy próbie wagi ból nadal występuje.
Prawdopodobnie mięśnie są nieprzystosowane/odwykły od takiego ćwiczenia. Mi pomogło robienie przewrotów do zwisu tyłem, aczkolwiek ja nie robiłem wagi wcześniej. Smile

PS. Może to kwestia właśnie braku "banana"/"garbika"? Z tego co wiem, to jest on po to, aby zdjąć trochę obciążenia z bicepsów


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - bartez2939 - 2015-04-22

Początkowo zdarzają się problemy ze zrobieniem odpowiedniego napięcia bicepsu, żeby nie dochodziło do przeprostu, ale jak już się tego nauczy to chyba powinno być dobrze do końca.

Jak juz robiłeś i nie bolało a teraz boli, to pewnie coś się "zepsuło" i takie naciągnięcia przeszkadzają.

Waga w nachwycie boli? A Jak robisz lekkie wersje wagi tyłem (jakaś kuczna) to też boli? Może spróbuj wzmocnić lekkimi wersjami, albo jak mówi Wylfryd przewrotami do zwisu tyłem.

Ból jest centralnie w wewnętrznej częsci zgięcia? Jest to kłucie, tępy ból, rwący czy może jakiś inny?


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - GURNIK - 2015-04-23

Podczas wagi street workoutowej chyba boli, od pierwszego bólu robiłem ten typ wagi tylko raz Wink

Podczas skin the catów i 'przewrotów' z prostymi nogami nic nie boli.

Ból to raczej rwąco-kłujący. Po próbie wagi ciężko mi zgiąć rękę i wyprostować, ale zrobię kilka krążeń przedramieniem i ból ustępuje.


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - rafal - 2015-04-23

stawiałbym na "brachialis tendonitis" http://thomasbondphysio.blogspot.com/2013/06/climbers-elbow-brachialis-tendonitis.html
ale fizjo nie jestem.


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - GURNIK - 2015-04-23

To raczej nie biceps. Boli mniej więcej w tym miejscu

[Obrazek: sGlFNdR.jpg]


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - mlody1410 - 2015-04-23

Miałem podobny objaw
Ale doszedł do tego rowniez ból nadgarstka
Trwało to 2 miesiące
Bolało głownie nie podczas ćwiczeń
Uzywałem stabilizatora na nadgarstek w czasie nie treningowym
Po tygodniu używania przeszło
Polecam rowniez wizytę u lekarza zanim pogorszysz stan ręki


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - GURNIK - 2015-04-23

Odpuszczę sobie wagi na jakiś czas, bo głównie przy tym mnie boli. Dziwie się, że przy pompakch w tucked planche i w samym trzymaniu tucked planche wszystko jest ok.


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - rafal - 2015-04-23

chodzi bardziej o przyczep tego mięśnia do kości przedramienia.
ale nie ma co zgadywać tylko trzeba iść do lekarza Wink


RE: Ból w łokciu po wewn stronie po wadze tyłem - zahir - 2015-04-23

(2015-04-22, 22:50)bartez2939 napisał(a):  Początkowo zdarzają się problemy ze zrobieniem odpowiedniego napięcia bicepsu, żeby nie dochodziło do przeprostu, ale jak już się tego nauczy to chyba powinno być dobrze

Właśnie chodzi o to by robić przeprosty. Wtedy staw jest zablokowany i bezpieczny. Z objawów sądzę, że boli przyczep bicepsa, co może być właśnie spowodowane pracą w niepełnym zakresie ruchu.