Forum Gimnastycy.pl
Jak wyglądają nasze treningi? - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Trening start ! (https://gimnastycy.pl/forum/forum-5.html)
+--- Dział: Trening (https://gimnastycy.pl/forum/forum-67.html)
+--- Wątek: Jak wyglądają nasze treningi? (/thread-1244.html)

Strony: 1 2 3


Jak wyglądają nasze treningi? - Struc - 2014-09-25

Może zaczniemy się dzielić naszymi obecnymi planami na trening gimnastyczny lub kalisteniczny, ewentualnie jakiś inny.

Nie interesują mnie szczegóły, kto ile robi powtórzeń w danym ćwiczeniu, tylko ogólny zarys: ile razy w ciągu dnia, ile razy w ciągu tygodnia, jaki podział treningowy, np. rano siła/statyka, po południu obwody czy jakiś inny, co teraz robicie a co zamierzacie? Czy jakąś progresję do konkretnego ćwiczenia robicie? Czy macie zawsze jakieś stałe/niezmienne elementy treningu. Czy oprócz treningu gimnastycznego/kalistenicznego robicie coś więcej, np bieganie, rower, kettle czy coś innego?

Taki wątek może być pouczający.

Ja obecnie od kilku tygodni jadę z drabinami negatywnymi, podciągnie i dipy z obciążeniem (ostatnio dołożyłem) oraz masteruję hs/hspu oraz pistolet by zrobić kilka pełnych i ładnych powtórzeń. Zazwyczaj robię trening 3-4x w tyg. Dodatkowo wykonuję podczas treningu po jednym ćwiczeniu na brzuch i prostowniki + czasem wspięcia na łydki.

Zawsze w rozgrzewce oprócz standardu mam animal flow i kilka podstawowych pozycji na czas, jak hollow i podpory.

Czasem biegam, chciałbym regularnie to robić ale często nie mam kiedy tego wcisnąć.

Planuję niedługo kupić kettla 16kg i połączyć to z obwodem gimnastycznym. 2x w tyg obwód i 2x kettle.

Zobaczymy co z tego wyjdzie Smile

A jak u was?


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - rafal - 2014-09-26

ja przeplatam trening z masą własnego ciała z treningiem z obciążeniem. Czasem uda mi się wbić na salę gimnastyczną AWF'u i robię wtedy wszystko czego nie mogę na codzień np zamachy do stania na rękach na poręczach, koła na grzybku, wspinanie po linie, ćwiczenia na kółkach jakich nie mogę robić trenując w domu czy na siłowni.
W domu zwykle robię różne ćwiczenia z Foundation i Handstand 1&2 Sommera plus rozciąganie.
Na siłowni najpierw bawię się w strefie treningu funkcjonalnego, gdzie mam do dyspozycji kółka Wink Na początek rozgrzewka, podpory, później ugięcia bułgarskie (lub podciąganie).
Ostatnio przestawiłem się na trening z obciążeniem, więc po seriach rozgrzewkowych robię kilka ciężkich serii z 20kg kettlem. Lubię się na koniec dobić tzw dropsetem czyli z przerwą jedynie na zmianę kettla robię 5-3 powtórzenia kolejno z 20,16,12,10,8,5,0kg.
Później improwizuję na kółkach - waga przód, waga tył, przejścia między wagami, poziomka, podpór wagą.
Następnie ciężary - zwykle ćwiczenia ze sztangą, zależnie od dnia coś z zestawu martwy, wiosłowanie, wyciskanie stojąc, wyciskanie leżąc, przysiad. Aczkolwiek nie stronię też od maszyn zwłaszcza jak nie mam nikogo do asekuracji.
Na koniec kilka serii MU na drążku na dobicie i kilka serii różnych wznosów nóg (V, L-V, rosyjskie).
Planuję też doedukować się w zakresie kettli, żeby używać ich też inaczej niż tylko podwieszanie do pasa Wink


ups, miało być bez szczegółów Big Grin


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - Struc - 2014-09-26

sporo robisz rzeczy Smile


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - rafal - 2014-09-26

(2014-09-26, 09:33)Struc napisał(a):  sporo robisz rzeczy Smile

trzeba tyrać, siła sama się nie zrobi Wink
dodam jeszcze że trenuję ~5 razy w tygodniu zwykle wieczorami (od 21) zarówno w domu jak i na siłce. Trening zajmuje mi 1,5-2h. Miejsce treningu na zmianę raz dom, raz siłownia. Mam jeszcze możliwość trenowania na placu ale przy obecnej pogodzie to średnia opcja. Jak jednak zbieram się w sobie to pakuję kółka, trenażer i idę na street workout zamiast np na siłownię Smile


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - zahir - 2014-09-26

Z założenia trenuję 6 razy w tygodniu (nie zawsze wychodzi). 3 razy siła na placu przed domem. Zaczynam izometrycznie a potem koncentrują. W pozostałe dni sylwetki, stanie na rękach, rozciąganie.


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - Seth - 2014-09-26

(2014-09-26, 09:17)rafal napisał(a):  Ostatnio przestawiłem się na trening z obciążeniem, więc po seriach rozgrzewkowych robię kilka ciężkich serii z 20kg kettlem.
Wow, nie spodziewałem się tego po Tobie. Big Grin


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - rafal - 2014-09-26

(2014-09-26, 21:16)Seth napisał(a):  
(2014-09-26, 09:17)rafal napisał(a):  Ostatnio przestawiłem się na trening z obciążeniem, więc po seriach rozgrzewkowych robię kilka ciężkich serii z 20kg kettlem.
Wow, nie spodziewałem się tego po Tobie. Big Grin


czajników używam na razie tylko jako obciążenie do ugięć bułgarskich na kółkach i do podciągania na drążku, ale jak się podszkolę z techniki to może poćwiczę nimi zgodnie z ich przeznaczeniem Wink
trzeba się rozwijać wszechstronnie.


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - Newcio - 2014-09-27

u mnie na razie robię średnio 14-20 godzin tygodniowo, w październiku może wreszcie mi się uda regularnie trenować i dojść do dwóch treningów dziennie


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - zahir - 2014-09-27

14 - 20 godz. tygodniowo, to i tak już konkretnieSmile


RE: Jak wyglądają nasze treningi? - Struc - 2014-09-27

ponad 2 h dziennie to sporo