Forum Gimnastycy.pl
Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Wersja do druku

+- Forum Gimnastycy.pl (https://gimnastycy.pl/forum)
+-- Dział: Teoria Treningu Sportowego (https://gimnastycy.pl/forum/forum-33.html)
+--- Dział: Odżywianie (https://gimnastycy.pl/forum/forum-43.html)
+--- Wątek: Kreatyna 10 najważniejszych pytań (/thread-1082.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Newcio - 2014-07-24

(2014-07-24, 14:16)dom_cyl napisał(a):  więc nie pisz tak, jakbyś to obwiniał metode kuturystyczną, że pompuje wode do mięśni bo to są brednie. kreatyna tak, ale nie trening siłowy. a metoda kulturystycznego treningu to nie są suplementy, czy sterydy, a trening z czuciem mięśniowym etc.

co nie zmienia faktu, że jesteśmy na forum gimnastycznym i metoda kulturystyczna ma się nijak do gimnastyki. Więc zejdź z tonu i jeśli masz mi ubliżać, że pisze bzdury to zapraszam na SFD.pl, tam kulturystyka jest dobra na wszystko.


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Jugger - 2014-07-24

(2014-07-24, 12:24)zahir napisał(a):  Również argumenty dotyczące białka zmierzały tylko do podważania tez oponentów bez żadnych konkretów. Jako dowód, że białko szkodzi podawano eskimosów którzy żyją krótko, bo jedzą dużo białka. Tyle, że nikt nie wspomniał o braku przez nich dostępu do warzyw itp.
Juz sie zamykam i wiecej nie bede zaklocal klimatu spokoju i samozadowolenia, ale widzac takie splycenie moich slow jeszcze tylko dodam, ze jezeli ktos chce to oczywiscie moge podac okreslone cytaty z ksiazki Burgrera wydanej przez szacowne PZWL, ktore widac jest malo miarodajne, oraz ewentualna stosowna bibliografie, oczywiscie jezeli ktos jest zainteresowany czytaniem biblografii i tym podobnych. Co prawda niewiele wniesie to do dyskusji ale moze chociaz czesc formalna bedzie zachowana.

Na koniec dodam dwa cytaty, ktore ciagle sa aktualne:

Max Planck, laureat Nobla:
"Aby nowe idee zostaly zaakceptowane, trzeba poczekac az wymrze jedno pokolenie naukowcow i przyjdzie nowe"

I drugi, również Noblista, Bertrand Russell:
"Kazda wielka idea na poczatku jest bluznierstwem"


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - zahir - 2014-07-24

Jugger, z całym szacunkiem ale jakie nowe idee zaproponowałeś?! Nastąpiło tylko podważenie wszystkich prezentowanych przez nas na podstawie nieadekwatnych przykładów. Odnoszenie się do diety sportowej przez pryzmat eskimosów jakoś do mnie nie przemawia. A co do nowych teorii, to podważanie starych jeszcze nie jest propozycją nowych. Wciąż apeluję o merytorykęSmile

P.S. Nie wiem o jakim klimacie spokoju i samozadowolenia mówisz. Nikomu z nas nie zależy na klepaniu się po plecach i wzajemnym kadzeniu, lecz na merytoryczności dyskusji. Jeśli ja palne coś głupiego, to chłopaki od razu prostują, bo wiele osób czyta wątki na forum i nie chcemy, by zarzucano nam brak merytoryki. Dlatego osobiście NIGDY NIE ZAAKCEPTUJĘ dyskusji w stylu: ,, to powiedział naukowiec a oni są skorumpowania, więc nie ma co słuchać" albo: ,,to trener bez doświadczenia, więc nie wie co mówi" nie popartych żadnymi konkretami. Jak sam wspomniałeś w dzisiejszych czasach można znaleźć badania na potwierdzenie każdej tezy, więc je wrzuć. Na razie tylko pytasz ile ich ma być a nie podałeś ani jednego. Jeśli się z nimi zapoznamy będziemy mogli ocenić ich wartość na podstawie metodologii naukowej (grupa docelowa, metody badawcze, czas trwania badań itp.) Na razie nie mam ŻADNYCH podstaw by Ci wierzyć. Przedstawiłeś tylko swoją opinię, która mnie nie przekonuje. Sorki ale jedynym argumentem jaki podałeś przeciwko odżywkom białkowym było, że jak je brałeś to puszczałeś bąkiWink Jak dla mnie to trochę za mało.


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - dom_cyl - 2014-07-24

(2014-07-24, 14:24)Newcio napisał(a):  
(2014-07-24, 14:16)dom_cyl napisał(a):  więc nie pisz tak, jakbyś to obwiniał metode kuturystyczną, że pompuje wode do mięśni bo to są brednie. kreatyna tak, ale nie trening siłowy. a metoda kulturystycznego treningu to nie są suplementy, czy sterydy, a trening z czuciem mięśniowym etc.

co nie zmienia faktu, że jesteśmy na forum gimnastycznym i metoda kulturystyczna ma się nijak do gimnastyki. Więc zejdź z tonu i jeśli masz mi ubliżać, że pisze bzdury to zapraszam na SFD.pl, tam kulturystyka jest dobra na wszystko.

bądź spokojny, pomogłem tam niejednej osobie i pomagam w dalszym ciągu już któryś rok. jesteśmy na takim forum, a nie innym więc pisz o gimnastyce, a nie takie "ciekawostki" o kulturystyce.


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Newcio - 2014-07-24

(2014-07-24, 17:10)dom_cyl napisał(a):  
(2014-07-24, 14:24)Newcio napisał(a):  
(2014-07-24, 14:16)dom_cyl napisał(a):  więc nie pisz tak, jakbyś to obwiniał metode kuturystyczną, że pompuje wode do mięśni bo to są brednie. kreatyna tak, ale nie trening siłowy. a metoda kulturystycznego treningu to nie są suplementy, czy sterydy, a trening z czuciem mięśniowym etc.

co nie zmienia faktu, że jesteśmy na forum gimnastycznym i metoda kulturystyczna ma się nijak do gimnastyki. Więc zejdź z tonu i jeśli masz mi ubliżać, że pisze bzdury to zapraszam na SFD.pl, tam kulturystyka jest dobra na wszystko.

bądź spokojny, pomogłem tam niejednej osobie i pomagam w dalszym ciągu już któryś rok. jesteśmy na takim forum, a nie innym więc pisz o gimnastyce, a nie takie "ciekawostki" o kulturystyce.

to jasno przeczytaj mój post zanim będziesz mnie oskarżał o pisanie bzdur

(2014-07-18, 23:37)Newcio napisał(a):  do gimnastyki ( mowa o kreatynie ) średnio dobry ze względu na to, że pompuje wodę w mięśnie = większy ciężar mięśni, a właśnie w gimnastyce chcemy się pozbyć wody i zastąpić te szpary siecią przeplecionych włókien czerwonych i białych



RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Kello - 2014-07-24

Newcio, jeśli mógłbym zadać pytanie odchodzące od Waszej dyskusji. Czy po zażyciu kreatyny zauważyłeś "wzrost siły" przekładający się na jakieś elementy albo inne rzeczy, czy jedynie uczcie napompowania mięśni?


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - zahir - 2014-07-24

(2014-07-24, 17:10)dom_cyl napisał(a):  
(2014-07-24, 14:24)Newcio napisał(a):  
(2014-07-24, 14:16)dom_cyl napisał(a):  więc nie pisz tak, jakbyś to obwiniał metode kuturystyczną, że pompuje wode do mięśni bo to są brednie. kreatyna tak, ale nie trening siłowy. a metoda kulturystycznego treningu to nie są suplementy, czy sterydy, a trening z czuciem mięśniowym etc.

co nie zmienia faktu, że jesteśmy na forum gimnastycznym i metoda kulturystyczna ma się nijak do gimnastyki. Więc zejdź z tonu i jeśli masz mi ubliżać, że pisze bzdury to zapraszam na SFD.pl, tam kulturystyka jest dobra na wszystko.

bądź spokojny, pomogłem tam niejednej osobie i pomagam w dalszym ciągu już któryś rok. jesteśmy na takim forum, a nie innym więc pisz o gimnastyce, a nie takie "ciekawostki" o kulturystyce.

W dalszym ciągu apeluję o merytoryczna dyskusję a nie wycieczki osobiste.


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Newcio - 2014-07-24

(2014-07-24, 17:26)Kello napisał(a):  Newcio, jeśli mógłbym zadać pytanie odchodzące od Waszej dyskusji. Czy po zażyciu kreatyny zauważyłeś "wzrost siły" przekładający się na jakieś elementy albo inne rzeczy, czy jedynie uczcie napompowania mięśni?

niestety nie, lecz ilość powtórzeń w danym ćwiczeniu owszem w sensie siła wytrzymałościowa wzrosła, ale nie pod dany element. Niestety przy elementach dynamicznych i statycznych tylko elektrolity będą robiły dużą poprawę, więc warto uzupełniać magnez, wapń i potas jak już pisałem na początku dzięki temu dłużej utrzymamy napięcie mięśniowe. Na okres przygotowawczy na pewno będzie dobrą opcją by przygotować się pod formę sportową, natomiast w okresie startowym nie zalecam


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Kello - 2014-07-24

Rozumiem, dzięki. Jeśli będziesz miał moment, to podałbyś jakieś warte zapoznania terminy związane z kreatyną i reakcjami zachodzącymi z nią i dzięki niej, ale to może być czasochłonne albo conajmniej denerwujące, dlatego rzucam tylko luźną myśl że gdybyś tam miał coś pod ręką bo chciałbym się o tym jak najwięcej dowiedzieć. Oczywiście poszukam też sam, ale wiadomo jaka jest różnica między internetem a fachową literaturą.


RE: Kreatyna 10 najważniejszych pytań - Newcio - 2014-07-24

nie mam dostępu do jednej książki gdzie jest opisane badanie ( praca habilitacyjna jeśli dobrze pamiętam ), dopiero będę miał wgląd we wrześniu jak wrócę na AWF, to zajrzę do biblioteki i spiszę namiary na badania