Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Możesz zacząć ćwiczyć i notować sobie, w czym się poprawiasz, w czym nie.
I jeśli po miesiącu nie będziesz widział poprawy w danym ćwiczeniu, to jego rozkład w programie, będzie trzeba zmienić.
Ok, mam jeszcze jedno pytanie. Czy to dobry pomysł tak dzielić ćwiczenia?
pn - podciąganie szerokie
śr - podciąganie wąskie
pt - podciąganie w pozycji L
Czy może lepiej cały czas podciągać się normalnie?
Wolę podział ze względu na kierunek ruchu: podciąganie / wiosłowanie / ugięcia ramion (podciąganie w zwisie do góry nogami) - który ma za zadanie równomiernie rozwijać okolice barków (podobnie dla ćwiczeń pchających).

Jeśli masz zamiast różnicować tylko lekkim odchylaniem ciała / pozycją dłoni, to lepiej to upchnąć w ramach jednego treningu, albo przez miesiąc/dwa robić jedno ćwiczenie, a potem zmienić na inne. Sprawa się komplikuje, jeśli chcesz, by dane ćwiczenia w ruchu wspomagały aktualnie trenowane pozycje statyczne bądź inne umiejętności, bądź zależy od tego, jakich zmian metabolicznych pożądasz, a wszystko jest jeszcze zależne od twoich indywidualnych predyspozycji Big Grin.

Krótka przykładowa piłka, typowo zrobiłbym najpierw ćwiczenia eksplozywne i statyczne, które chcesz wykonać, potem jakieś szerokie wariacje podciągania, a następnie wąskie, w ćwiczeniach, które jednocześnie trenują siłę chwytu - a jeśli robiłbyś wszystko, to już koniecznie porozciągać plecy i ręce po takim zestawie Smile.
Przejrzałem dokładnie F1 i H1 Sommera i zacząłem się zastanawiać czy całkowicie nie przejść na jego system. Proszę o opinie kogoś kto już ćwiczył wg. jego metod. Czy powinienem porzucić swój plan i zająć się F1 i H1?
Ja tam nim jadę ponad miesiąc (f1) a h1 drugi dzień i na prawdę jestem zadowolony. Oczywiście go zmodyfikowałem pod siebie.
jak najbardziej polecam - wyrabia dobre podstawy i weryfikuje wszelkie braki przygotowania. Tylko jest jedno "ale" - musisz być wytrwały w dążeniu do celu i nie zniechęcać się łatwo bo "progi przejścia" są naprawdę wysokie.
Ok, a więc zacznę F1 i H1. Smile Mam jeszcze jedno pytanie: ile powinny trwać przerwy pomiędzy seriami? Tak jak przy zwykłym treningu 90s-120s czy lepiej mniej np 30s?
No właśnie, jeśli dobrze zrozumiałem to ja robię przerwy tylko na ćwiczenia mobilności + dodatkowo 3 oddechy. Big Grin Między ćwiczeniami to czasem 1 minutę.
Stron: 1 2