Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Siema.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam wszystkich, tak na początek parę słów o sobie... nazywam się Mateusz, za miesiąc skończę 21 lat. Regularny ćwiczę od 4 miesięcy. Mój dotychczasowy trening opiera się na książkach "nagi wojownik" i "skazany na trening". Od niedawna posiadam też własnoręcznie wykonane uchwyty na wzór TRX i chcę wprowadzić je do treningu. Chcę to zrobić mądrze i z pomocą ludzi którzy mają o tym jakieś pojęcie . Moim celem jest nabranie siły do wykonania wejścia siłowego. Wiem że to jeszcze dosyć daleka droga ale spróbuje. Od 2 miesięcy wykorzystuje system 5x5 i dzięki niemu doszedłem m.in do podciągania nachwytem z 10kg obciążeniem. No i to by było tyle.Smile
Witaj
Rozpoczynając przygodę z gimnastyką, najlepiej będzie jeśli zaczniesz ćwiczyć od podstaw, a przygotowując się do pierwszego treningu, poprzedzisz go prawidłowo wykonaną rozgrzewką, o której przeczytasz tutaj:http://gimnastycy.pl/forum/watek-rozgrze...man-i-inne Ok, rozgrzewkę mamy za sobą. Co teraz? Przyszedł czas na trening. Nie potrafisz? Dobrze - rozumiem. Zatem przeczytaj ten post: http://gimnastycy.pl/forum/watek-gimnast...a-na-forum przeczytasz w nim dużo ciekawych rzeczy, a także jak skonstruować swój pierwszy plan. Wiadomo, w miarę upływu czasu nie będziesz tego już potrzebował/a. Umieść swoją rutynę w tym dziale: http://gimnastycy.pl/forum/forum-nasze-plany-treningowe Poprosisz o ocenę, na pewno ktoś Tobie pomoże. Zawrzyj jednak podstawowe informacje o sobie. Jak długo trenujesz, co jest Twoim celem.

Podstawowe pytanie:
1.Hej, ułożysz mi plan?
- Nie. A podałeś/aś jakieś info o sobie oprócz wieku? Jakie masz doświadczenie?
- Dlaczego?
- My nie układamy planów. Po to jest forum, by pomagać, a nie robić coś za kogoś. Spróbuj sam ułożyć. Pomocy udzielimy na pewno.!
Pozdrawiam i powodzenia.
WitaJ, "Skazany na trening" jest charyzmatycznie napisany i może dobry na początek ale w chyba bardziej ogranicza, niż pcha do przodu. rozglądając się na forum zapewne znajdziesz wiele lepszych programów Smile
Witaj na forum!
Tak jak napisali Krzychu i Zahir - poczytaj forum, szczególnie podwieszone wątki. Jest tam sporo informacji. Potem ułóż plan, wrzuć na forum i czekaj na krytykę Smile
A co do obciążenia w ćwiczeniach - jest wiele sposobów na utrudnienie danego ruchu, bez dodawania obciążenia. Czasem wystarczy drobna zmiana. Próbowałeś podciągać się w poziomce (L-sit) albo przynajmniej w pozycji gimnastycznej (hollow body)?
Cześć ! Smile

Znam wielu ludzi którzy pomimo podciągania się z 10kg talerzami nie potrafią wykonać "wejścia siłowego" ponieważ to ćwiczenie jest w głównym stopniu koordynacyjne nie siłowe Smile. Oczywiście istnieją wariacje w których potrzebna jest spora siła, ale ta podstawowa jest dość prosta i każda osoba sobie z nią poradzi.
Co do skazanego pełna zgoda Zahir. Aczkolwiek to dobrze że przynajmniej powstała taka książka, ciekawa fabuła więzienna i wogóle WinkMoże to zachęci ludzi do podjęcia jakiegokolwiek treningu. Aczkolwiek ja osobiście powoli porzucam ideały zawarte w tej książce , Podziękowania dla Krzyśka20 za podesłanie linków, przeczytałem wszystko z dużą ciekawością. Niedługo podeśle Wam swój plan ,ogólnie jest to tak bardzo rozpowszechnione i chwalone 5x5Big Grin Póki działa to go stosuje , zobaczymy co wyjdzie dalej.. na pewno znajdę tutaj coś odpowiedniego pod siebie. Tak jak pisałem wcześniej , moim celem jest zbudowanie siły, pośrednio też chcę poprawić sylwetkę/wygląd. Na masie aż tak bardzo mi nie zależy ale nie będę zły jeśli trochę masy mięśniowej przybędzieTongue
Czekamy na plan. Co do 5x5, to na początek plan dobry, więc jak napisałeś dopóki działa, to stosujSmile
Chłopaki, załamka.. dziś mój kolega który dopiero pierwszy raz na oczy widział kółka wykonał prawie wejście siłowe na kółkach. Ja trenuje systematycznie 4 miesiące i nawet nie jestem w stanie wyjść tak jak on to robi. Czy kwestia wagi ma znaczenie przy wykonywaniu tego ćwiczenia?? Dodam że ja mam 74kg/180cm ,a mój kolega 50kg/178cm. Wkurza mnie to że jemu się to udaje, a mi nie. Do tego gościu będzie się teraz przechwalał. Mówiłem mu że mi jest ciężej , to on stwierdził że mam większe mięśnie i to mi jest łatwiej. Undecided Niech ktoś podbuduje moje morale..Sad
Dlaczego? On jest silniejszy, ale niech się nie śmieje z kogoś. A u Ciebie być może zły trening. Czy wiesz co to false grip?
Mam kryzys mentalny teraz.. powątpiewam w sens mojego dalszego treningu. Może rzeczywiście się nie nadaję i nie ma się co dalej ośmieszać. Serio ta masa nie ma znaczenia?? Bądź co bądź .. ale koleś waży 1/3 mniej niż ja . Heh, nie wiem czy mnie ktoś zrozumie ale ja po prostu lubię być najlepszy, a gdy nie jestem najlepszy to sobie z tym nie radzę.
Stron: 1 2 3