Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: kłamstwa gimnastyków
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2


Otwieram dyskusje, kto sądzi że to były gimnastyk, a kto że zaczął od amatorskiego trenowania street workout ?
Może nie jestem w stanie wprost określić czy wg. mnie był gimnastykiem czy nie, ale obserwując na co dzień skill Jordana jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że poziom tego typa z filmiku jest spokojnie w zasięgu Jordana (który nie trenował wcześniej gimnastyki). Smile
optuję za gimnastykiem, ponieważ prawdopodobnie nie ma nikogo w Polsce z SW, kto zrobi wysoką poziomkę na poręczach
Gimnastyk który nie potrafi zrobić przewrotu w przód do postawy. Smile
Nie widzę u niego "nawyków" gimnastycznych więc nie sądzę żeby był gimnastykiem.
przy takim poziomie nie musi się wysilać skoro nie jest oceniania sylwetka. Możliwe, że kiedyś trenował, ale skończył na jakimś etapie. Powiem szczerze, na moich zajęciach miałem jednego chłopaka co za młodu trenował akrobatykę potem przestał i po jakiś 8-10 latach wrócił do tego, a napięcie nóg, sylwetka, i wykonywanie elementów robi bardzo ładnie bez strat w estetyce ruchu. Nie wiem skąd to się bierze, ale tak samo na seminarium Pan Waldek też trenował kilka lat a mu to zostało do końca życia ta sprawność.

ok możliwe, że dla mnie pewne elementy są nieosiągalne i patrzę, przez pryzmat tego, że np. wysoka poziomka jest bardzo trudna i nie ćwicząc od dziecka, jeszcze nie spotkałem nikogo kto by się tego nauczył w "podeszłym" wieku hehe.

O co chodzi z tym tematem, wiele razy się spotkałem oglądając różne filmiki z Rosji ( niestety jest cyrylicą napisane, nie potrafię ich teraz odnaleźć ) było ewidentnie widać, że to są byli gimnastycy, którzy przyjechali wygrać zawody, bo to co reprezentuje SW to banały dla nich i robią elementy, które mało kto jest wstanie się bez pomocy trenera nauczyć.
(Pod koniec filmiku). Nawet w Polsce w podeszłym wieku jak to określiłeś niektórzy się nauczyli wysokiej poziomki:



Jakby porównać Sadkova i Stipic'a to widać, że Stipic trzyma gimnastyczną grację, sam początek zaczął od wysokiej poziomki, przejście do stania na rękach i to jeszcze z jaką łatwością, na końcu wieża, którą w gimnastyce na planszy się robi, moje zdanie jest takie, że sporo czasu ćwiczył gimnastykę, ale profesjonalistą nie musiał być, street workout ćwiczy pewnie kilka lat, a więc miał dobre podstawy.
to chciałem przeczytać, by się upewnić i gratki za wysoką poziomkę to jest coś, mi brakuje jakieś ok 20-30 stopni do wysokiej poziomki
(2013-12-02, 11:27)Newcio napisał(a): [ -> ]to chciałem przeczytać, by się upewnić i gratki za wysoką poziomkę to jest coś, mi brakuje jakieś ok 20-30 stopni do wysokiej poziomki

Nie mi gratulować, bo nie moje, tylko taki dowód, że się da. Mi sporo brakuje.
Newcio, uściślając Waldek nie miał paru lat przerwy. To było 35 lat przerwy!!!
Stron: 1 2