Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Plan - TRENING ŁĄCZONY
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Od około roku ćwiczę na kółkach planem, który znalazłem na forum sfd
TRENING ŁĄCZONY wg tłumaczenia z "Building the Gymnastic Body"

Ten plan zaleca zaczynanie treningu od ćwiczeń statycznych, a potem dopiero ćwiczenia dynamiczne budujące siłę. Na forum natomiast instruktorzy gimnastyki zalecają odwrotną kolejność wykonywania ćwiczeń.

Interesuje mnie skąd się bierze taka rozbieżność w podejściu do treningu i jak jeden albo drugi system wpływa na przyrost siły, opanowanie elementów statycznych itd.

Jakie są Wasze doświadczenia, spostrzeżenia w tym temacie.

Pozdrawiam
Na tym forum instruktorzy nie mają innego podejścia do tematu. Po prostu jeśli wykonujesz już ćwiczenia statyczne i dynamiczne, to te ostatnie dajesz na koniec treningu, bo doskonale odżywiają one mięśnie. Sommer zaleca by na początek ćwiczyć tylko statykę, inni są za tym, by ćwiczenia dynamiczne włączyć od razu.
Jak napisał Zahir, skurcz statyczny wg. Delaviera powoduje ,iż mięsień staje się lepiej ukrwiony co wpływa na proces regeneracji. Dodatkowo metody wg. Sommera nauczania elementów statycznych są jak normalny trening stąd wydaje mi się takie podejście do tematu.