Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: trening obwodowy - MMA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

bartekgg1992

Przedstawiam trening obwodowy, który w klubie, w którym dawniej trenowałem wykonywaliśmy, zależnie od etapu treningowego wykonywaliśmy od 1 raz w tygodniu do 2 razy w tygodniu. ( jeśli opis któregoś z ćwiczeń będzie niezbyt jasny, postaram się opisać dokładniej )

1 stacja : wyrzuty sztangi sprzed klatki piersiowej z jednoczesnym wykonywaniem skoków
2 stacja : w siadzie równoważnym - przenosy 10 kg ciężarka z lewej strony na prawą stronę
3 stacja : scyzoryki
4 stacja : dynamiczne krążenia " dętką " dookoła tułowia
5 stacja : dynamiczne wyciskanie francuskie ciężarka
6 stacja : pompki z klaśnięciem
7 stacja : pompki francuskie
8 stacja : " rock and rolle " z partnerem lub workiem treningowym
9 stacja : wskoki i zeskoki z ławeczki
10 stacja : pełne podciągnięcie na drążku , po czym zeskok , i sprawl
11 stacja : dynamiczne brzuszki
12 stacja : krokodylki
13 stacja : dynamiczne wyciskanie sztangi na ławce płaskiej
14 stacja : bieg bokserski z hantlami
15 stacja : przysiad, wyrzut nóg w tył,wyskok w górę, w powietrzu wykonanie serii ciosów prostych

trening obwodowy na przykładzie treningów w klubie, w którym ćwiczyłem

1-2 tydzień / 1 raz w tygodniu = 3 obwody / system 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku
3 tydzień/ 1 raz w tygodniu = 4 obwody / system 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku
4 tydzień/ 1 raz w tygodniu = 5 obwodów / / system 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku
5 tydzień / 2 razy w tygodniu = 5 obwodów / system 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku, jednakże jeden z obwodów wykonany w systemie 40 sekund pracy / 20 sekund odpoczynku
6 tydzień / 2 razy w tygodniu = 5 obwodów / system 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku, jednakże jeden z obwodów wykonany w systemie 40 sekund pracy / 20 sekund odpoczynku, 4 obwód wykonany systemem 30 sekund pracy / 30 sekund odpoczynku, jednakże na każdej ze stacji zostajemy dwukrotnie. Ostatni ( 5 obwód ) wykonujemy już nie na czas, a każdą stację " do odcięcia " po czym przechodzimy na kolejną stację.


Zdaje sobie sprawę, że stacji pozornie wydaje się bardzo dużo, wielu pewnie stwierdzi, ze biorąc pod uwagę literaturę czy artykuły, które mozna znalezc w internecie - za dużo, być może, jednakże wiem, ze wśród zawodników, którzy przygotowywali się do walk, obwód ten nie skutkował u nikogo przetrenowaniem, a wzrostem kondycji, siły i dynamiki podczas walki.
Bardzo fajny post. Swoją drogą warto było by się pokusić o stworzenie takiego z ćwiczeń gimnastyznych. Mrówek pewnie podjął by wyzwanieSmile
Pewnych ćwiczeń niema sensu zmieniać, ponieważ jest to już trening ukierunkowany pod daną dyscyplinę, myślę ,że spokojnie można dodać jeszcze kilka ćwiczeń gimnastycznych które urozmaicą trening. Zamiast dawać hantle/sztangi lepiej zakładać ciężarki, oczywiście jest to zależne od ćwiczenia, bardzo brakuje tutaj przewrotów które są ważne w SW. Smile
Myślę, że równie ważna w sztukach walki (zwłaszcza szarpanych) jest praca w niestabilności. Kółka gimnastyczne doskonale imitują wysiłek jaki jest przy intensywnym mocowaniu się z przeciwnikiem.

bartekgg1992

dobra opcja, myśle, ze niezbyt skomplikowane ćwiczenia na kołach, idealnie pasowały by w treningu pod sztuki walki, dlatego, że ja w głowie mam bardzo ograniczony " repertuar " ćwiczen na kołach, proszę, żebyscie wymienili kilka, które można by w przyszłosci zastosować w choćby obwodówce pod MMA czy BJJ
Zaczynając od pompek z wykręceniem kółek, poprzez krążenia prostych rąk w podporze przodem, zwis podparty jak w zeszłomiesięcznych Konfrontacjach, superman na kółkach. Na początek chyba wystarczyWink