Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Konfrontacja styczeń/luty 2016 - Stójki i inne chece
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam wszystkich zainteresowanych!
W tym miesiącu poprowadzę konfrnatację, postaram się opisać wszystko najdokładniej jak umiem.
Pod spodem pomoc wizualna.

Czas trwania konfrontacji: od 14 stycznia do 14 lutego
co do ustawienia kamery zadbajcie o to żeby wszystko było widoczne a wykonane próby nie budziły wątpliwości.

#1 Stójka w skuleniu - 1 pkt.
Opis ćwiczenia:
Próba zaliczona gdy została wytrzymana 3 sek.

Charakterystyka próby:
- palce obciągnięte
- wzrok skierowany przed siebie
- stopy nie dotykają podłoża
- pięty i palce stóp złączone

#2 Stójka z nogą do boku - 1pkt.
Opis ćwiczenia:
Próba zaliczona gdy stójka została wytrzymana 3 sek. po
oderwaniu nogi od łokcia

Charakterystyka próby:
- palce obciągnięte
- wzrok skierowany przed siebie
- stopy nie dotykają podłoża
- pięty i palce stóp złączone
- oderwanie jedenej z nóg (dowolnej) od łokcia,
wyprostowanie w stawie kolanowym, palce obciągnięte
- noga wyprostowana nie ma kontaktu z ręką

ćwiczenie #1 i #2 można połączyć w jedno i to połączenie premiowane jest dodatkowym pkt. czyli wykonując te dwa ćwiczenia w jednym zarabiamy 3 pkt. oczywiście jeżeli ktoś łączy oba ćwiczenia nie musi wykonywać ich każdego z osobna chyba, że bardzo chce ale pkt. wtedy nie są przyznawane Smile

za każde odstępstwa od wzorca -0,1 pkt

#3 Mikroukład
specjalnie układ został zademonstrowany na niskim drążku, gdyż nie każdy może mieć dostęp do wysokiego. Jeżeli ktoś che może działać na drążku wysokim wtedy pozycją wyjściową i końcową będzie zwis przodem. jednak poziomki trzeba zaznaczyć czyli minimum 1 sek. wytrzymania (super będzie utrzymać 3 sek), tak samo podpory zaznaczyć
pozycja wyjściowa - poziomka lub poziomka powyż ( o ile jeszcze funkcjonuje takie nazewnictwo)
wymyk do podporu przodem: palce obciągnięte kolana proste gdyby ktoś miał wątpliwości tutaj znajdziecie poradę Smile http://gimnastycy.pl/forum/watek-wymyk-i-odmyk
przewlek nogi nad drążkiem
podpór kroczny
powrót do podporu przodem
podczas wykonywania przewleku i powrotu stopa nie dotyka drążka
odmyk - wykonywany spokojnie powoli im wolniej tym lepiej Smile nogi zjeżdżają po drążku aż do stóp (instrukcja szczegółowa w linku powyżej)
pozycja końcowa - poziomka

każdy element w układzie to jeden pkt. czyli za układ 4 pkt.
wymyk 1pkt
przewlek 1 pkt
powrót do podporu 1pkt
odmyk 1pkt

pkt ujemne za:
- brak obciągniętych palców (0,1pkt) ,
- ugięcie (0,2pkt) bądź zgięcie (0,3pkt) nóg,
- 0,5 pkt za dotknięcie stopą drążka przy przewlekaniu nogi nad drążkiem i powrocie
- nie utrzymanie poziomki (0,2pkt)

oki rozpisałem się jak szalony a czuję, że i tak o czymś zapomniałem, ale myślę że sobie to w trakcie trwania konfrontacji nadrobimy, uzupełnimy.

Max ilość pkt. do zgarnięcia 7
ZAPRASZAM do rywalizacji!

Czy gimnastycy.pl przewidzieli nagrody to nie wiem Smile ode mnie pamiątkowy grawerowany dyplom za pierwsze pierwsze miejsce Wink
Podejmę wyzwanie Smile
Belu, dzięki za podjęcie tematu. Dla zdobywcy I miejsca nagroda w postaci indywidualnego treningu z wybranym instruktorem gimnastycy.pl. II i III miejsce bezpłatny udział w seminarium Smile
To jest o co powalczyc Smile do dziela!
Rozumiem, że można wygrać Indywidualny trening z Adamem? Big Grin
(2016-01-16, 17:01)Dudo napisał(a): [ -> ]Rozumiem, że można wygrać Indywidualny trening z Adamem? Big Grin

Można z Adamem, Mrówkiem, Mako, Rafałem Mielnickim, Radkiem Kardasem, Magdą Czajką, Agnieszką Pałczyńską albo (jeszcze z nim nie gadałem ale na pewno się zgodzi) z BeFem.
Fajne konfrontacje!
Podsyłam pierwsze zadanie. Drugi dam jak będę miał dostęp do drążka.
Ta noga w bok to jest trudny temat Smile
https://www.instagram.com/p/BAlemqmGgT3/...sthenicsa3
(2016-01-17, 14:37)Krzysztof napisał(a): [ -> ]Fajne konfrontacje!
Podsyłam pierwsze zadanie. Drugi dam jak będę miał dostęp do drążka.
Ta noga w bok to jest trudny temat Smile
https://www.instagram.com/p/BAlemqmGgT3/...sthenicsa3

Fajnie złapałeś o co chodzi Smile teraz tylko każdą z pozycji przytrzymać minim 3 sek Wink wtedy próba będzie zaliczona!
szacuneczek za pierwsze podjęcie tematu
nie każdy ma dostęp do takiego drążka, a w futrynie się nie da Smile
(2016-01-20, 14:11)dom_cyl napisał(a): [ -> ]nie każdy ma dostęp do takiego drążka, a w futrynie się nie da Smile

Jak mówi stare przysłowie: "kto chce, szuka sposobu, kto nie chce szuka wymówki"
Stron: 1 2 3 4 5