Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Czerwone kropki a HSPU...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Axel

Cześć wszystkim. Od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie podczas stania na rękach/ chodzenia na rękach/ pompkach w staniu na rękach niekiedy czuje uderzenie ciśnienia do głowy i ból gałek ocznych po czym dostaje potwornego wysypu na twarzy w postaci czerwonych kropek (tylko na twarzy), a następnie muszę się z nimi borykać przez 1-3 dni w zależności od wysiłku. No nie ukrywam strasznie mnie to zaczyna irytować, gdyż nie wiem już jak sobie z tym poradzić a bardzo zależy mi na tym elemencie. Próbowałem robić dłuższe przerwy ale i tak zawsze "coś" tam wyskoczy. Miał ktoś z was może podobny problem? bardzo bym prosił was o pomoc/ rady. Pozdrawiam
Idź do lekarza? To nie jest normalne.

Stanie na rękach w początkowych etapach nauki, jak każda pozycja odwrócona sprawia pewien dyskomfort ale pierwszy raz słyszę o fizycznych zmianach skórnych trwających do kilku dni po treningu.

Axel

Dzięki za odpowiedź. No chyba nie mam wyboru i będę musiał się wybrać. Ciekaw jestem z czego to możesz wynikać. Problem z ciśnieniem? alergia, a może coś nie tak z jakimś organem :/...
Raz w życiu tak mi się stało, że miałem cała twarz w kropkach czerwonych. Byłem młody i głupi, chciałem pobić rekord w dragon flagach i na chama cisnałem. Nie oddychasz po prostu bo to co robisz jest dla Ciebie zbyt trudne i robisz to na zasadzie "zesraj się a nie daj się'. Nie śpiesz się tak. "Slow and steady wins the race" : )

Axel

Też mi się tak wydaje ponieważ z początku jak robiłem pompki przy ścianie to potrafiło mnie wysypać natomiast teraz tego problemu nie ma, gorzej jak próbuje pompek bez ściany wtedy już wysiłek jest o wiele większy + dochodzi równowaga. Generalnie problem jest tylko kiedy głowa jest skierowana w dół. Póki co popracuje nad oddechem i będę się mniej śpieszył, a jak nie pomoże to pozostaje lekarz.
(2015-11-08, 15:17)Axel napisał(a): [ -> ]Cześć wszystkim. Od dłuższego czasu borykam się z pewnym problemem, a mianowicie podczas stania na rękach/ chodzenia na rękach/ pompkach w staniu na rękach niekiedy czuje uderzenie ciśnienia do głowy i ból gałek ocznych po czym dostaje potwornego wysypu na twarzy w postaci czerwonych kropek (tylko na twarzy), a następnie muszę się z nimi borykać przez 1-3 dni w zależności od wysiłku. No nie ukrywam strasznie mnie to zaczyna irytować, gdyż nie wiem już jak sobie z tym poradzić a bardzo zależy mi na tym elemencie. Próbowałem robić dłuższe przerwy ale i tak zawsze "coś" tam wyskoczy. Miał ktoś z was może podobny problem? bardzo bym prosił was o pomoc/ rady. Pozdrawiam

Jeśli bolą Cię oczy po takich ćwiczeniach, to moim zdaniem, powinieneś je dokładnie zbadać u okulisty - ciśnienie gałki ocznej i badanie dna oka. Oczy masz tylko jedne, więc zrób to dla własnego, świętego spokoju choćby.
Lekarz pierwszego kontaktu - Neurolog ? - napisz jak się czujesz.

p.s o twoje zdrowie nikt nie zadba lepiej niż Ty sam!
Ja mam to samo jak za dużo stoję na rękach na treningu. Być może jest to spowodowane złym oddychaniem. Wydaje mi się że to naczynka pękają z powodu zwiększonego ciśnienia