Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: Nowy marynarz na statku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich.
Mam na imię Dawid, przeglądam wasze forum już od paru miesięcy i w natłoku rodzących się w głowię pytań postanowiłem się w jakiś sposób włączyć do społeczności Smile .
Pochodzę z Bydgoszczy, ze sportem mam do czynienia od najmłodszych lat, dyscypliną, na której spędziłem spory kawałek mojego życia, było kajakarstwo (6 lat), mimo kilku fajnych osiągnięć, brak perspektyw i czas jaki trzeba było poświęcić, żeby utrzymać się w czołówce, sprawił że zakończyłem moją przygodę z tym sportem i skupiłem się na nauce.
W między czasie natrafiłem na książkę Paul'a Wade, a że byłem w okresie przygotowań do testów sprawnościowych, bardzo mi odpowiadało bieganie połączone z systemem z tej książki.
Teraz studiuje na Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych. Czas pozwolił mi się określić w tym co chce robić, przeczytałem sporą część forum, OG, parę książek Pavel'a, systemy Sommer'a, parę książek o odżywianiu i nie zamierzam na tym poprzestać, chcę się rozwijać i mam nadzieję, że uda mi się to osiągnąć pod waszymi skrzydłami. Big Grin

Marcin88

Witaj Smile
Witaj na pokładzie marynarzu Smile W Twojej rodzimej Bydgoszczy masz możliwość uprawiania gimnastyki rekreacyjnie pod okiem wspaniałych trenerów. Tyle, że teraz studiujesz chyb w Dęblinie Sad Zapraszam do lektury i do uczestnictwa w naszych seminariach, by szlifować zdobytą wiedzę w realu Smile
@zahir Tak, WSOSP jest w Dęblinie

@Dawid Witaj na pokładzie! Swoją drogą - dalej jest tak ciężko się do was dostać z wadą wzroku?
Właśnie w tym problem, w Bydgoszczy jestem tylko na weekendy, które wiadomo chce spędzić z najbliższymi, ale jeśli troche potrenuje i nie bede sie wstydził pokazać moich umiejętności to z chęcią wezmę udział w seminariach.
Co do wady wzroku: zależy jaka masz wadę, przed przyjściem do szkoły przechodzisz badania i jeśli interesuje Cię pilotaż to trwają one 4-5 dni robią Ci m.in. Rezonans magnetyczny całego ciała, eeg, echo serca, jakies specjalistyczne badania właśnie u okulisty, każdy lekarz wystawia Ci kategorie do której z dana wada mozesz wykonywać loty, jest na to specjalne rozporządzenie co dyskwalifikuje z danej kategorii, a co w ogóle z wojska. Kategorie sa jakby nie patrzeć 4:
Kat. A - polot samolotów nadźwiękowych
Kat. B - pilot samolotów okolodzwiekowych?(tutaj nie jestem pewien, bo zawsze dają kat. A albo C)
Kat. C - pilot śmigłowców i samolotów transportowych
I pózniej to juz tylko personel naziemny.
I np. z jakaś tam wada mozesz latać na śmigłowcach i transportach, ale na samolotach odrzutowych juz nie, więc to wszystko zależy od Twojej wady i od tego jak ją lekarz rozpatrzy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
(2015-04-05, 22:28)Dawid napisał(a): [ -> ]Co do wady wzroku: zależy jaka masz wadę, przed przyjściem do szkoły przechodzisz badania i jeśli interesuje Cię pilotaż to trwają one 4-5 dni robią Ci m.in. Rezonans magnetyczny całego ciała, eeg, echo serca, jakies specjalistyczne badania właśnie u okulisty, każdy lekarz wystawia Ci kategorie do której z dana wada mozesz wykonywać loty, jest na to specjalne rozporządzenie co dyskwalifikuje z danej kategorii, a co w ogóle z wojska. Kategorie sa jakby nie patrzeć 4:
Kat. A - polot samolotów nadźwiękowych
Kat. B - pilot samolotów okolodzwiekowych?(tutaj nie jestem pewien, bo zawsze dają kat. A albo C)
Kat. C - pilot śmigłowców i samolotów transportowych
I pózniej to juz tylko personel naziemny.
I np. z jakaś tam wada mozesz latać na śmigłowcach i transportach, ale na samolotach odrzutowych juz nie, więc to wszystko zależy od Twojej wady i od tego jak ją lekarz rozpatrzy.

To kiepsko, bo tak naprawdę, to tylko kat. A mnie interesowała, a mam krótkowzroczność (niedużą, ale jednak - soczewki noszę) :/ Ale dzięki za odpowiedź Smile
(2015-04-05, 22:28)Dawid napisał(a): [ -> ]ale jeśli troche potrenuje i nie bede sie wstydził pokazać moich umiejętności to z chęcią wezmę udział w seminariach.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie podchodź do sprawy w ten sposób. Seminaria są ważniejsze dla tych którzy umiejętności jeszcze nie mają, by nauczyć ich odpowiedniej techniki i zwrócić uwagę na istotne aspekty jak np. zapobieganie kontuzjom.

Nikt też NIGDY nie ocenia na nich innych uczestników pod kątem umiejętności. Za to każdy chętnie pomoże, udzieli rad i wsparcia Smile
Nie ważne jakie umiejętności masz przed seminarium. Po nim będę trochę większe, wiedza znacznie większa - byłem, sprawdziłem - też jestem z Bydgoszczy Smile.