Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: O mleku i jego produktach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
(2016-07-29, 00:48)Neta napisał(a): [ -> ]nie prowadzili sportowego trybu życia, nie potrzebowali diet? Pracowałeś kiedyś na tej wsi? ;p

IMO po prostu wszystko było lepszej jakości, krowy żarły trawę, a teraz nawet jak żrą trawę, to jest ona pełna nawozów... nie wspominając więc już o tych krowach trzymanych w klatkach...
Nie wiem jak krowy, ale klatki dla kur juz powiększyli wg najnowszych norm unijnych.
Teraz kura moze np sie obrócić wg wlasnej osi.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
Ktoś tu juz wsadził film o tych wszystkich przedrostkach typu "bio", czy o hasłach "chów na wolnym wybiegu". Jednak pomijając sam los biednych kurek, to kiedy są chodowane właśnie w taki sposób i karmione normalną paszą, nie znoszę lepszych jajek? na filmie było głównie o tym, jak kurom obcina się dzioby, jak zabija się koguty czy jak właśnie przechowuje się te biedne zwierzęta. Jednak jeśli mają ten "przywilej" i mogą sobie pochodzić tam gdzie chcą a ich pozywienie chociaż stało koło nornalnej paszy to jajka od nich są chyba lepsze od tych klatkowych?
(2016-07-31, 17:33)wild strawberry napisał(a): [ -> ]Ktoś tu juz wsadził film o tych wszystkich przedrostkach typu "bio", czy o hasłach "chów na wolnym wybiegu". Jednak pomijając sam los biednych kurek, to kiedy są chodowane właśnie w taki sposób i karmione normalną paszą, nie znoszę lepszych jajek? na filmie było głównie o tym, jak kurom obcina się dzioby, jak zabija się koguty czy jak właśnie przechowuje się te biedne zwierzęta. Jednak jeśli mają ten "przywilej" i mogą sobie pochodzić tam gdzie chcą a ich pozywienie chociaż stało koło nornalnej paszy to jajka od nich są chyba lepsze od tych klatkowych?
W pewnym wywiadzie Trziszka Tadeusz (chyba wiesz kto to) wypowiadał się, że nie ma różnicy między klatkowymi kurami, na wybiegu czy bio.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
Tak ale znalazłem jego wywiad w którym powiedział że jeśli kury karmimy dobra paszą to już różnica będzie
Tutaj masz coś o mleku, pijcie na zdrowie dla mocnych kości i zębów jeśli ktoś pije mleko.

Oraz Iwona Wierzbicka też ma co nieco o mleku.

https://youtu.be/KJkSLqYozfM

https://youtu.be/_LeBy8VqdAI

https://youtu.be/gwlZq9aixJE


Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

Darek

To mleko można zastąpić roślinnym? Teraz to wgl produkty bio mało się różnią od zwykłych, co najwyżej ceną Smile
Z tym się akurat nie zgadzam. Produkty Bio to bardzo dobrej jakości żywność a certyfikat wcale nie jest łatwo dostać.
A ktoś czytał książkę pij mleko, będziesz chory?

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
Czy produkty powstałe z przetwórstwa takie jak maslanki, kefiry czy sery też są złe? Co do serów to już wiem że podpuszczkowe są nieszkodliwe a co z jogurtam, twarogami itp?

Marcin88

Jak sobie sam zrobisz jogurt..kefir..maślankę to będziesz wiedział co jesz.Inaczej całe to współczesne jedzenie to syf...Oczywiście nie całe ale na pewno większość.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7