Forum Gimnastycy.pl

Pełna wersja: plan na rozwój siły
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(2014-06-15, 21:03)Seth napisał(a): [ -> ]Wszyscy tak gadają o tej funkcjonalnej sile, która przydaje się w codziennym życiu, po czym idą po "trójbojowemu" robić dużą siłę na siłowni, gdzie dążą do jak największych ciężarów. Tylko niech ktoś mi powie w czym na co dzień może się przydać siła pozwalająca podnieść 300kg w MC? Big Grin
mocne plecy, mocny chwyt, mocne core, mocne nogi są przydatne w codziennym życiu i nie trzeba na co dzień przesuwać ciężarówki czy podnosić meble
Następnym razem zrozum mój post zanim odpiszesz. Wink

Kubus Puchatek

a nie czepiajac sie komu na codzien jest potrzebna koordynacja i sila potrzebna do zrobienia np. front lever? Np. w moim przypadku - jest to tylko moja zachcianka i... do niczego mi zupelnie to niepotrzebne.
jakie teraz sie ciezary przenosi w zyciu codziennym? szafe raz na piec lat?
kp
(2014-06-15, 22:20)Kubus Puchatek napisał(a): [ -> ]a nie czepiajac sie komu na codzien jest potrzebna koordynacja i sila potrzebna do zrobienia np. front lever? Np. w moim przypadku - jest to tylko moja zachcianka i... do niczego mi zupelnie to niepotrzebne.
jakie teraz sie ciezary przenosi w zyciu codziennym? szafe raz na piec lat?
kp
dokładnie Smile
(2014-06-15, 22:20)Kubus Puchatek napisał(a): [ -> ]a nie czepiajac sie komu na codzien jest potrzebna koordynacja i sila potrzebna do zrobienia np. front lever? Np. w moim przypadku - jest to tylko moja zachcianka i... do niczego mi zupelnie to niepotrzebne.
jakie teraz sie ciezary przenosi w zyciu codziennym? szafe raz na piec lat?
kp

Dlatego napisałem, że sama gimnastyka daje siłę grubo ponad nasze potrzeby. Smile
(2014-06-15, 22:20)Kubus Puchatek napisał(a): [ -> ]a nie czepiajac sie komu na codzien jest potrzebna koordynacja i sila potrzebna do zrobienia np. front lever? Np. w moim przypadku - jest to tylko moja zachcianka i... do niczego mi zupelnie to niepotrzebne.

Tutaj nie chodzi o wykonanie samego elementu, ale korzyści płynące z jego nauki a finalnie dopiero jego wykonywania, aby wykonać poprawnie wagę potrzebny jest mocny tułów. Co przekłada się na rozbudowane mięśnie stabilizujące postawę, czyli nie obciążamy naszego biednego kręgosłupa. Dodatkowo ćwiczenia izometryczne z masą własnego ciała to najbezpieczniejsze ćwiczenia jakie tylko mogą być.

Dejv - nie wymieniłeś żadnej metody treningowej
Wyróżniamy następujące metody trening siły mięśniowej : Kulturystyczna, Maksymalnych obciążeń, Ekscentryczna, Ciężkoatletyczna, Izometryczna, Obwodowa, Mocy, Plajometryczna, HIT, Mieszana.

Na początek polecam trening wstępnej adaptacji min. 2 tygodnie w celu określenia własnych możliwości treningowych i sprawdzenia jak będą działać ćwiczenia które wybrałeś i wstępnego przystosowania się do treningu, ponieważ trening siły maksymalnej bardzo obciąża całe ciało.
Pisałeś o "maksymalną siłę" tak więc chyba łatwo skojarzyć polecam metodę maksymalnych obciążeń która dzieli się na kilka treningów.
Prostym wyjściem będzie trening gdzie obciążenie wzrasta krokowo, czyli w każdej następnej serii zwiększamy trudność ćwiczenia.

Teraz musimy zaplanować jak będzie wzrastać obciążenie w następnych tygodniach, mamy dwa wyjścia intuicyjnie i procentowo, opcja nr. 1 nie nadaję się zbytnio do gimnastyki czyli wybieramy opcję nr 2 !

W pierwszym okresie treningów najlepiej zwiększać jedynie ilość serii i powtórzeń a następnie trudność ćwiczenia w celu zwiększania objętości treningowej i uniknięcia stagnacji.

Trening metodą piramidową w dół ? Szczerze to czekam na wasze wypowiedzi czy to dobra metoda ?

p.s
Aby rozpocząć trening siły maksymalnej u zawodników z obciążeniem wpierw muszą oni odbyć min. 2 lata stażu treningowego.
Smarowanie gwintów to chyba jedna z lepszych ściem w procesie budowania siły, nasze mięśnie zwiększają swoją siłę ~30% po dobrej rozgrzewce, a wątpię ,żeby ktokolwiek rozgrzewał się 15 razy dziennie. Lepszym rozwiązaniem są 3 trening dziennie o małej objętości.
Mrówek trafił w sedno. Elementy gimnastyczne to silne mięśnie posturalne które wprost przekładają się na zdrowie. Poza tym odpowiadając na pytanie Kubusia, jestem pewien że zrobienie fronta przełoży się na Twoją skuteczność na macie. W końcu w gimnastyce chodzi o to, by zrobić "wszystko" ze swoim ciałem. A co do silnego core kulturystów, to chciałbym zobaczyć ilu z nich zrobi choćby poziomkę Big Grin
(2014-06-16, 10:00)zahir napisał(a): [ -> ]A co do silnego core kulturystów, to chciałbym zobaczyć ilu z nich zrobi choćby poziomkę Big Grin

a podpór wagą może być? Smile

dom_cyl

(2014-06-16, 10:00)zahir napisał(a): [ -> ]Mrówek trafił w sedno. Elementy gimnastyczne to silne mięśnie posturalne które wprost przekładają się na zdrowie. Poza tym odpowiadając na pytanie Kubusia, jestem pewien że zrobienie fronta przełoży się na Twoją skuteczność na macie. W końcu w gimnastyce chodzi o to, by zrobić "wszystko" ze swoim ciałem. A co do silnego core kulturystów, to chciałbym zobaczyć ilu z nich zrobi choćby poziomkę Big Grin

I to jest właśnie takie porównywanie gimnastyków i kulturystów. Gimnastyk nie podniesie ciężaru kulturysty tyle, a tyle razy, a i kulturysta nie zrobi tego co gimnastyk. KAŻDY TRENUJE INACZEJ! I nie można tego do siebie w żaden sposób porównywac. KAŻDY JEST DOBRY W TYM CO ROBI!
To, że kulturysta nie robi poziomki(według wytycznych w gimnastyce) to jest dlatego, że raz, NIGDY tego nie trenował, dwa nie jest mu to przydatne to rozwoju masy mięśniowej. I trochę śmieszne stwierdzenie, że kulturysta ma słaby brzuch bo nie robi fronta. A niby podnoszenie 200kg na serie ze sztangą na karku omija w jakiś niewyjaśniony sposób mięśnie brzucha?!
(2014-06-16, 10:50)dom_cyl napisał(a): [ -> ]Gimnastyk nie podniesie ciężaru kulturysty tyle, a tyle razy, a i kulturysta nie zrobi tego co gimnastyk.

W sumie można to sprawdzić. Big Grin
Adam kiedyś mówił, że dygnął 200kg w MC?
To ciekawe ile weźmie zawodowy gimnastyk Smile
Stron: 1 2 3 4