Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rozciąganie - początek, jak rozplanować i od czego zacząć
#1

Cześć.

Mam problem z.. właściwie to od pewnego czasu ze wszystkim ale od początku.
W sierpniu zeszłego roku pewnego wieczoru coś strzyknęło w plecach i przez kilka dni miałem spory ból w tamtym rejonie. Przeszło, po kilku tygodniach na 2-3 dni wróciło i do stycznia miałem spokój.
Jednak pewnego dnia wróciło na dobre i w ciągu dosłownie może tygodnia zaczęło boleć więcej partii mięśniowych.
W chwili obecnej pościągne mam:
czworoboczny, triceps,biceps, barki, klatka piersiowa, skośne brzucha, prostowniki, najszerszy grzbietu, mięśnie ud, łydka(jedna Wink)
Dosłownie wszystko. Jeżeli idzie o większość to jakoś sobie z tym radze, rozciąganie, rolowanie, zabawa z piłką Lacrosa i jakoś daje rade ale mam problem właśnie z odcinkiem lędźwiowym(okolica lewego prostownika grzbietu) oraz łydka i lewe udo. Chodzi mi o to iż "dzięki temu" mam uczucie krótszej nogi i niestety ale kuleje na tę noge delikatnie i ogólnie jest sztywna.
Byłem już u dwóch fizjo ale nie stać mnie jak na razie na dłuższą zabawę z nimi dlatego zwracam się do was z pytaniem: co zrobić z tym dalej i dlaczego tak nagle mi to się na wszystko rzuciło.
Jak z głową i jakie ćwiczenia rozciągające robić?
Zaczynać od 1-2 partii mięśniowych aż do ustąpienia problemów( ile coś takiego może trwać?) czy rozciągać się kompleksowo?

Czytałem oczywiście forum ale mam mętlik w głowie więc jakby ktoś mi podpowiedział jak to ugryźć to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.
#2

Gdyby na forach można było uzyskać właściwe porady na temat zdrowia, lekarze przestaliby być potrzebni. Ale tak nie jest.

Fizjoterapeuci nie zdiagnozowali Ci problemu? To oni powinni dać ci zestaw ćwiczeń, zaleceń i przeciwwskazań... Ludzie na forach mogą tylko zgadywać, a nie o to chodzi.
#3

Ja również polecam wizytę u fizjoterapeutów a póki co zwis na drążku, automasaż, piłki la crossa i delikatne rozciąganie
#4

(2016-07-13, 15:22)tomon23 napisał(a):  piłką Lacrosa

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lacrosse
Piłka do Lacrosse'a. Lacrosse to sport, a nie nazwisko "twórcy".

A co do pytania, to tak jak napisała Neta - jeśli jest to kontuzja, to będziemy tylko zgadywać, nie mając ani wiedzy na ten temat, ani danych (bo nawet gdyby ktoś tu był z zawodu fizjoterapeutą, to przez Internet cię nie obejrzy)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości