Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytanie odnośnie masy ciała
#1

Witam jestem tu nowy nie wiem pewny czy pisze w dobym dziale jesli nie to sorySmile Do tej pory nie mialem doczynienia z gimnastyka jako taka jednak jestem osoba raczej sprawna ( kilka lat diety silowni i jazdy wyczynowej na rolkach) obecnie chcialem urozmaicic sobie swoje treningi o niektore elementy gimnastyczne jednak ciekawi mnie kwestia wagi do jakiej daza zawodnicy. Rozumiem ze w gimnastyce dazy sie do jak najwiekszej sily wzgledem swojej masy? Mam ok 172 cm wzrostu przegladajac profile zawodnikow o podobnym do mojego wzroscie znajdowalem i takich ktorzy mieli 63 kg i takich z 73 kg a to dosc duza rozbieznosc wiec wlasciwie jak ustala sie swoja optymalna wage? metoda prob i bledow? Nie wiem czy dosyc jasno wyrazilem o co mi chodzi ale mam nadzieje ze tak Smile
#2

Są jakieś tam optymalne przedziały, może ktoś poda sposób liczenia. Dokładne wartości zależą od każdego z osobna, pewnie liczy się genetyka, ogólny czas treningu, sposób treningu itd.
Raczej nie ma sensu odchudzać się z mięśni. Chyba, że ktoś waży 100kg, wtedy nawet bez tłuszczu ciężko będzie o dobre rezultaty.
Ogólnie jeśli ktoś jest otyły to lepiej schudnąć. Nie wiem czy warto masować, a następnie to wypracować, raczej wielu się z tym nie zgadza.

Też troszkę jeździłem wyczynowo (późno zacząłem), ale nie miałem z kim i jeszcze parę takich, więc dość szybko skończyła się zajawka. Trenowałem w między czasie SW i przestawiłem się tylko na treningi. Aczkolwiek dobrze słyszeć, że ktoś się tym zajmuje/ zajmował ;D
#3

no moja przygoda z rolkami sie jeszce w gimku zaczela i jakos z przerwami ale zajawka trzyma sie do dzis Tongue no fajnie by bylo jakby ktos podal bo jestem ciekaw nad jakim przedzialem masowym sie w ogole zastanawia. w tej chwili mam 71 kg i ok 13% bfu ale wydaje mi sie ze to troszek duzo patrzac po sylwetkach najsprawsniesi maja po 8-10% a wydaje mi sie ze nie jsetem wstanie legalnieBig Grin osiagnac wiecej niz 70kg z takim bfem
#4

Temat był już poruszany na forum, m.in. w wątku: Po pierwsze... zmniejsz masę!
#5

(2015-06-22, 19:53)mako52 napisał(a):  Temat był już poruszany na forum, m.in. w wątku: Po pierwsze... zmniejsz masę!

z jednej strony pisza tam 160-170 i 55-65 kg a jednak jak patrzy sie na swiatowa czolowke to raczej ja to ludzie z masa wzrost - 100 +/-5 kg ( przejzalem kilku olimpijczykow i widzialem wymiary 156/61kg 166/65kg 165/67 kg 160/57 kg itp) wiec nie wiem czy rzeczywiscie az tak niska masa jest naprawde pozadana ?Tongue
#6

"jak ustala sie swoja optymalna wage?"

Ćwicząc i obserwując efekty treningu? Wink Dużo robi tutaj genetyka, przewaga danego rodzaju włókien mięśniowych u zawodnika oraz jego cechy morfologiczno-strukturalne tj. proporcje ciała. Taki przyszły mistrz szkolony jest i obserwowany od małego, nie każdy się nadaje. Jak to mówił trener w Bydgoszczy ci "więksi" za młodu może i wygrywają zawody dla młodzików ale potem zbierają baty od swoich smuklejszych kolegów.

Jeśli pytanie kierujesz po części do siebie i chcesz wiedzieć ile masz ważyć - tutaj nikt Ci nie podpowie. Jesteś dorosły, obserwuj siebie i reakcje na trening. Mniejsza waga z pewnością doda Ci "lotności" ale nie zagłódź się bo łatwo dopuścisz do kontuzji.
#7

(2015-06-22, 20:31)eodclan napisał(a):  
(2015-06-22, 19:53)mako52 napisał(a):  Temat był już poruszany na forum, m.in. w wątku: Po pierwsze... zmniejsz masę!

z jednej strony pisza tam 160-170 i 55-65 kg a jednak jak patrzy sie na swiatowa czolowke to raczej ja to ludzie z masa wzrost - 100 +/-5 kg ( przejzalem kilku olimpijczykow i widzialem wymiary 156/61kg 166/65kg 165/67 kg 160/57 kg itp) wiec nie wiem czy rzeczywiscie az tak niska masa jest naprawde pozadana ?Tongue

jakich olimpijczyków w sensie jaka specjalizacja nie sądzę, żeby ktoś na poręczach czy wieloboista tyle ważył, przy wzroście 156 to na pewno Mateo Morandi i on na kółkach trenuję i nadmiar masy mięśniowej musi być. Z kolei jest to robione celowo, czyli nie budowana jest najpierw masa mięśniowa, lecz w konkretnym celu. Jak widzisz ciężar masy ciała nadal się mieści w przedziale 55-65 kg i wzrost również. Każdy kilogram w dół da Ci lepszą kontrolę nad ciałem

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#8

Czemu kółkowcy mają najwyższą wagę ze wszystkich specjalizacji i mają najwięcej "mięcha"? Smile
#9

Strzelam, że chodzi tutaj o ilość pozycji statycznych, związane z nimi obciążenie jak i lepsze rozłożenie środka ciężkości przy masywnych ramionach (wagi, samoloty i te wszystkie cuda). Kurcze zresztą sama specyfika kółek wzmaga rozrost ramion, nie znam osoby która trenując sporo na kółkach by nie przytyrała łap. Big Grin
#10

odpowiedź wyżej, czyli przeniesienie środka ciężkości z nóg w stronę klatki piersiowej

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości