Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening ogólnorozwojowy
#11

Jeśli ten plan ma być ogólnorozwojowy, to na początek daruj sobie wszystkie elementy siłowe. Skup się na wyrobieniu podstawowej kondycji, rozciągnięciu, równowadze i poprawie koordynacji. Czyli taki trening powinien zawierać: dobrą rozgrzewkę wyrabiającą kondycję, solidne rozciąganie, stanie na rękach, wagę w stójce (tak zwaną jaskółkę), przewroty w przód i tył i sylwetki.

Może nie brzmi to imponująco ale zapewni świetne fundamenty pod dalszy szybki rozwój.
#12

1. Solidna rozgrzewka np. dużo ćwiczeń na czterech kończynach i podpory
2. Sylwetki
3. Rozciąganie
4. Ćwiczenia pod stanie na rękach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#13

No i Newcio jak zawsze uciął dyskusję Big Grin
#14

Wobec tego ja rozwinę Wink Tytuł wątku to "trening ogólnorozwojowy", tymczasem osoba która go założyła chciała realizować ten cel za pomocą kalisteniki i to w nie najlepszym wydaniu ("Skazany" ma bardzo wiele braków). Kalistenika, to trening siłowy z wykorzystaniem własnego ciała, nie ma więc tu mowy o ogólnym rozwoju a jedynie o kształtowaniu jednego parametru jakim jest siła. Jeśli będziemy pracować tylko nad jedną cechą motoryczną, odbędzie się to kosztem innych. To rzecz bardzo prosta i znana od wieków. Trening siłowy skraca włókna mięśniowe i w konsekwencji ogranicza zakres ruchu. Wiedzą o tym profesjonalni siłacze (czyli dwu i trójboiści oraz profesjonalni kulturyści) i dlatego poświęcają sporo czasu rozciąganiu oraz elementom ogólnorozwojowym. Z trenującymi rekreacyjnie jest już różnie i dlatego bardzo często duży napakowany facet = niesprawny i ograniczony ruchowo klocek. Dlatego właśnie w gimnastyce nie powinno się zaczynać od treningu siły lecz gibkości. Jeśli rozciągniemy mięśnie a następnie zaczniemy na nich budować siłę, zapewnimy sobie nie tylko pełny zakres ruchu, lecz również rozbudujemy mięsień na całej długości, wzmocnimy przyczepy i uzyskamy bardzo dużą siłę przy stosunkowo niewielkiej masie. Jeżeli natomiast przygodę z treningiem zaczniemy od siły, to po uzyskaniu sporych przyrostów mięśniowych będzie nam je jeszcze trudniej rozciągnąć. Dodatkowo spadną nam inne cechy motoryczne jak: skoczność, poczucie równowagi, szybkość reakcji itp. Dlatego właśnie zaproponowaliśmy taki plan treningowy a nie inny.

Wiem, że to co piszę nie brzmi zachęcająco i bardzo wielu z Was to oleje, bo przecież każdy chce zrobić wagi, muscle upy itp. więc i tak zacznie od siły. Problemy zaczną się, po opanowaniu tych elementów, bo już proste rzeczy związane z siłą dynamiczną jak np zamachy na kółkach będą nie do przejścia i trzeba będzie wrócić do podstaw męcząc się z ogólno rozwojówką i rozciąganiem.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości