Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podciąganie na "kaptury"
#1

Chciałem się zapytać czy mogę wprowadzić takie podciągania na kaptury (nie wiem jak to się nazywa) do mojego planu treningowego ? słyszałem że takie podciągnięcia są kontuzyjne, to prawda?
#2

Na kaptury czyli tak za głowę? Wink Chyba nie są zbyt naturalne, ja bym ich regularnie nie trenował, napewno nie przez dłuższy okres a najwyżej czasem trochę bym machnął dlatego że:
Nie wiem czego one mógłyby mnie nauczyć.
Jakiejś nadzwyczajnej siły ci raczej nie dadzą, a ruch jest chyba troche nienaturalny i obciążający, chyba że to taka aktywna forma rozciągania, czy coś z tych rzeczy.
Jak raz na jakis czas zrobię (po dobrej rozgrzewce i na spokojnie) to zyskam na sprawnosci ogólnej i ewentualnie regularnie nie będę się uszkadzał Smile

Edit: Wyszła trochę uboga odpowiedź
Oczywiscie dobra rozgrzewka i na spokojnie uwazasz co robisz to tak łatwo kontuzji nie złapiesz.
#3

A to dopiero kontuzyjne...

Ćwiczenie jest kontuzyjne jeśli masz nieprzygotowany aparat ruchu a i tak je wykonujesz. Popracuj nad mobilnością i będzie wszystko w porządku.
#4

Dlaczego on jest tak wygięty? Ma to jakieś znaczenie? Według mnie istnieje dużo ruchów które ludzie uznają za kontuzyjne ponieważ zdecydowana część wykonuje je bez wcześniejszego przygotowania.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości