Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wejście do stania na rękach
#1

Cześć,
potrzebuję porady dotyczącej wejścia do stania na rękach.
Mam problem z powtarzalnym ustabilizowaniem się w pozycji pionowej po odbiciu z ziemi. Tak jak widać na filmiku, gdyby nie ściana za mną przeleciałbym przez plecy. Samo stanie na rękach jakoś idzie pod warunkiem, że wcześniej się ustabilizuję.
Czy są jakieś pomocnicze ćwiczenia pomagające w przejściu z fazy dynamicznej do statycznej?

Z góry dzieki za pomoc!

#2

patrzysz w ogóle na dłonie ? Wydaje mi się, że nie, czy masz palce szeroko ustawione ?

Problem wynika tylko i wyłącznie z braku napięcia mięśni brzucha i blokady w czworobocznym. Napnij brzuch zanim wejdziesz do stania na rękach powinno pomóc. Z kolei potrzebna jest praca nadgarstków by ustabilizować pozycję

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

Z ustawieniem dłoni eksperymentowałem jakiś czas temu i wybrałem najbardziej dla mnie stabilna wersję, której się konsekwetnie trzymam:
- dłonie skierowane do przodu z lekkim - może 5 -10 stopni - odchyleniem na zewnątrz (kierunek określam głównie przez palec środkowy);
- palce szeroko rozstawione;
- lekko wklęśnięta dłoń;
- palce delikatnie zgięte w stawie środkowym (dłoń ma tendencje w takim ustawieniu do wyglądu rozpłaszczonego pająka Smile )

Masz na myśli napięcie górnego aktonu czworobocznego? Bo jak napne pozostałe aktony to mi łopatki się sciągną zamiast się wysuwać? Czy coś pominąłem?

Z napięciem brzucha będę musiał popracować bo mam wrażenie, że jego napięcie musi się zmieniać w trakcie wchodzenia do pozycji pionowej i chyba ta kontrola jest najtrudniejsza. Jeżeli to kwestia przyzwyczajenia ciała poprzez wielokrotne powtarzanie to będę próbował - myślałem, że coś jeszcze można dodać pomocniczego.

Z mojego odczucia najbardziej widzę problem w braku siły brzucha i lędźwi. Nadgarstki i barki są w miarę ok ale reszta lata jak trawia na wietrze.

Dzięki za uwagi.
#4

czworoboczny napięty barki przy uszach, i barki wyciągnięte. No to wychodzi tylko i wyłącznie na braku napięcia mięśni brzucha. Robisz sylwetki gimnastyczne ? Jak nie to powinny pomóc

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#5

Dzięki za uwagi. Dzisiaj próbowałem według Twoich wskazówek i myślę, że zdecydowanie muszę ćwiczyć więcej i bardziej intensywniej sylwetki. Rzeczywiście barki wyżej przy uszach także poprawiają stabilnosć.
Jednym słowem czas proces musi trwać.
Dzięki.
#6

dużo daje stanie na rękach brzuchem do ściany i stanie na rękach plecami mając oparte biodro o ścianę, piersiowy odcinek pleców, głowa nie dotyka do ściany, stopy oderwane od ściany, im dalej od ściany tym lepiej bo brzuch mocniej pracuje. Ech będę musiał rozpisać ćwiczenia pod stanie na rękach

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

(2014-10-30, 14:19)Newcio napisał(a):  dużo daje stanie na rękach brzuchem do ściany i stanie na rękach plecami mając oparte biodro o ścianę, piersiowy odcinek pleców, głowa nie dotyka do ściany, stopy oderwane od ściany, im dalej od ściany tym lepiej bo brzuch mocniej pracuje. Ech będę musiał rozpisać ćwiczenia pod stanie na rękach

Pewnie dużo ludzi na to czeka
#8

Dawaj NewcioSmile
#9

Również bym z chęcią poczytał coś o staniu na rękach Smile
#10

(2014-10-30, 14:19)Newcio napisał(a):  dużo daje stanie na rękach brzuchem do ściany i stanie na rękach plecami mając oparte biodro o ścianę, piersiowy odcinek pleców, głowa nie dotyka do ściany, stopy oderwane od ściany, im dalej od ściany tym lepiej bo brzuch mocniej pracuje. Ech będę musiał rozpisać ćwiczenia pod stanie na rękach

Odkąd zacząłem ćwiczyć stanie brzuchem do ściany jakiś rok temu postęp zdecydowanie przyspieszył. Teraz jest to podstawą treningu do stania na rękach.
Tą drugą wersję musiałbyś pokazać bo nie wiem czy dobrze ją sobie wyobrażam.
Natomiast poćwiczyłem troche według Twoich wskazówek starając się mocniej napinać brzuch i przyciągać do uszu łopatki i zdaje się, że podziałało! Dodatkowo zintensyfikowałem ćwiczenie sylwetek.
Poniżej efekty:
- pierwsza część to stanie brzuchem do ściany
- druga to wejście do stania na rękach bez odbicia od ściany za plecami (w końcu!)



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości