Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gimnastyka dla pospinanego
#1

Mam bardzo pospinane mięśnie , trener odradził mi siłownie . Gdy chcę wykonać cios bokserski zginam się zamiast prostować a także mój cios jest o parę cm krótszy ponieważ nie łączą mi się łopatki na plecach . Poprzedni trener doradzał mi robienie pompek aby zniwelować ten problem , ten doradził mi gimnastykę . Jak myślicie jaki trening wykonywać aby zniwelować te objawy ?
#2

zacząć się rozciągać + masażysta fizjoterapeuta

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#3

jeszcze raz przestudiowac z kim kumatym technike bokserska.
kp
#4

ja tam trenerem nie jestem ale wydaje mi się, że trzeba ci podstawowych ćwiczeń wykonywanych w pełnym zakresie (podciąganie, dipy) + rozciąganie mięśni oraz poszerzanie mobilności w stawach
#5

(2014-08-09, 12:56)Newcio napisał(a):  zacząć się rozciągać + masażysta fizjoterapeuta
Masażysta nie wchodzi w grę a co do rozciągania to rozciągam się po każdym treningu , łopatki z tyłu mi się nie stykają i jeden z trenerów mi mówił że pompki powinny pomóc .
(2014-08-09, 20:22)Kubus Puchatek napisał(a):  jeszcze raz przestudiowac z kim kumatym technike bokserska.
kp
Tylko że ten trener jest jednym z najlepszych w kraju .

(2014-08-09, 20:49)Struc napisał(a):  ja tam trenerem nie jestem ale wydaje mi się, że trzeba ci podstawowych ćwiczeń wykonywanych w pełnym zakresie (podciąganie, dipy) + rozciąganie mięśni oraz poszerzanie mobilności w stawach
Chyba masz rację muszę poprawić mobilność a także wykonywać podstawę ćwiczenia .


----
Jak myślicie czy mogę wykonywać ten trening aby poprawić swoje wady ?:
http://kompaktowytrening.pl/kalistenika-...gowy-cz-1/

Jak się rozciągać ?
#6

to się widocznie źle rozciągasz skoro nadal jesteś spięty. Poszukaj na forum było wielokrotnie o tym pisane i zasady i ćwiczenia zależy na jakie mięśnie potrzebujesz

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

(2014-08-10, 00:24)Newcio napisał(a):  to się widocznie źle rozciągasz skoro nadal jesteś spięty. Poszukaj na forum było wielokrotnie o tym pisane i zasady i ćwiczenia zależy na jakie mięśnie potrzebujesz

Mógłbym wykonać taki trening zamiast rozciągania ?:
http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/pil...nia-w-domu

Chodzi mi głównie o rozciągnięcie pleców . W dzieciństwie miałem problemy z kręgosłupem , skrzywienie . Może dlatego teraz mam ten problem i potrzeba mi treningu korekcyjnego ?
#8

nie znam się na pilates ale to podobno joga bez otoczki duchowej - na pewno nie jest to złe ale ciężko powiedzieć czy ta rutyna będzie efektywna w twoim przypadku

ja na początek kupiłbym 2m kij i jakąś gumę w obi lub praktikerze, i zajął się barkami
na kręgosłup i dół ciała są dziesiątki ćwiczeń, to już sobie znajdziesz jakie na forum lub gdzie indziej

na rozciąganie pleców to drążek jest najlepszy
#9

(2014-08-10, 02:22)MarcinMMA napisał(a):  
(2014-08-10, 00:24)Newcio napisał(a):  to się widocznie źle rozciągasz skoro nadal jesteś spięty. Poszukaj na forum było wielokrotnie o tym pisane i zasady i ćwiczenia zależy na jakie mięśnie potrzebujesz

Mógłbym wykonać taki trening zamiast rozciągania ?:
http://www.fit.pl/cwiczeniadlaciebie/pil...nia-w-domu

Chodzi mi głównie o rozciągnięcie pleców . W dzieciństwie miałem problemy z kręgosłupem , skrzywienie . Może dlatego teraz mam ten problem i potrzeba mi treningu korekcyjnego ?

Kolego skąd my możemy wiedzieć czy te treningi rozciągania działają dając nam propozycje treningów nie związanych z treningiem z jakiś tam losowych stron. Jest tutaj instruktorka pilates może Ci odpowie, natomiast my znamy się na gimnastyce jeśli chcesz plecy rozciągać, to:
1. na lędźwie będą wszelkiego rodzaju skłony,
2. na najszerszy bardzo dobrze działa chwyt za drabinki bokiem tak jak do flagi i wysunięcie jak najdalej nogi przeciwną stronę do drabinki jakbyś chciał zrobić flagę ale stoisz na jednej nodze.
3. Różnego rodzaju skrętoskłony, i skręty w opadzie tułowia na mobilność,
4. chwyt za nadgarstek i przyciągnięcie ręki w przeciwną stronę, bierzesz lewą rękę chwytasz prawą i przyciągasz za prawy bok tak jakbyś chciał dłoń za prawą stronę miednicy zaciągnąć
5. Rozciąganie barku i pleców dajesz rękę w przeciwną stronę podobne ćwiczenie co wyżej, tyle że tym razem bark jest w poziomie na wysokości linii barkowej i przyciągasz dłoń np. lewej ręki za prawy bark
6. Różnego rodzaju krążenia ramion, wymachy w górę, w bok, praca z gumą np. krążenia ramion z gumą.

Jak nie możesz złączyć łopatek to dla mnie masz tak spięta klatę jakbyś 10 lat tylko wyciskanie na ławeczce robił więc, ja bym się najpierw zastanowił czy, aby na pewno potrzebuję rozciągać plecy, a nie przypadkiem klatkę piersiową . Próbowałeś kiedyś rozpiętki robić z dużym ciężarem ale po prostu leżysz i ramiona w dół ? Wtedy powinny się łopatki złączyć pod dodatkowym ciężarem.
Dodatkowo wziął taką funkcję na forum "szukaj" użył wpisał rozciąganie i poczytał bo na 100% m.in. ja wypisywałem rutyny na rozciąganie i zasady rozciągania.
Ja bym się przeszedł do fizjoterapeuty, przez internet ciężko stwierdzić co Ci dolega, ja dzięki znajomej fizjoterapeutce zorientowałem się, że mam mocno ściągnięty równoległoboczny :O

Nie spodziewaj się, że efekt rozciągnięcia osiągniesz w 2 tygodnie, ja się teraz rozciągam od pół roku praktycznie codziennie bez ćwiczeń siłowych prawie w ogóle nie robie i dopiero teraz czuję efekt, a mam problemy z odcinkiem piersiowym od strony pleców brak mobilności i bary. Znalazłem kilka rozwiązań na bary i może wreszcie będę mógł normalnie ćwiczyć, jeszcze mam miesiąc do sezonu zobaczymy.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

na rozciągnięcie piersiowego możesz też robić pompki w szerokim rozstawie z rekami na podwyższeniach lub krzesłach i stopniowo coraz niżej schodzić w dół


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości