Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nauka stania na rękach do przewrotu w przód
#6

Witam

Dzięki za wszelkie pomocne rady !! Z tego co udało mi się przeczytać , oglądnąć stworzyłem 10 ćwiczeń przygotowujących do tematu który posiadam Smile a mianowicie :

1. Przewrót w przód z przysiadu podpartego do P.W
2. Z pozycji na czworakach o nogach złączonych – przewrót w przód z przeniesieniem ciężaru ciała na wyprostowane RR, następuje ugięcie RR skłon głowy w przód oraz płynne przetoczenie.
3. Z pozycji na czworakach o nogach złączonych – przewrót w przód z odbicia nogami z przeniesieniem ciężaru ciała na wyprostowane RR, następuje ugięcie RR skłon głowy w przód oraz płynne przetoczenie.
4. Z leżenia przodem na koźle lub na koniu wszerz – skłon tułowia w przód z równoczesnym wsparciem RR na materac i przewrót w przód
5. Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach
6. Stanie na RR przy drabince – próby odrywania NN i samodzielnego utrzymania stania .
7. Z podporu leżąc przodem z NN przy drabinkach wejście po kolejnych szczeblach a następnie przewrót w przód .
8. Stanie na RR bez drabinek z asekuracją
9. Stanie na RR bez drabinek z asekuracją a następnie odchylenie całego ciała od pionu w kierunku przewrotu w przód
10. Samodzielny przewrót w przód przez stanie na RR z asekuracją N

W/w ćwiczenia będę przedstawiał na zajęciach z gimnastyki jako zaliczenie przedmiotu , jeśli widzicie jakieś błędy lub macie jakiś pomysł na fajne ćwiczenie które łączy te dwa elementy proszę o przesłanie Wink

PS - Wg. mnie (osoby która z gimnastyką nie ma nic wspólnego) w/w ćwiczenia prezentują się znacznie lepiej do tych które wcześniej udało mi się stworzyć.


Wiadomości w tym wątku
Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez adeer123 - 2016-04-11, 22:34
RE: Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez zahir - 2016-04-12, 08:51
RE: Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez adeer123 - 2016-04-12, 21:50
RE: Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez zahir - 2016-04-13, 08:51
RE: Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez Wylfryd - 2016-04-13, 16:19
RE: Nauka stania na rękach do przewrotu w przód - przez adeer123 - 2016-04-13, 19:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości