Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zmiana FBW na jakiś cel
#1

Witam! od pół roku wykonuję ćwiczenia jak poniżej 3 razy w tygodniu. czas treningu średnio ok. 3h. wcześniej ćwiczyłem 5 a nieraz 6 dni w tygodniu w ćwicząc krócej ale serce już nie dawało rady i zmieniłem na 3 razy w tygodniu 3h i bóle serca i kilka innych problemów ustapiło. mój plan bieżący:

1.Pull ups nachwyt 5*5 30kg( nie mogę przekroczyć tej wagi)
2.Chin ups 5*5 30kg ( też nie moge przeskoczyć)
3.wznosy nóg do drążka 3*12
4.L-sit hang 3*20sek
5.Wznosy do L-sit 3*12
6.Wznosy skośne zgiętych nóg 3*12
7.HS pushups plecami do ściany 3*10
8. Pushups na kółkach 3*12
9. Arch pushups na kółkach 3*12
10.Dipy 1*50
11. Dipy na 1 poręczy 3*15
12. Pompki zwykle 1* 50
13.Rozjazdy powolne na kółku Ab na kolanach 1*30 (brak siły z prostych nóg)
14.Mostek 3* 20sek
15. Handstand balance ok 15min.
16.przysiady wąskie 2* 20
17. Squads 1*50

Jak widać sporo tego ale największa trudność sprawia mi podciaganie.Reszta po prostu idzie.chciałbym się nauczyć stania na rękach bez ściany przynajmniej 30sek za każdym razem a tym czasem potrafię odbić sie do sciany i dopiero odbijająć się od ściany potrafię czasami ustać od 5sek do czasem nawet 45sek ( rekord) ale za każdym razem czas jest inny. demotywuje mnie to!!! .główny cel to Handstand Pushups przynajmniej na początek bo uważam że jest to dość efektowne. dodam że w dni nie treningowe ćwicze tylko Handstand 15min. Pracę mam fizyczną i jednak chciałbym pozostać przy 3 dniach treningowych. Nie chciałbym tez stracić tego co wypracowałem . boje sie zrezygnować z jakiegoś z powyższych ćwiczeń. chyba że ktoś mi powie przy których ćwiczeniach mogę zmniejszyć ilość serii lub usunąć je całkiem.
proszę o konkretne wskazówki jakie ćwiczenia wykonywać by osiągnąć cel wykonania kilku Hanstand pushups bez pomocy ściany i czy te ćwiczenia wykonywać na początku głównego treningu czy raczej po? Mam nadzieje że pomożecie bo nie raz czytam że niektórzy osiągneli ten cel po 2 miesiącach bądz krócej a ja 1 rok i nawet stania na rekach nie umiem bez ściany. pomócie trochę proszę!!!!

pomoże ktoś?
#2

1) chcesz wiedzieć dlaczego serce nie wyrabiało? Bo miałeś 18h siły w tygodniu. Tongue Zlituj się. Ja wiem, że gimnastycy ćwiczą 6 dni w tygodniu po 6 godzin nawet, ale oni ćwiczą nie tylko siłę (głównie wszystko inne Tongue )

2) Nie wiadomo co tak naprawdę robisz do tego stania na RR. "Handstand balance ok 15 min" nie mówi mi nic.

3) http://gimnastycy.pl/forum/watek-stanie-...i-warszawa

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#3

po prostu ćwicze stanie na rekach pod scianą nie dotykając jej a raczej próbując . slowa krytyki ok. ale pomozcie mi co zmienić czego wiecej czego mniej i jak?

ale z ciezarem robie tylko pullups reszta bez takze nie bylo az 18 h silowego treningu.
Co do ćwiczeń czy mam coś zmniejszyć odjąć dodać lub usunać z treningu?
i czy jeśli zmniejsze ilość serii w kazdym ćwiczeniu do dwóch ale zwiększe ilość powtórzeń to czy stracę na tym czy zyskam? np;
dipy na jednej poręczy 3*15 do 2*20 lub Hang L-sit 3*20sek do 2*30sek?
#4

(2017-04-20, 16:25)termo1 napisał(a):  po prostu ćwicze stanie na rekach pod scianą nie dotykając jej a raczej próbując . slowa krytyki ok. ale pomozcie mi co zmienić czego wiecej czego mniej i jak?

ale z ciezarem robie tylko pullups reszta bez takze nie bylo az 18 h silowego treningu.
Co do ćwiczeń czy mam coś zmniejszyć odjąć dodać lub usunać z treningu?
i czy jeśli zmniejsze ilość serii w kazdym ćwiczeniu do dwóch ale zwiększe ilość powtórzeń to czy stracę na tym czy zyskam? np;
dipy na jednej poręczy 3*15 do 2*20 lub Hang L-sit 3*20sek do 2*30sek?

Sorki, ale duuuuuuuuude, poczytaj forum Tongue

1) Odnośnie stania na RR dałem Ci cały temat
2) trening siłowy to nie tylko trening z ciężarem -.- Jak myślisz, jeśli jesteś w stanie się podciągnąć 5 razy pod rząd, a na treningu ćwiczysz 3x3 to co robisz? Bo chyba nie szybkość Tongue
3) Położysz większy nacisk na wytrzymałość (tak w baaaaardzo dużym uproszczeniu)

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#5

wiem ze ide po najmniejszej linii oporu i szukam gotowej odpowiedzi ale po to jest chyba forum by ktos doradził i pomógl. a co do treningu czy coś zmienić w moich ćwiczeniach bo ćwicze tak juz pół roku i wydaje mi się ze stoje w miejscu.
#6

(2017-04-21, 19:03)termo1 napisał(a):  wiem ze ide po najmniejszej linii oporu i szukam gotowej odpowiedzi ale po to jest chyba forum by ktos doradził i pomógl.

Doradził i pomógł - ok. Zrobił za Ciebie? Sorki, ale za to biorę pieniądze Tongue

(2017-04-21, 19:03)termo1 napisał(a):  a co do treningu czy coś zmienić w moich ćwiczeniach bo ćwicze tak juz pół roku i wydaje mi się ze stoje w miejscu.

- Wyznacz sobie cel - co chcesz osiągnąć?
- Dobierz intensywność i objętość treningów do celów
- Ustal na jakim jesteś poziomie i dobierz odpowiednie progresje do swoich celów
- Urozmaicaj trening (nie klep w kółko tego samego)
- Nie przestawaj rozwijać swojej wiedzy
- Przeczytaj to: (i najlepiej jeszcze to Tongue )

Łoboże. SW to gimnastyka bez zasad... W sumie wiesz jak to brzmi? Jak sztuki walki bez zasad. Kopnij go w jaja, wybij mu oko, wyrwij zęba, no o co wam chodzi? Przecież my się bijemy tak samo jak i wy, dlaczego nas dyskryminujecie, my też robimy sztuki walki! Tylko że takie bez zasad.
Neta
#7

ok poszukam poczytam. powiedzcie co robicie jeśli macie takie dni ze po prostu brak sił i nawet najprostsze cwiczenia sprawiaja trudność . czasami jestem np tak zmeczony po pracy ze nawet zwykle l sit sprawia trudność a nie wspomne o podciaganiu z obciazeniem?
#8

Myślę, że to w bardzo dużej mierze kwestia psychiki. Sądzę, że siła zapału jaki się ma do treningu przeważnie przewyższa zmęczenie po pracy. Jak naprawdę nie masz siły to po prostu sobie raz na jakiś czas odpuść. Jeżeli natomiast zdarza się to często to pomyśl o zmianie pracy lub treningu, bo coś tu jest nie tak Wink
#9

Albo zamiast typowego treningu zajmij się rozciąganiem/ yoga / rollowaniem na wałku albo piłeczce Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości