Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Yerba Mate
#1

Dla osób pierwszy raz słyszący te dwa magiczne słowa: yerba mate to specyfik rodem z Ameryki Południowej, coś w stylu herbaty (lecz herbatą nie jest-zaparzane ziele to ostokrzew paragwajski), zawierający mnóstwo witamin i minerałów. Ja sam od dobrych 2 lat pijam yerbę regularnie i muszę przyznać, że działa o wiele lepiej niż kawa-pobudzenie utrzymuje się dłużej, przy czym nie wypłukuje magnezu. Wiele osób twierdzi także, że yerba przyczynia się do poprawy wyników sportowych i chyba jest w tym ziarnko prawdy (po wypiciu naparu od razu mam powera i wskakuję w dres pobiegać albo na glebę i trzaskam pompki Big Grin ).

Dla osób głodnych wiedzy i poszukujących dalszych informacji:
http://www.yerbamarket.com/o-yerba-mate-...7.html#mid

Ciekawy filmik a Wojtkiem Cejrowskim
http://www.youtube.com/watch?v=ubCFSRsEXho

Jeśli ktoś ma wątpliwości to papież Franciszek (zaciekły yerbaciaż Big Grin) je chyba rozwieje
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dl.../130329889

Poza tym zachęca cena: za pół kilo ziela płaci się w granicach 20-30 zł co nie jest ceną wygórowaną-pół kilo yerby starcza mi na ponad miesiąc.
#2

Raz próbowałem i przyznam się, że nie czułem po niej kopa ale była to Yerba przyrządzana jak herbata z torebki ekspresowej.
#3

Z torebki to nie to samo Wink jak będziesz miał ochotę i okazję to polecam taką klasyczną z matero i z duuużą ilością suszu. Pewnie sam przyznasz że smakuje jak
pety zalane wrzątkiem ale da rade polubić ten smak i będzie szansa że poczujesz tą magię Big Grin
#4

(2014-01-16, 17:22)maniek napisał(a):  smakuje jak pety zalane wrzątkiem

Mmmmm pycha Big Grin
Jednak zostanę przy kawie...

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#5

Dobra yerba to dobra yerba,rzeczywiście długo trzyma,ale smakuje okropnie i z czasem ten smak trochę łagodnieje,ale dalej smakuje jak moczone petyTongue
#6

polecam Yearba mate colon z miętą i cytryną, pycha Smile jej smak jest specyficzny, bardzo cierpki lecz to kwestia przyzwyczajenia tak jak do kawy. Ile razy słyszałem, że kawa jest ochydna, a ile osób ją pije Smile Yerba daje niezłego kopa, nie zamula, ogolnie polecam! Smile

Zapraszam wszystkich na funpage pasjonatów gimnastyki, workoutu, zimowych kąpieli oraz wszelakiej aktywności! Żyć pełnią życia - to nasza pasja, to nasza misja Smile
https://www.facebook.com/gimnastycznyworkout

Siła! Smile
#7

(2014-01-16, 18:58)rafal napisał(a):  
(2014-01-16, 17:22)maniek napisał(a):  smakuje jak pety zalane wrzątkiem

Mmmmm pycha Big Grin
Jednak zostanę przy kawie...

Pamiętaj,że kawa bardzo zakwasza organizm, jest też kilka zamienników oprócz yerby,pobudza też guarana...
#8

(2014-01-16, 22:14)ghost napisał(a):  Pamiętaj,że kawa bardzo zakwasza organizm, jest też kilka zamienników oprócz yerby,pobudza też guarana...

Piję kawę bo mi smakuje a nie dlatego, że chcę się pobudzić więc nie dla mnie yerby czy guarany, szczególnie gdy smakuje jak gnojówka Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#9

(2014-01-16, 22:29)rafal napisał(a):  
(2014-01-16, 22:14)ghost napisał(a):  Pamiętaj,że kawa bardzo zakwasza organizm, jest też kilka zamienników oprócz yerby,pobudza też guarana...

Piję kawę bo mi smakuje a nie dlatego, że chcę się pobudzić więc nie dla mnie yerby czy guarany, szczególnie gdy smakuje jak gnojówka Smile
Co tak ostro,może to jednak kawaTongue,a nikt nie mówił,że ma smak gnojówki a kawę też wytwarza się z różnych ziaren-podobno jedna z droższych odmian zwiedziła jelita jakiegoś zwerzaka
#10

E tam gadacie ja tam lubie ten "gnojówkowy" smak i jakos mi nie przeszkadza :-D. Dodatkowym plusem jest fakt, iz czlowiek tak przyzwyczaja sie do tego ze tak powiem oryginalnego smaku ze odzwyczaja sie od cukru (np teraz gorzka herbata wydaje sie wrecz slodka :-D )


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości