Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

witam cześć siema
#1
Rainbow 

witam wszystkich
Mam 24 lata, że sportem związany całe życie. kiedyś koszykówka ale wzrost zakończył mi karierę a w zasadzie jego zatrzymanie . Od paru lat sporty siłowe, kulturystyka a ostatnio z przerwami od około roku priorytetem jest kalistenika. Chciałbym wystartować w zawodach ale na ten rok jeszcze o takich nie słyszałem , takich na ilość muscle up ów .
Głównym powodem , dla którego pisze jest fakt ze chce napisać pracę licencjacka nt. kalisteniki/street workoutu.Być może pomożecie, nakierujecie , podpowie cie, bardzo na to liczę .
pozdro
#2

Witaj na pokładzie. Jakiego nakierowania potrzebujesz?
#3

witaj Smile

Każdy przedszkolak Ci powie, że gimnastyka to samo zdrowie. Wink
#4

Chciałbym całościowo napisać o kalistenice w sensie nie jakieś porównanie do kulturystyki czy coś w tym stylu, ale pisać tylko o tym , wiecie historia . starożytność, potem rozwój eh Ju dawno powinienem oddać temat na uczelni ale tym się nie martwię .
Chce napisać coś dla siebie ,potrzebna mi literatura , jestem w lesie Żeby nie było że piszę tutaj bo chce jakiegoś gotowca .
Dzięki chłopaki za odpowiedź
#5

Kalistenika jako osobna "dyscyplina" to chyba nie ma jakiejś oficjalnej historii. Chyba że opowieści Paula Wade'a uznamy za wiarygodne źródło informacji. Mógłbyś to poruszyć kwestię gimnastyki sportowej , Parkour i może tańca nowoczesnego, jako części składowych i protoplastów, opisać ich genezę, a potem rozwinąć temat rozwoju i powstania terminu "kalistenika" na przestrzeni ostatnich kilku lat.
#6

nie ma jest za to kalokagathia i to jest coś związanego z gimnastyką

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Natomiast ciężko nie porównywać kalisteniki do kulturystyki skoro jej najpopularniejsza definicja to "trening siłowy bez sprzętu". Ja bym napisał trochę o podziale tej subkultury na typową kalistenikę nastawioną na sylwetkę i street workout w którym ważny jest także "skill".
#8

Ustalałeś już ten temat z promotorem? Bo raczej na prace licencjacką nie bierze się opisu dyscypliny... Może lepiej wybrać sobie jakiś element kalisteniki, licencjat to jakieś 40-60 stron, a prace w stylu "historia, geneza, definicja" to można rozwijać nawet na kilkaset... albo zrobić kompletnie po łebkach. ;p

Jakie kierunek studiujesz?
#9

Nie mam promotora, nie mam tematu, studiuje wychowanie fizyczne . Dzięki za zainteresowanie


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości