Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Witam
#1

Witam,
Mam 18 lat, 183 cm wzrostu i ważę 66 kg i mieszkam w Lublinie.
Do ćwiczeń zachęcił mnie "Skazany na trening", ćwiczę już pół roku.
Na forum trafiłem szukając informacji o tym jak się podciągać w pozycji hollow.
Co do moich celów:
-nauczyć się pompek na jednej ręce -aktualnie robię po 12 nierównych na każdą rękę;
-osiągnąć 10 pompek na poręczach - myślę jak wykonać samemu takie poręcze Smile
-20 podciągnięć na drążku z nogami za siebie i 10 w pozycji hollow -aktualnie jest odpowiednio 11 i 5;
-nauczyć się stać na rekach bez ściany - po 2-3 sekundach tracę równowagę
-nauczyć się pistoletów-tu liczę na waszą pomoc bo robię 4 x 20 przysiadów wąskich i nie mogę przejść do następnego kroku-przysiady nierówne.
Mam nadzieję ze zasięgnę wielu rad od was Rolleyes
Pozdrawiam
#2

Witam ziomka z woj. lubelskiego Smile

Co do progresji pistoletów to ja polecam robić je od razu , tylko zaczynając z siedzenia i stopniowo zniżać ten punkt na którym się siedzi aż dojdziesz do pistoletu z siedzenia na ziemi.Najlepszy wydaję mi się system 5x5 w tym wypadku i utrudnianie ćwiczenia poprzez obniżanie siedzenia o 2-3 cm po osiągnięciu 5x5.
Odnośnie poręczy to może zamiast nich zrób sobie kółka(to nie są kółka ale zasada działania ta sama).
To jest mój sprzęcik, może cię zainspiruję:
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/124/113927...e-0188.jpg
#3

co do liczby powtórzeń żeby je zwiększyć proponuję metodę piramidy treningowej

Co do stania na rękach trzeba najpierw przygotować ciało czyli:

- rozciągnięcie barków
- wzmocnienie brzucha
- ćwiczenie desek o ramionach prostych w pozycji hollow i na przedramionach
- wzmocnienie ramion
- pozycji hollow
+
znajomość progresji do stania na rękach
#4

Witaj na forum. Wielu z nas zaczynało od "skazanego" Smile
#5

Witaj na forum!
Podciąganie z "nogami za siebie" to jak rozumiem takie podciąganie "kulturystyczne" z nogami zgiętymi w kolanach, tak? Daruj to sobie i leć od razu w PG (czyli hollow). Nie ilość się liczy lecz jakość Smile Dodatkowo przyzwyczajasz brzuch do napięcia izometrycznego co później się przyda.

(2014-05-03, 14:43)wyrwidąb napisał(a):  Co do progresji pistoletów to ja polecam robić je od razu , tylko zaczynając z siedzenia i stopniowo zniżać ten punkt na którym się siedzi aż dojdziesz do pistoletu z siedzenia na ziemi.Najlepszy wydaję mi się system 5x5 w tym wypadku i utrudnianie ćwiczenia poprzez obniżanie siedzenia o 2-3 cm po osiągnięciu 5x5.
To chyba najlepszy sposób. Ja próbowałem różnych udziwnień ale największy progres przyszedł przy tej metodzie.

(2014-05-03, 14:43)wyrwidąb napisał(a):  Odnośnie poręczy to może zamiast nich zrób sobie kółka(to nie są kółka ale zasada działania ta sama).
Niektórych ćwiczeń na poręczach nie da się zrobić na kółkach Smile Chociażby podstawowych jak chodzenie, wymachy, stanie na barkach czy ugięcia na (przed)ramiona.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#6

(2014-05-05, 15:21)Michał napisał(a):  Niektórych ćwiczeń na poręczach nie da się zrobić na kółkach Smile Chociażby podstawowych jak chodzenie, wymachy, stanie na barkach czy ugięcia na (przed)ramiona.

wymachy w podporze i stanie na barkach da się na kółkach

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#7

(2014-05-05, 15:38)rafal napisał(a):  
(2014-05-05, 15:21)Michał napisał(a):  Niektórych ćwiczeń na poręczach nie da się zrobić na kółkach Smile Chociażby podstawowych jak chodzenie, wymachy, stanie na barkach czy ugięcia na (przed)ramiona.

wymachy w podporze i stanie na barkach da się na kółkach
Ok, to wycofuję się Smile Co do wymachów miałem wątpliwości już w trakcie pisania Smile

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#8

(2014-05-05, 15:38)rafal napisał(a):  
(2014-05-05, 15:21)Michał napisał(a):  Niektórych ćwiczeń na poręczach nie da się zrobić na kółkach Smile Chociażby podstawowych jak chodzenie, wymachy, stanie na barkach czy ugięcia na (przed)ramiona.

wymachy w podporze i stanie na barkach da się na kółkach

Pewnie, że się da ale jest to o wiele trudniejsze niż na poręczach Big Grin
#9

(2014-05-05, 21:19)zahir napisał(a):  
(2014-05-05, 15:38)rafal napisał(a):  
(2014-05-05, 15:21)Michał napisał(a):  Niektórych ćwiczeń na poręczach nie da się zrobić na kółkach Smile Chociażby podstawowych jak chodzenie, wymachy, stanie na barkach czy ugięcia na (przed)ramiona.

wymachy w podporze i stanie na barkach da się na kółkach

Pewnie, że się da ale jest to o wiele trudniejsze niż na poręczach Big Grin

O to chodzi Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości