Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Witam
#1

Witam,

Łukasz, rocznik 93ci, miasto Lublin.

Moim sportem wiodącym jest bouldering. Dodatkowo trenuję kalistenikę/gimnastykę dla wzmocnienia ciała.

Jestem trochę dziwny. Nie piję alkoholu, nawet "ze względu na tradycję". Nie jem w MacDonaldzie, nie pije gazowanego (ciągle tylko woda i herbata). Nie biorę też żadnych suplementów, nie mam ułożonej jakiejkolwiek diety.

Uwielbiam statyczną siłę, rzeczy które wymagają mocnego napięcia ciała, co oferuje właśnie spora część gimnastyki.
Ze względu na drobną budowę (172cm i 63kg, a silnych mięśni mi nie brakuje) całkiem szybko i przyjemnie mi to przychodzi.
Bardzo mi się podobają olimpijskie wyczyny gości na kółkach.

Póki co nie posiadam własnych kółek gimnastycznych, więc pod tym względem jestem dupa, ale wkrótce będę miał i zaczynam ćwiczyć iron cross. Wink

Mam nadzieję poznać od was jakieś przydatne wskazówki odnośnie wzmacniania ciała, ogarnąć jakieś ciekawe ćwiczenia i poznać lepiej gimnastykę.
#2

Witaj,

Zapraszam na warszawską sekcję i na podsumowania treningu znajdziesz wiele różnych ćwiczeń wzmacniających jak i oczywiście wyszukiwarka i to co Cię interesuje

Pozdrawiam
#3

Witaj na forum. Zanim zaczniesz ćwiczyć rozpięcie zwane popularnie iron crossem zachęcam cię do opanowania wag na kółkach. Jeśli chcesz zdobyć własne kółeczka, zachęcam do powalczenia o nie w Konfrontacjach Smile
#4

Właśnie walczę o to drugie miejsce za które są kółka, acz obecne zmęczenie treningami raczej mi to utrudni. Wink Brzuch mam mocny, ale mięśnie ud i ogólnie odpowiadające za biodra mam jakieś takie nierozćwiczone, słabe rozciągnięcie ciała też raczej nie pomaga. No ale zrobię co w mojej mocy! Big Grin

Skorzystam z rady i nie zacznę od razu ćwiczyć na poważnie rozpięć, porobię jakieś pierwsze wprawki ćwicząc to co napisałeś. Zapewne pierwszy kontakt z kółkami nie będzie dla mnie łatwy. Smile

Poszukam też na forum informacji na temat stania na rękach na kółkach, to ćwiczenie robi na mnie ogromne wrażenie, a szczególnie ta wersja:
www.youtube.com/watch?v=2407_uPHpIk
z 17:37-17:38, zaczynam się zastanawiać czy jest to osiągalne dla kogoś nie zajmującego się na poważnie gimnastyką. Big Grin
#5

(2013-12-24, 15:08)lukasz1737 napisał(a):  Poszukam też na forum informacji na temat stania na rękach na kółkach, to ćwiczenie robi na mnie ogromne wrażenie, a szczególnie ta wersja:
www.youtube.com/watch?v=2407_uPHpIk
z 17:37-17:38, zaczynam się zastanawiać czy jest to osiągalne dla kogoś nie zajmującego się na poważnie gimnastyką. Big Grin

odwrotne rozpięcie, bo tak nazywa się ta "wersja stania na rękach" to jest ćwiczenie dla baaaaardzo zaawansowanych i nie wiem czy potrafi to zrobić ktoś nie zajmujący się poważnie gimnastyką.
Samo rozpięcie (iron cross) jest dość zaawansowaną pozycją i nie masz co myśleć nawet o tym mając staż na kółkach mniejszy niż 1-2 lata. Po prostu stawy nie są na to gotowe i może się przytrafić nieprzyjemna kontuzja.
Sommer w celu przygotowania stawów łokciowych i bicepsów zaleca między innymi opanowanie stania na rękach na kółkach i wagę w podporze przodem na kółkach (planche) zanim zacznie się pracę nad rozpięciem. Tutaj można o tym poczytać.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Cześć, no to udanego wyboru swoich pierwszych kółek Smile
#7

https://www.dropbox.com/s/4cw7xg6g41gfna...2-2013.wmv

Mój obecny handstand, chciałbym żebyście ocenili jego jakość, o ile na takim nagraniu się da. Smile
Ćwiczyłem go pomijając te metody ze ścianą, po prostu siedziałem na działce i próbowałem tak długo aż zaczęło wychodzić, po pół roku wygląda o tak.
#8

(2013-12-28, 18:35)lukasz1737 napisał(a):  https://www.dropbox.com/s/4cw7xg6g41gfna...2-2013.wmv

Mój obecny handstand, chciałbym żebyście ocenili jego jakość, o ile na takim nagraniu się da. Smile

daj nagranie od boku jak możesz.
z tego co widać to niepoprawna sylwetka - zamknięty kąt w barkach, wystająca mocno głowa, wygięcie w banana.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#9

Jak będę miał okazję, to nagram od boku. Czyli pewnie za 2 dni. Smile
Wystająca głowa, banan - rozumiem. Ale co rozumiesz przez "zamknięty kąt w barkach"?
#10

Cytat:Ale co rozumiesz przez "zamknięty kąt w barkach"?
Przejrzyj wątek handstand. Jest ta kwestia poruszonaSmile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości