Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wejście siłowe do stania a rękach (Na poręczach)
#1

Hej Smile Wrzucam jak mówiłem moje wejścia siłowe do stania na rękach . O dziwo dziś mi pierwszy raz "coś" takiego wyszło. Wersja o nogach złączonych jest jeszcze nieosiągalna .. Jak już pisałem , cieżko mi wynieść tak wysoko biodra na poręczach niż gdy robię to na ziemii.

Swoją drogą czytałem dużo o sile prostych ramion i niedługo wrzucę swój plan do oceny. Moje cele to Waga Przodem oraz Waga w Podporze .

1. Press 1
2. Press 2
3. Tuck Planche
4. Jakaś próba straddle
#2

nie znam się to się wypowiem.
szpiczaga - za szybko nogi podnosisz, najpierw tyłek nad barki ustaw a później dopiero nogi w górę. Popraw sylwetkę w staniu na rękach bo kąt w barkach zamknięty jest. Brakuje też rozciągnięcia w rozkroku, widać to po zginaniu kolan.
planche - tyłek niżej, musi być na tej samej wysokości co barki

niech się jakiś treneiro wypowie.

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#3

Rafał zginanie kolan nie musi wynikać tylko z braku gibkości może to być również problem siłowy Smile.

Raczej nie chodzi o wyszczególnienie błędów bo to pewnie sam widzisz na filmach. Ode mnie dwa ważne ćwiczenia pod szpiczage :
Poziomka rozkroczna - w celu wzmocnienia siły nóg i brzucha
Rozbicie szpiczagi na części pierwsze :
Szpiczaga z rozkroku
Z stania na rękach zejście do poziomki przez kogucika (nogi zgięte )
j.w rozkrocznej
j.w rozkrokiem do poziomki o nogach złączonych
j.w do rozkrocznej
Z poziomki wyciągnij nogi do kogucika w rozkroku i zejdź do poziomki
Z poziomki rozkrocznej do kogucika w rozkroku i zejdź do poziomki rozkrocznej
Szpiaczaga z postawy do stania na rękach i zejdź do poziomki
j.w w rozkroku
Z poziomki rozkrocznej, przejdź do skłonu podpartego w rozkroku (szpiczaga z postawy) do stania rękach i opuść do poziomki rozkrocznej
Wszystko wykonujemy na poręczach.

Dodatkowo dodaj ćwiczenia rozciągające na barki i skłon w rozkroku ( znajdziesz sporo na forum) .
#4

Dzięki za odpowiedz ! Smile
@rafal - co do hs'a niżej wrzucam wideo Wink
@Mrowek - nawet nie wiedziałem ,że idzie tak rozbić to ćwiczenie ! Tak , widzę co jest nie tak i staram się eliminować błędy. Obecnie dużo czasu poświęcam na rozciąganie właśnie rozkroku . Mam kolana szpotawe i właśnie ciężko mi rozciągać przywodziciele. Trochę nie bardzo rozumiem te ćwiczenia . Kogucik to coś a'la "frog stand" ?

Pierwsze ćwiczenie rozumiem tak : Z stania na rękach zejście do frog standu , a następnie poziomka w rozkroku ? (Nogi na zewnątrz łokci) , dobrze to rozumiem ? Jestem wstanie wykonać taką poziomkę z maksymalnym spięciem i wyprostem w stawach kolanowych Smile

Hs :

Straddle Press :
#5

Kogucik to tuck planche

Jak masz gumę to polecam jeszcze ćwiczenie z 5:04 (widoczne na zajawce)

Guma pomaga w poziomce rozkrocznej i utrzymaniu kompresji jednocześnie ograniczając możliwość zbyt wczesnego ciągnięcia nóg do góry

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#6

Wow , niezła jest Big Grin Muszę więc skupić się jeszcze bardziej na rozciąganiu . Dzięki za podesłanie ćwiczenia , właśnie zamówiłem gumę i czekam aż przyjdzie .

http://bushido-sport.pl/product-pol-143-...RWONA.html

nada się ?
#7

Nada się, testowałem na identycznej z decathlonu. pozostałe ćwiczenia z filmu też polecam Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#8

Super , jeszcze raz dzięki Smile ! Pochwalę się jak się coś uda Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości