Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Waga ciała a gimnastyka (kalistenika)
#1

Cześć wszystkim. Jak sądzicie dobrym pomysłem jest np. zbudowanie masy na siłowni (80-90kg) przy wzroście 176 cm a później rozpoczęcie ćwiczeń kalistenicznych ew. gimnastycznych po to aby stać się sprawniejszym a same mięśnie nabrały siły i jakości.
#2

nie.
kp
#3

.nie.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#4

Absolutnie NIE, gimnastyka/kalistenika to nie siłownia.Ćwiczenia pod dany element z ciężarem dodatkowy tak, natomiast wyciskanie na klate nie przekłada się na umiejętności w gimnastyce.Tak samo jak np.200 kg na klate w walce na macieSmile.
Najlepszy przykład porównawczy to Rafał i ja.Rafał wcześniej - gimnastyka, koszykówka, piłka, ja wcześniej - bjj, siłownia i za cholere gdy latem razem trenowaliśmy nie robiłem tego co on Wink.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !
#5

A tak btw jaka jest najlepsza waga dla gimnastyka ? Wiadomo, że każdy ma inną budowę ale tak mniej więcej. Patrząc po sylwetkach najlepszych to przeciętnie ważą wzrost - 100. Kółkowcy trochę więcej, planszowcy mniej.
#6

mnie uczono, że minus 10-15 jednostek od wzrostu czyli dla 170 cm 55-60kg, dla 180 cm 65-70 kg

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#7

Czyli po wbiciu wagi na siłowni (mięśni!!) ciężko będzie stać się sprawnym jak komandos? Big Grin
#8

Wtedy będziesz tak samo sprawny jak byłeś, tylko mięsa będziesz miał więcej
#9

większa masa więcej energii potrzebujesz do ruchu, większe opory do pokonania

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

(2014-09-28, 18:13)Newcio napisał(a):  mnie uczono, że minus 10-15 jednostek od wzrostu czyli dla 170 cm 55-60kg, dla 180 cm 65-70 kg

Brzmi sensownie, z tym ze jezeli ktos nie chce sie skupiac tylko na gimnastyce to te wagi sa zdecydowanie zbyt niskie, np. pod sparringi to przy wadze 65kg i wzroscie 180cm, to zasadniczo robi sie za worek ze stropianem. Takie 200kg na klate sie w sparringu nie przydaje, ale w mc czy przysiadzie jest jak najbardziej przydatne przy roznych wyniesieniach.

Wiadomo, ze kazdy jest inny, ale zasadniczo waga liczona wzrost w cm - 100cm +/-5kg jest chyba najbardziej wygodna dla normalnego zycia.

"Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju" Donald Trump


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości