Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wady drewna w kółkach
#1

Witam. Zakupiłem nowe kółka polecanej polecanej firmy Mtidea. Po bliższej obserwacji okazało się że kółka posiadają liczne wady w postaci braków w szlifowaniu oraz niewypełnienia drewna. Jestem w posiadaniu kółek od dwóch tygodni. Sprzedający zadeklarował że kółka zdobył w konkursie co jest jednoznaczne z brakiem gwarancji. Proszę o sugestię oraz pomoc w wyeliminowywaniu powyższych wad. Pozdrawiam

   

   

   

   

   
#2

To są wady? Tongue To chyba moich nie widziałeś..i śmigają.
Magnezja wejdzie w te rowki i będzie dobrze.Mtidea nie robi lipy.
Ale jeśli chcesz dopytać to wyślij mejla do nich i zapytaj.
#3

(2017-07-20, 13:32)rfl1 napisał(a):  Witam. Zakupiłem nowe kółka polecanej polecanej firmy Mtidea. Po bliższej obserwacji okazało się że kółka posiadają liczne wady w postaci braków w szlifowaniu oraz niewypełnienia drewna. Jestem w posiadaniu kółek od dwóch tygodni. Sprzedający zadeklarował że kółka zdobył w konkursie co jest jednoznaczne z brakiem gwarancji. Proszę o sugestię oraz pomoc w wyeliminowywaniu powyższych wad. Pozdrawiam



Witam

Po pierwsze całkowicie nie rozumiem zapisu pt. : "Sprzedający zadeklarował że kółka zdobył w konkursie co jest jednoznaczne z brakiem gwarancji."
Jesteśmy producentem kółek gimnastycznych i nie zdobywamy ich w konkursie.

Jeżeli kupował Pan kółka u nas lub przez dystrybucje to jest oczywiście gwarancja.
Nikt z firmy MTidea takiej informacji Panu nie wysłał. Dlaczego Pan tak napisał ??

Kółka są celowo na końcu szlifowane papierem o grubszej granulacji w celu zachowania dobrego współczynnika tarcia. Należy zrobić zacierkę z magnezji i jest wszystko dobrze.

Czasami zdarza się, że w procesie frezowania narzędzie jest tępe i może dojść do miejscowych nierówności. Zdarza się to bardzo rzadko i od razu wyłapujemy takie partie i są dodatkowo szlifowane i wygładzane.

Tak samo proszę o zdjęcie obręczy z widocznym grawerem R32 lub FIG MTidea.

Pozdrawiam
MTIDEA.PL
#4

(2017-07-22, 08:29)patryk213 napisał(a):  wady są i to duże

_______________________________________________________________________

Widzę, że kolega się zna Big Grin
Kółka muszą mieć takie rowki, żeby weszła w nie magnezja. Inaczej będzie kiepska przyczepność.
#5

Witam

Kółka nie mogą być idealnie gładkie bo nie będzie trzymania podczas zamachów.
Celowo są szlifowane papierem o grubszej granulacji. Po prostu magnezja musi mieć możliwość wejścia w obręcz.
Robi się tzw. zacierki.

Na tych zdjęciach nie ma wad w postaci niewypełnienia drewna !

Pozdrawiam
MTIDEA.PL
#6

Zgodzę się ze stwierdzeniem że kółka nie mogą być idealnie gładkie.
Będąc obiektywnym uczciwie przyznam że istnieję niekorzystna rozbieżność miedzy pierwszym a drugim kółkiem.
Powierzania pierwszego jest delikatnie chropowata ze wskazaniem na gładką natomiast w drugim jest mocno wyczuwalna i widoczne są braki w wykończeniu opisane
powyżej.
Jest to o tyle dokuczliwe że wpływa niekorzystnie na komfort podczas treningu.

Poniżej zdjęcia obręczy wraz z zestawem


Załączone pliki Obrazki
       
#7

Ha Zahir, ten Patryk to bot był. Wink Wystarczy spojrzeć w datę rejestracji i sygnaturę, ten sam standard czyli link do losowej strony w sygnaturze/stronie domowej, nic nie wnoszący post i i rejestracja w ostatnich dniach.

Co do tematu - może zaproponowałbym przetrzeć kółko samodzielnie jeśli dyskomfort jest aż tak odczuwalny. Być może poprzedni właściciel trochę ich używał przed sprzedażą?
#8

Tak jak już wcześniej wspomniałem, kółka Mtidea które zakupiłem były nowe o czym jestem absolutnie przekonany. Przy pierwszym użyciach można było wyczuć specyficzny zapach drewna który stopniowo wraz z upływem czasu zanikł i w stopniu minimalnym jest nadal wyczuwalny. Zresztą na załączonych zdjęciach powyżej widać faktyczny stan zestawu który określam jako idealny

Wypowiem się również na temat taśm który po rozłożeniu były idealnie proste co jest jednoznaczne z jakim produktem miałem styczność. Jak wiadomo taśmy mają tendencję do zaginania się po poziomowaniu. Także raz jeszcze podkreślę że zestaw nabyłem jako nowy
#9

(2017-07-22, 12:15)rfl1 napisał(a):  Zgodzę się ze stwierdzeniem że kółka nie mogą być idealnie gładkie.
Będąc obiektywnym uczciwie przyznam że istnieję niekorzystna rozbieżność miedzy pierwszym a drugim kółkiem.
Powierzania pierwszego jest delikatnie chropowata ze wskazaniem na gładką natomiast w drugim jest mocno wyczuwalna i widoczne są braki w wykończeniu opisane
powyżej.
Jest to o tyle dokuczliwe że wpływa niekorzystnie na komfort podczas treningu.

Poniżej zdjęcia obręczy wraz z zestawem


------
Witam

Skoro wybrał Pan formę pomocy poprzez forum to proszę sprostować sprzeczne informacje.
Dlaczego Pan pisze o wadach materiałowych których nie ma tzn. braki w wypełnieniu ?
Są tylko różnice w chropowatości między obręczami a to można bardzo szybko i skutecznie wyrównać.

Zawsze stawiamy na najwyższą jakość zarówno produktów jak i obsługi klienta.
Zawsze idziemy w kierunku klienta i zawsze jest pomoc z naszej strony.
W Pana przypadku jeżeli te różnice są odczuwalne możemy też pomóc nawet, mimo iż tego zestawu Pan u nas nie zakupił, czyli teoretycznie gwarancja nie działa.

Rodzi się tylko pytanie dlaczego nie napisał Pan do nas bezpośrednio od razu na maila i nie próbował załatwić sprawy u producenta ?

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam
MTIDEA.PL
#10

Ku mojemu zaskoczeniu użytkownik mtidea.pl wykazał się zaangażowaniem oferując ze swojej strony bezinteresowną pomoc, mimo iż kółka zostały nabyte w drodze aukcji u innego użytkownika. Polecam Mtidea przez wzgląd na wzorowy kontakt oraz rzetelne potraktowanie sprawy. Firma godna polecenia


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości