Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

V-sit
#1

Witam
Moje pierwsze V-sit, może nie wygląda rewelacyjnie ale od czegoś trzeba zacząć, dużo do poprawy jest na pewno , poręczy nie mam więc zostaje mi tylko podłoga, narazie udaje mi się utrzymać kilka sekund i potem ziemia Smile Nóg prostych nie mam , bo nie mogę ich blokować, kontuzja Sad
I teraz od czego zacząć i jak polepszyć pozycje Smile
#2

Nogi złączone, palce obciągnięte i nie żartuj że nie możesz nóg wyprostować, nie blokować tylko wyprostować, bo jeśli byś nie mógł to współczucie, bo ludzie muszą się gapić na Ciebie jak chodzisz na zgiętych nogach. Łopatki opuść w dół, wiesz co to są "szrugsy"? coś takiego robisz, musisz opuścić barki/łopatki w dół(nie wiem jak to dokładnie napisać).

Żeby zrobić doskonałą V-kę to potrzeba rozciągnięcia dwugłowych ud bardzo dobrego. Młody jesteś to pójdzie łatwiej.
#3

nie że nie potrafię tylko nie powinien tergo robić , czemu? mam problemu z kolanem ,więzadła, wystarczy że chodzę i to już w dużym stopniu obciąża nogę, a dodatkowo jej spinanie aby pozycja lepiej wyglądała koszem kolana lepiej nie Smile
#4

Jeśli nie możesz prostować nóg, to odpuść tą pozycję. Wprawdzie robienie na zgiętych kolanach jest jakimś rodzajem progresji, lecz cały sens tego ćwiczenia polega na tym, by nogi były proste. Zablokowanie nogi w kolanie nie uszkodzi Ci kolana. Ja blokuję a jestem po trzech operacjach kolana. Jeśli jednak się boisz, to moim zdaniem szkoda czasu na to ćwiczenie i lepiej poświęcić go na coś innego, choć w gimnastyce będzie to ciężkie, bo w większości ćwiczeń nogi mają być proste i napięte.
#5

To tylko okres przejściowy, jest już ok, ale odpuszczam jeszcze miesiąc dla większej pewności a potem znowu ostry trening
Zresztą i tak narazie nie wyprostuje kolan z braku siły brzucha Smile
#6

(2014-02-05, 23:22)armpower napisał(a):  To tylko okres przejściowy, jest już ok, ale odpuszczam jeszcze miesiąc dla większej pewności a potem znowu ostry trening
Zresztą i tak narazie nie wyprostuje kolan z braku siły brzucha Smile

pewny jesteś? a może to brak rozciągnięcia.
#7

trudno powiedzieć, chyba brzucha jak tyłek mam na ziemi to bez problemu dotykam prostymi nogami głowy Smile
#8

(2014-02-05, 22:06)armpower napisał(a):  nie że nie potrafię tylko nie powinien tergo robić , czemu? mam problemu z kolanem ,więzadła, wystarczy że chodzę i to już w dużym stopniu obciąża nogę, a dodatkowo jej spinanie aby pozycja lepiej wyglądała koszem kolana lepiej nie Smile
Nie przesadzaj, Ja mialem zerwane wiezadla ale nie przeszkadza mi to robic pistoletow na tej nodze ani szpagatu. Chciec znaczy moc.
#9

nic na siłę zawsze to powtarzam
#10

Ostro trenowałem i trochę poprawiłem swoją poziomkę , teraz czekam na ocenę i korektę sylwetki
   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości