Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening pod kick-boxing
#21

Jak pisaliśmy..siła ciosu = technika i nie da się tego przeskoczyć Smile
Praca na worku jest bardzo potrzebna i cenna także szlifuj.
#22

A na technikę nie ma nic lepszego niż trening z tarczami trzymanymi przez kogoś doświadczonego, kto popracuje również nad dystansem.
#23

Mam jeszcze takie pytanie. Jestem świeżo po zawodach (3 miejsce w mistrzostwach malopolski). Następne poważniejsze zawody mam w polowie kwietnia. Tyle że jestem już styrany treningami. W klubie mamy dodatkowo 2x wytrzymalosciowki (11 stacji 30/30s - liny, pilki lekarskie, uderzanie mlotem o opone itp.). I tu chcialbym sie zapytac czy jest sens zebym sie przestawil na cykl 5-7tyg stricte silowy np. proste 5x5 plus pozycje? Nie chce robic obwodow bo sie zajade, a niedokladnie i na odwal nie ma co robic. Chyba ze poprostu zrobic sobie reset 2-3 dni? Ewentualnie same sylwetki? Ciezko sie ustala cykle majac srednio z 15 roznych zawodow (boks/kb/k1) w roku.

Silowke mi sie fajnie robilo, mimo ze treningi ciezkie to lepsza regeneracja, dluzsze przerwy itp. Obwody to dla mnie teraz masakra. Jak byscie mi poradzili? Hmmm? Pozdrawiam
#24

a nie lepiej skonsultowac to z Twoim trenerem, powinien miec jakas wiedze, skoro planuje Wam zajecia, treningi, zawody?

kp
#25

Tak ale jego 'program treningowy' zwyczajnie mi nie siada. Ogolnie to zalecal nam teraz robienie silby plus 45-50min biegu.
#26

Przy takim obciążeniu treningowym nie robiłbym w ogóle siły poprzez gimnastykę. Skupiłbym się na akrobatyce, co poprawi Ci koordynację ruchową, usprawni pracę nóg, poprawi wyczucie równowagi i da kupę zabawy.

P.S. gratuluję wyniku na zawodach Smile
#27

To zaczne od podstaw tj. chodzenie na rękach, balansowanie, gwiazdy, przewroty, salta itp. dodatkowo próbowałbym lądować w pozycji walki np. przewrót w przód i natychmiastowa pozycja walki itp.

Co do zawodów to nje spałem wtedy od 20h, praca od 18 do 6 rano, o 9 wazenie i walki do wieczora. Smile moglo byc lepiej Tongue
#28

Postaw zwłaszcza na stanie na rękach i przewroty w kolejnych progresja chyba. To najbardziej rozwojowe elementy które wyrobią Ci doskonałą bazę i pozwolą na dalszy szybki rozwój. Nie musisz lądować w pozycji walki, bo nie taki jest tu cel. Dużo ważniejsze jest byś robił to technicznie z dbałością o detale i w progresjach które będą wymagały coraz lepszej techniki do wykonania elementów. Dla przykładu: po opanowaniu przewrotu w przód zrób go do rozkroku (nogi proste w kolanach), następnie o nogach prostych, potem o prostych rękach i nogach. Taka progresja doskonale przygotuje Cię do innych elementów akrobatycznych.
#29

To tak. Od założenia tematu upłynęło trochę czasu. Zza mną dwa mistrzostwa Polski (full-contact i light-contact). Trenowałem tym planem do MP FC. Skończyło się tragicznie, czułem już brak siły zanim wszedłem na ring - a moim maksimum była jedna runda. Pierwsze mistrzostwa zakończyły się fiaskiem i początkowo myślałem że to przetrenowanie. Postanowiłem trochę pomyśleć i zmieniłem dietę - z wysokotłuszczowej Kwaśniewskiego - do diety samuraja. Efektem było już zdobycie vice-mistrzostwa Polski light-contact.

Plan sprawdza się dobrze, rotacje wykonuje co jakiś czas skupiając się bardziej na technice i dokładności. Dla osób które czasem nie mogą 'wybić się level wyżej' - polecam sprawdzić jeden z czynników (trening/dieta/regeneracja) bo to ma ogromny wpływ w osiągach. U mnie zawiodła dieta - mimo że dopasowałem ją niemalże idealnie. Nie wiem jak na innych ale ta okazała się kulą u nogi - a spożycie WW do stanu ketozy / bądź max. 100g WW/day skończyło się regresem.
#30

Z tego właśnie powodu na naszym obozie będziemy robić indywidualne porady żywieniowe na naszym obozie. Żeby nie poruszać się po omacku trzeba jednak wykonać wcześniej komplet badań.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości