Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening klatki piersiowej
#81

(2014-05-29, 21:46)Bylon napisał(a):  -oczywiście, że dipsy/dipy/pompki szwedzkie są ćwiczeniem na klatkę piersiową i przede wszystkim na klatkę piersiową. Jeśli ktoś myśli, że jest to ćwiczenie głównie na triceps, to niech spróbuje wycisnąć ciężar ciała w wyciskaniu francuskim.
Dla mnie najlepszy argument i bardzo prosty do sprawdzenia.
#82

(2014-06-02, 12:03)Jugger napisał(a):  -oczywiście, że dipsy/dipy/pompki szwedzkie są ćwiczeniem na klatkę piersiową i przede wszystkim na klatkę piersiową. Jeśli ktoś myśli, że jest to ćwiczenie głównie na triceps, to niech spróbuje wycisnąć ciężar ciała w wyciskaniu francuskim.

to jest duże uproszczenie i może wprowadzać w błąd

wyciskanie płasko jest ćwiczeniem wielostawowym (złożonym) pracują dwa stawy i co najmniej 3 grupy mięśni, które wspomagają się wzajemnie, dlatego można wycisnąć niebagatelne ciężary - nie dla tego, że piersiowy to większy mięsień tylko dlatego, że współpracuje z innymi mięśniami

rozpiętki i wyciskanie francuskie są ćwiczeniami izolowanymi, pracują tylko, analogicznie, stawy: barkowy i łokciowy - wyciskamy nieporównywalnie mniejsze ciężary, to jest jasne jak słońce - mięśnie pracują niemalże samodzielnie

z mojej wiedzy wynika, że zarówno masę jak i siłę głównie robi się ćwiczeniami złożonymi - izolacja to tylko dodatek

wszystko zależy od ustawienia łokci i odległości między chwytami i ogólnie techniki
wyciskanie szeroko (łokcie bardziej na boki) - pracuje głównie piersiowy, triceps i akton przedni barku wspomaga
wyciskanie wąsko (łokcie blisko ciała) - triceps a potem piersiowy i część barkowego

to samo tyczy się pompek i dipów - gdy mówimy o treningu z masą ciała

mi wychodzi na to:

że pompki szerokie i dipy w szerszym rozstawie i pochylonym ciałem do przodu to główne ćwiczenia na klatę w dalszej części na triceps
IMO rozpiętki/rozpięcia np. na kółkach będę pomocniczym ćwiczeniam na piersiowy

gdy chodzi o triceps to sytuacja jest odwrotna - zmieniamy technikę pompek, dipów i proporcje się zmieniają
#83

Tak jak pisze Struc wyciskanie francuskie to ćwiczenie izolujące mięsień. Nie jest to trudniejsze ćwiczenie od rozpiętek z hantalmi ważącymi połowę wagi ćwiczącego każda.
#84

wychodzi na moje, wąsko ramiona w dipach to ćwiczenie na tricepsy

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#85

Ale kto ma w dipach ręce przy sobie?
#86

ja mam przy sobie

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#87

Ja też, chyba że robię bułgarskie na kółkach Wink

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#88

I ja Tongue
#89

Ależ oczywiście, że ręce przy sobie w dipach to ćwiczenie na tricepsy. Zgadzam się.

Wcześniej, Newcio, twierdziłeś, że wszystkie dipy to ćwiczenie na tricepsy. Ja się z tym nie zgadzam. Ręce "daleko od siebie" to moim zdaniem ćwiczenie na klatkę. Jeśli teraz zawężasz: "ręce przy sobie to ćwiczenie na triceps", to pełna zgoda. Ale są też wersje na klatkę.
___
Ja zdecydowanie wolę robić dipy z łokciami prowadzonymi na zewnątrz (ręce nie przy sobie), ale oczywiście zdarza mi się wykonywać je z łokciami przy ciele.
#90

i nadal są z większym bądź mniejszym zaangażowaniem innych mięśni w zależności od ułożenia ramion, od początku całej dyskusji o tym mówiłem, ale nie chce mi się już wywodów kolejny raz prowadzić, bo i tak to zbywasz jakbym się nie starał poprzeć moje argumenty literaturą, badaniami czy autorytetami. Dla Ciebie wszystko jedno. Tym bardziej teraz pomijasz całą poprzednią dyskusję, w której starałem się dobitnie udowodnić moje tezy.

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości