Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening izometryczny
#1

Witam
Zastanawia mnie jak trening izometryczny wpływa na rozwój masy mięśniowej, bo jak wiadomo bardzo dobrze wpływa na rozwój siły.
Chodzi mi o ćwiczenia tego pokroju jak stare i słynne ćwiczenia do wzmacniania karku
http://westendchiromn.com/blog/wp-conten...rcises.jpg
#2

nie rozwija masy mięśniowej, może w niewielkim stopniu przy adaptacji obciążenia własnego ciężaru ciała, lecz nie jest to widoczne. By to zrozumieć trzeba znać fizjologię mięśni
#3

Ogólnie dużo czytałem, na ten temat i podobno jest możliwe rozwijanie mięśni przez skurcz izomeryczny.
#4

rozwijanie mięśni przez synchronizację włókien mięśniowych ( wzrost siły po przez wzrost napięcia mięśniowego ) jest innym bodźcem niż rozwijanie masy mięśniowej.
#5

Newcio, poruszyłeś ciekawy temat. Osobiście czytałem na temat rozwijania masy przez skurcz izometryczny a na rynku jest kilka książek temu poświęconych. Najsławniejszym atleta bazującym głównie na tym treningu był bodajże Max Sick
#6

Z kolei Ireneusz Malarecki w Zarysie fizjologii wysiłku i treningu sportowego pisze:,,Przeważa opinia, że siła skurczu jest decydującym czynnikiem w powiększaniu masy mięśniowej tj. hipertrofii. Od dawna też wiadomo, że praca statyczna oparta na ćwiczeniach izometrycznych powoduje hipertrofię mięśni. Jednak duże efekty pod tym względem daje trening oparty na ćwiczeniach dynamicznych przy dużych obciążeniach"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości