Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Trening izometryczny !
#11

Pod wrażeniem filmiku jestem, choć nie za dużym, mega silny chwyt, ale chciałbym zobaczyć bardziej funkcjonalne wykorzystanie tego, bo chyba po to tu jesteśmy? takie specyficzne ćwiczenia służą po to, aby się to nam przydało w dalszym etapie treningu.
#12

Powiedziałbym, że zgniatanie czegoś w dłoniach jest bardziej funkcjonalne niż koła na koniu Big Grin... ale wiem o co ci chodzi Big Grin.
#13

Jesteśmy w trakcie dogrywania tematów gimnastycznych i wykorzystaniem trenażera Nickolaya do ćwiczeń gimnastycznych Smile.
#14

w gimnastyce taka siła jest niebezpieczna bo robiąc olbrzymy na drążku możesz go zgiąć jak się za bardzo zepniesz i trzeba będzie odkupić Smile

"Remember that almost right, is still wrong. In the long term, this pursuit of perfection will result in much greater strength development and technical refinement;" -Coach Sommer
#15

(2014-09-20, 19:40)Chudini napisał(a):  Pod wrażeniem filmiku jestem, choć nie za dużym, mega silny chwyt, ale chciałbym zobaczyć bardziej funkcjonalne wykorzystanie tego, bo chyba po to tu jesteśmy? takie specyficzne ćwiczenia służą po to, aby się to nam przydało w dalszym etapie treningu.

Jak mówi sam Nickolay, zginanie gwoździ nie jest celem a tylko bonusem. Trening siły izometrycznej nie jest receptą na wszystko ale ma swoje plusy: nie wymaga dużo czasu, jest bezpieczny, poprawia postawę i stabilność kręgosłupa, stawów itp. Najważniejsze z perspektywy gimnastyki wydaje mi się to, że tak naprawdę ten trening nie wzmacnia mięśni, tylko ścięgna. Wynikają z tego dwa plusy:

1) Wzmacniamy je pod elementy.
2) Uzupełniamy swój trening sięgając po dotychczas słabo eksploatowany rezerwuar siły jakim są ścięgna.

Poza tym plusem tego treningu jest to, że trenażer Nickolaya pozwala na łamanie utartych schematów ruchowych, więc uczy użytecznej siły.
#16

A nazat wyprostować umie? TongueTongueTongue
#17

Jakieś newsy od Nikolaya?
#18

Zajrzyj na jego kanał na yt, ciągle wrzuca coś nowego. A co do współpracy z nami, to Maciej chce go zaprezentować premierowo na targach na wiosnę i potem zorganizować kilka seminariów o różnej tematyce, czyli: izometria jako metoda budowania siły, trening uzupełniający, rehabilitacja, sposób na sprawność w podeszłym wieku itp.
#19

(2014-12-15, 22:41)zahir napisał(a):  Zajrzyj na jego kanał na yt, ciągle wrzuca coś nowego. A co do współpracy z nami, to Maciej chce go zaprezentować premierowo na targach na wiosnę i potem zorganizować kilka seminariów o różnej tematyce, czyli: izometria jako metoda budowania siły, trening uzupełniający, rehabilitacja, sposób na sprawność w podeszłym wieku itp.

Mógłbyś podzielić się linkiem do kanału?
#20

Proszę bardzo. Dwa przykładowe filmiki:




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości