Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Top 10 taniego i zdrowego odżywiania
#21

(2013-05-07, 11:53)Michał napisał(a):  Od siebie dorzucę jagody goji: http://jagody-goji.blogspot.com/

Podobno to jednak marketingowa ściema :/ http://pepsieliot.wordpress.com/2013/04/20/2787/

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#22

Niezły ten artykuł obnażający ściemę o goji.
#23

Nie było nic o przyprawach a znalazłem ciekawostkę, w podręczniku Surowce pochodzenia roślinnego, o fitoncydach które są jedną z wielu substancji czynnych znajdujących się w przyprawach. Zabijają bądź hamują wzrost bakterii, grzybów, wirusów; spożywanie produktów bogatych w fitoncydy powoduje dezynfekcję jamy ustnej, korzystnie wpływają na układ trawienny, a także wzmacniają tonus mięśni, poprawiają wydolność fizyczną, jaki i psychiczną oraz przeciwdziałają objawom zmęczenia.
Fitoncydy możemy znaleźć m.in.: w cebuli, czosnku, gorczycy, kolendrze, rozmarynie, macierzance, chrzanie, jałowcu, kolendrze,pieprzu czarnym.
#24

Kocham czosnek ! Big Grin
#25

Zrobie sobie z tego wszystkiego naraz szejka zobaczymy co wyjdzie albo +10 do siły albo dniówka w wc )
#26

(2013-05-17, 19:10)Seth napisał(a):  Fajnie by jeszcze było, gdyby ktoś napisał co należy zjeść, żeby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na wszelkie składniki, kiedyś moja mama mówiła, że ją w domu uczono, że dziennie należy zjeść jedną solidną łychę pietruszki naciowej, aczkolwiek nie sprawdzałem tego. Smile

Twoja Mama to chyba miała niezły temperament po tej pietruszce,bo to odpowiednik
ViagryBig Grin

(2013-05-10, 21:23)Seth napisał(a):  A możecie powiedzieć coś na temat mrożonych warzyw, tj. tzw. "warzyw na patelnię"?
Dość nieszczęśliwie otworzyłem opakowanie tych, które właśnie spożywam i nie jestem w stanie całego składu przeczytać, ale wydaje mi się, ze nie znajdzie się tam chemii. Smile

Osobiście bardzo lubię. Z ryżem. Za mniej, niż 5zł jestem w stanie się najeść, że ho ho ho. Wink
(a żarłok ze mnie Tongue)

Dodam coś do. tematu mrożonek,zarówno warzywnych,jak i owocowych-najsmaczniejsze,którre dotychczas trafiłam są w Lidlu-genialne zestawy orientalne,meksykańskie a z oowoców mieszanka owoców leśnych-bomba antyoksydantów,bez jagody gojiTongue
#27

Moje doswiadczenia....
Zboza, nie! - oprocz kaszy gryczanej, jaglanej i ryzu - reszta zawiera gluten, ktory jest przyczyna wielu chorob i dolegliwosci (wiele osob ma alergie na gluten i nawet nie wie o tym). Dzisiejsze zboza, nie maja nic wspolnego ze zbozami np. sprzed 50 lat.
"Dobre" zboza w zasadzie tez nie, ze wzgledu na indeks glikemiczny.
Zadnych ryb, napojow etc. w puszkach.
Zadnych olejow roslinnych, a zwlaszcza tzw. twardych - toksyczne, rakotworcze, zwlaszcza nie uzywac do smazenia.
Nie jadac zywnosci przetworzonej.
Nie pic sokow, ktore sa w sprzedazy (pasteryzacja, cukier, slodziki, konserwanty etc.)
Nie jesc nabialu oprocz naturalnego - czyli jajek.
Czytac etykiety - do wszystkiego prawie dodaja olej roslinny (np. do sledzi, a wydaje nam sie, ze zjadamy super posilek) i slodzik lub cukier.
Jesc - zawsze warzywa - surowe i gotowane, choc lepiej surowe (wiem.. pestycydy etc., ale co zrobic?).
Jesc owoce w calosci. Myc przed obraniem, bo sa "konserwowane" preparatami chemicznymi.
Nie pic wody chlorowanej. Patrzyc na etykiety sprzedawanej wody - czesto kranowka jest lepsza.
To tyle na razie tak z pamieci.
Nie jesc przynajmniej miesa ssakow - czuja i cierpia, maja emocje jak... my.

Reasumujac - unikac - olejow roslinnych, glutenu, cukrow, kiepskiej wody.
Jesc zywnosc "zywa".

kp
#28

Może kogoś to nie przekona, ale uwielbiam surowego łososia, nie wędzonego, nie smażonego, najlepiej od rybaka i ciach, chociaż wędzony też jest zacny Smile
#29

Mnie osobiście surowy łosoś nie przekonuje, wędzony i owszem. Ogólnie uwielbiam wędzone ryby, smażone również. Są pyszne, ale ceny są oszałamiające (ja jeszcze mam plus że to nie ja kupuję, ale rodzice, mimo to widze w sklepie ceny po 70-80zł/kg to .. no ciekawie).
#30

Zdziwiłem się że nikt tu nie wspomniał o ziemniakach, są bardzo wartościowe, tanie i zdrowe w samej bulwie zawiera się
potas, magnez, żelazo, fosfor, wapń, cynk, miedź, mangan, witaminę A, B1, B2, B3, B6, C, D, E i K, PP, błonnik oraz skrobia.
Obniżają ciśnieniem, wspomagają żołądek a nawet pomagają na nerki.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości