Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tłumaczenie Overcoming Gravity dział o treningu. Wprowadzenie cz. 1
#1

Postanowiłem podzielić się z Wami swoim zakurzonym już tłumaczeniem, które leży dwa lata na półce. Oczywiście streszczę odpowiednio, by nie naruszyć praw autorskich. Rozdział podzielę na 9 części. Będziecie mieli swoje własne foundation za free. I to w języku polskim. Dzięki temu spędzicie kilka lat ćwicząc tym schematem. Zapraszam do czytania.

Wprowadzenie


Są to przykładowe programy, które możesz włączyć do swojego treningu lub całkowicie zmienić ich strukturę w zależności od Twoich celów i umiejętności albo zmodyfikować je wg własnych potrzeb.
Mam kilka osobistych preferencji, które zamierzam omówić. Wykonuję ćwiczenia, które pomagają utrzymać równowagę, zyskać siłę i rozwijać technikę - stanie na rękach, ćwiczenia w poziomce/szpiczadze, w siadzie V-sit, manna, a także siłowe stanie na rękach o prostych ramionach.
Zdaję sobie sprawę, że nie każde ćwiczenie rozwija siłę i elastyczność równomiernie na wszystkich poziomach siły i progresji. To normalne zwłaszcza u ludzi, którzy zaczynają z niedostatecznym rozciągnięciem lub brakiem umiejętności - szczególnie przy staniu na rękach, pomimo dostatecznej siły do wykonywania trudniejszych elementów.
Należy tutaj zwrócić uwagę na to, że słabsza partia, rozwinie się szybciej w tym samym czasie aniżeli mocniejsza. Ćwiczenie samej siły jest dobre, ale równomierny rozwój siły i elastyczności oprócz ćwiczeń "push - pull" jest ważny, gdyż zapobiega kontuzjom.
Będziesz uczyć się wielu wariacji ćwiczeń, tj. stanie na rękach, szpiczagi, które zaprocentują później w treningu. Będziesz zadowolony, że poświęciłeś im czas i wysiłek.
Może się okazać, że Twoje zdolności i indywidualne predyspozycje, których nauczysz odpowiednimi technikami mogą przyjść znacznie szybciej niż inne. Możesz je osiągnąć na wiele sposobów przez ogólne zmniejszenie intensywności tych ćwiczeń lub dostosować je do swoich sił.
Opiszę trening dla każdych dwóch poziomów, tj. 1-2, 3-4, 5-6, itd. aż do 11-12, by pokazać jak powinien wyglądać trening statyków, ćwiczeń, intensywności powtórzeń i elastyczności. Zakończyłem opisywanie na poziomie 12, gdyż te ćwiczenia są już bardzo trudne.
Po przeczytaniu rozdziału powinieneś wiedzieć jak efektywnie ułożyć swój plan treningowy na kilka lat. W rozdziałach 12-18 przeczytasz jak włączyć ćwiczenia rehabilitacyjne, by zapobiegać kontuzjom.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości