Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Spiny, brzuszki, dynamiczne a statyczne planki, hollow, itp. Jak łączyć?
#1

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Ja chcę sobie podzielić tak: ćwiczenia dynamiczne w jeden dzień, ćwiczenia statyczne, sylwetkowe w drugi. Czy można robić to codziennie? Mrówek mówił, że sylwetkowe jak najbardziej, a jak łączyć to z dynamicznymi spinami, itp? Mnie się wydaje, że mógłbym. A Wy?
#2

A ja bym sobie spiny darował. Z dynamicznych robię wznosy nóg, można brzuszki, nożyce itp. Statyczne dałbym w ten sam dzień na koniec.
#3

No ok, spiny tak tylko powiedziałem. xd chodź na skosy robię spiny jakby i boczne podpory
#4

Wszystko zależy od twojej siły, najtrudniejsze będą połączenia dynamiki i statyki, czyli 10 prostych wznosów nóg w leżeniu, a następnie zatrzymanie je w przodzie 10 skłonów do wyprostowanych nóg a następnie opuszczenie do sylwetki na 20s. Taki prosty przykład.

"Spiny" można stosować ważne żeby "spinać" całe ciało w sylwetce Smile.
#5

No dzięki bardzo. Faktycznie te połączenia statycznych z dynamicznymi są wyzwaniem, po seriach czuję jak mam wszystko skurczone. A ppo hollow body trzymaniu to czuję jak kręgosłup mi się zwija w drugą stronę. Big Grin
#6

Pamiętaj ,że wszystkie takie ćwiczenia w seriach wykonywać do sylwetki jest to sporym ułatwieniem przy opanowywaniu trudniejszych elementów. Smile
#7

Witam, mam pytanie odnośnie mostku na łokciach (to chyba jest ten plank, o ile się nie mylęSmile) Czytałem, że wszystko zależy od prawidłowego wykonywania tego ćwiczenia, bo można sobie zaszkodzić, gdy się przyjmie złą pozycję. Na co należy zwrócić uwagę? Niby ćwiczenie wygląda na proste, ale wolałbym wiedzieć, jak uniknąć możliwych błędów.

defenseline.pl - Tutaj trenujęSmile
#8

Jest to podpór przodem na przedramionach Smile
Głowa neutralnie
Barki wypchnięte w przód (klatka wklęsła)
Opieramy się na przedramionach
Plecy zaokrąglone
Brzuch i odcinek lędźwiowy napięte
Pośladki napięte !!
Nogi wyprostowane
Palce obciągnięte
#9

Czy w pozycji hollow pośladki też muszą być napięte?
#10

Tak, to jest ćwiczenie na całkowite napięcie ciała.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości