Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Śniadanie - przepis
#1

Witam
Oto mój przepis na udane śniadanie, które daje kopa na resztę dnia i smakuje wyśmienicie.

Składniki
-2 banany ( 220g)
-1/2 awokado
-50g kakao
-100g kaszy jaglanej
- 150ml mleka
- 30g orzechów(jakie kto lubi)

I wszystko leci do blendera.

Wartości odżywcze
1200kcal,30gB,160gW,60gT
Witaminki
B1-60%,B12-40%,B2-80%,B3-50%,B5-75%,B6-130%,A-15%,C-30%,D-60%,E-15%,K-15%
Czyli ponad 50% zapotrzebowania na witaminki.
I oto zdjęcie , nie wygląda zbyt apetycznie ale smakiem nadrabia Smile
   
#2

Jak przygotowujesz kaszę jaglaną? Kiedyś w sklepie już chciałem kupić, ale na opakowaniu sposób przygotowania był tak pogmatwany, że ostatecznie sobie dałem spokój.
#3

2 szklanki wody na 1 szklankę kaszy, można trochę więcej wody dać, gotować aż do momentu wchłonięcia wody jakieś 15-20minut.
Możesz przepłukać wrzątkiem przed gotowania, będzie miała lepszy smak, mniej gorczycy.
#4

Czyli tak jak ryż
#5

Wczoraj robiliśmy ciekawy shake po treningowy Smile

Całe awokado
3 Banany
2 Serki wiejski
Jajko surowe
Trochę miodu

Do całości dodać orzeszki i posiłek jak się patrzy.
#6

a co wnosi serek? wlasciwosci odzywcze takie sobie, zeby nie powiedziec, ze marne - poza tym ostatnio slyszalem, ze na talerzu (w ramach jednego posilku) powinnien byc tylko jeden rodzaj bialka. wiec jedno juz jest - jajko.

kp
#7

A Ja podam dwa przepisy na ten sezon:

pasta z bobu

bób ugotowany pozbawiony skórek
olej lniany( może być dodany każdy, co tko lubi )
przyprawy

wszystko do blendera, wymieszać - oleju trzeba dać dosyć dużo bo bób jest mączysty

efekt smakowy murowany- jako dodatek do pieczywa, tortili, wrapsów , czy nadzienia do naleśników

pasta z awokado

awokado( lepsze jest ciemne)
czosnek ( wg uznania )
może być dodana łyżka majnezu lub jogurtu

awokado pozbawić pestki , z pozostałymi składnikami do blendera

i idealna pasta jako dodatek do jajek na twardo, do sałaty, do pomidora, sera - co kto lubi
UWAGA - awokado nie zabezpieczone ciemnieje, pastę można przechować , ale po przygotowaniu szybko zakryć folią i do lodówki , mit z włożeniem do gotowej pasty pestki nie jest prawdą - chodzi o brak dostępu tlenu Smile
#8

(2014-07-07, 09:20)Kubus Puchatek napisał(a):  a co wnosi serek? wlasciwosci odzywcze takie sobie, zeby nie powiedziec, ze marne

1 serek wnosi 15-20g białka.

(2014-07-07, 09:20)Kubus Puchatek napisał(a):  poza tym ostatnio slyszalem, ze na talerzu (w ramach jednego posilku) powinnien byc tylko jeden rodzaj bialka. wiec jedno juz jest - jajko.

??? im więcej produktów z białkiem tym większa szansa na to że w posiłku znajdzie się pełen profil aminokwasowy potrzebny do optymalnej syntezy białek i dodatniego bilansu azotowego.
#9

Panki dobrze napisał z profilem aminokwasowym, poza tym pamiętajmy o BV jeśli chodzi o białko czyli bilans azotowy

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.
#10

Dodam że tłuszcz ( awokado ) po treningu spowalnia wchłanianie białka.Mowa oczywiście o posiłku bezpośrednio po treningu, wiec warto się zastanowić nad dodaniem go o innej porze dnia.

Gimnastyka Sportowa jest bazą wyjściową dla każdej dyscypliny sportowej !


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości