Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Siema ! :)
#1

Siemanko! Jak widzicie mam 13 lat. Hmm mam 175 cm wzrostu i ważę 69/70 kg.Muszę zacząć ćwiczyć , ponieważ schudłem 26 kilo od października 2013 roku.Brzuch mi został, więc według mnie muszę go urzeźbić Smile. Mam nadzieje, że będzie nam się miło współpracowało! Smile I jeszcze dodam, że wieczorem biegam, a potem robię brzuszki + pompki Smile
#2

Witaj na forumSmile
#3

Niezła nadwaga jak na 13latka. Ale jeszcze lepszy poziom spalonych kilogramow, gratuluje. Tak trzymaj. Uczeszczasz na wf w szkole?
No i witaj;D
#4

Witaj na forum!
Tylko biegasz i robisz brzuszki oraz pompki? Jeśli tak, to trochę mało Smile Ale na forum znajdziesz sporo informacji o tym jak ułożyć plan treningowy i jak dobrać ćwiczenia. A jak będziesz miał kłopoty to na pewno ktoś pomoże.

Niech progres będzie z Tobą!
Michał
#5

Mizi, uczęszczam Smile

Michał, oprócz tego co wypisałeś, zacząłem robić jeszcze to:
http://facet.interia.pl/aktywnosc/news-7...Id,1026727
#6

drugie ćwiczenie jest na najszerszy, trzecie na biodrowo-lędźwiowy, czwarty jakby ręce szły za kolana to wtedy mogłoby być na skośny, a tak znowu najszerszy i to słabo, piąte rowerek, trzeba by było za kolano dać łokieć i w stronę biodra, ktoś tutaj anatomii podstaw nie zna. 6 nie wytłumaczono jak ustawić sylwetkę a myśmy na seminariach kilka razy o tym mówiliśmy, wiedzą co dzwoni ale nie wiedzą gdzie, no i po co 60 sekund ? 7 ćwiczenie dobre na brzuch, ale koleś świetnie wygląda ale nogi ma takie przykurcze, że wykonanie tego ćwiczenia gdzie się robi blokadę brzuchem i usztywnia nogi to wtedy jest całkowicie inne ćwiczenie niżeli lekki zamach nóg wtedy pracę też wspomagają prosty i biodrowo-lędźwiowy. Albo izolujemy mięsień albo robimy wielofunkcyjne ćwiczenie, a wielofunkcyjne w gimnastyce znamy lepszy, choćby wznosy kolan/nóg do klatki/głowy

Jeśli chodzi o skośne jak ćwiczyć i jak prawidłowy podpór gimnastyczny

1. Sylwetka na boku - ćwiczenie izometryczne od 10 do 30 sekund Wykonujemy po obu stronach

Leżenie bokiem:

- Kładziemy na podłożu dłoń przeciwną do boku na którym leżymy na wysokości klatki piersiowej i opieramy się na niej by utrzymać leżenie bokiem
- Wzrok skierowany przed siebie
- Ramię wyprostowane dotyka ucha, uniesione nad podłożem
- Nogi złączone, wyprostowane, napięte, palce obciągnięte, uniesione nad podłożem

2. Skłony tułowia w bok - ćwiczenie koncentryczne od 10 do 20 powtórzeń

w leżeniu bokiem w podporze na jednej dłoni:

- Wzrok skierowany przed siebie
- Wznos ramienia do ucha z jednoczesnym skłonem tułowia w bok, naciskamy dłonią na podłoże - pozwoli to na mocniejszy skurcz skośnego brzucha
- Wznos nóg, złączone, napięte, palce obciągnięte - W tym ćwiczeniu możemy dokonywać skłonu z jednoczesnym podniesieniem nóg i ramienia, lub oddzielnie

3. Kołyska na boku - ćwiczenie izotoniczne od 5 do 20 powtórzeń

W leżeniu bokiem w podporze na jednej ręce:

- Analogicznie do powyższych kołysek, wykorzystujemy do wykonywania bujania na boku tułowia naciskanie dłonią na podłoże
- Ramię wyprostowane przy uchu
- Nogi złączone, wyprostowane, napięte, palce obciągnięte


Deski wykonujemy od 2 do 5 serii, najlepiej stosować krótkie przerwy między ćwiczeniami do 30 sekund

1. Podpór gimnastyczny przodem o ramionach wyprostowanych - ćwiczenie izometryczne do 30 sekund

Podpór przodem:

- Ramiona przy uszach
- Wzrok skierowany na dłonie
- Stawiamy dłonie przed sobą, im dalej postawimy w przód tym lepiej
- Biodrem wykonujemy ruch wstępujący ( biodro skierowane w stronę głowy )
- Pępek wciśnięty w stronę kręgosłupa
- "nakrywamy się " plecami na szyję tworząc tzw. garb lub koci grzbiet
- Dochodzi wtedy do pojawienia się łuku między miednicą a klatką piersiową
- Lędźwie rozluźnione
- biodro lekko opuszczone
- Nogi wyprostowane oparte na palcach lub trudniejsza wersja oparta na powierzchni grzbietowej stopy ( palce obciągnięte )

2. Podpór przodem na przedramionach - ćwiczenie izometryczne do 30 sekund

W podporze przodem:

- Analogicznie zachowane wszystkie cechy sylwetki jak ćwiczeniu wyżej, tyle że w tym przypadku staramy się położyć przedramion bardziej w przód, dzięki temu "nakrycie" się plecami by uzyskać garbik/koci grzbiet

http://gimnastycy.pl/forum/watek-sylwetk...kterystyka

Te ćwiczenia mają przełożenie na elementy gimnastyczne, a nie byleby rozwinąć mięsień pod wygląd

"Siła i szpan !" - SG Legia Warszawa

Jugger napisał(a):nie interesuj sie kim jestem, bo to naprawde bez znaczenia, tak samo jak mnie nie obchodzi kim jestes.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości